Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Definiton Dun & Bradstreet (D&B)

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Fundamentální analýza  > Definiton Dun & Bradstreet (D&B)

Definiton Dun & Bradstreet (D&B)

Co je Dun & Bradstreet (D&B)?

Dun & Bradstreet je společnost, která nabízí informace o komerčních úvěrech i zprávy o firmách. Nejpozoruhodnější je, že společnost Dun & Bradstreet je rozpoznatelná díky systému Information Common Numbering Method (čísla DUNS) tyto generují zprávy o obchodních informacích professional více než 100 milionů společností po celém světě. Dun & Bradstreet byla založena v důsledku fúze ve 30. letech 20. století mezi RG Dun & Co. a Bradstreet Cos.

Shrnutí

  • Dun & Bradstreet nebo D&B je společnost poskytující podnikové analýzy, postřehy a analýzy professional podniky.
  • Společnost má tržby přes 1 miliardu USD USD.
  • D&B má celosvětové zastoupení a podniká na různých zámořských trzích.

Porozumění Dun ​​& Bradstreet (D&B)

Dun & Bradstreet je základem způsobu, jakým podniky fungují již více než 160 enable. Revoluční čísla společnosti DUNS jsou složitě spojena s kategorizací podniků po celém světě. Dun & Bradstreet nabízí řadu dalších produktů a služeb a od svého založení pokračuje v expanzi.

V roce 2019 byla společnost Dun & Bradstreet zakoupena od veřejnosti a stala se soukromou společností. Je to burzovní listing, DNB, byl vyřazen.

Počátkem roku 2020 se jednalo o globálního operátora s více než 200 pobočkami po celém světě, včetně Evropy a Latinské Ameriky. Zatímco většina produktů Dun & Bradstreet zůstává v tisku, technologický věk posunul produkty a služby společnosti na online i mimo něj.

Historie Dun & Bradstreet

Vznik této společnosti lze spojit s rokem 1841, kdy Lewis Tappan založil Mercantile Agency v New Yorku. Ve druhé polovině desetiletí Tappan předal otěže společnosti Benjaminovi Douglassovi. Společnost byla znovu zaregistrována pod názvem RG Dun & Co. v roce 1859, kdy ji koupil Robert Graham Dun. V roce 1931 společnost zakoupila národní úvěrovou kancelář a byla reorganizována na RG Dun & Corp.

John Bradstreet formuloval a založil společnost Bradstreet Co. v Cincinnati v roce 1849. Firma vydala o několik enable později, v roce 1851, vůbec první knihu komerčních ratingů a učinila použití ratingů populárním. Bradstreet přestěhoval svou společnost do New Yorku v roce 1855.

V roce 1933 začala jednání mezi oběma společnostmi ohledně myšlenky fúze. Po jednom měsíci diskusí došlo ke sloučení. The Wall Road Journal zveřejnila oznámení o fúzi a uvedla, že nově založená společnost bude působit pod názvem RG Dun-Bradstreet, v roce 1939 změněna na Dun & Bradstreet Inc. .

Systém univerzálního číslování dat

Systém číslování DUNS zavedla společnost v roce 1963 a začal jako sedmimístný kód přiřazený společnostem jako forma klasifikace. V roce 1964 vydala společnost D&B číselník s jednotlivými kódy všech společností, které je obdržely, a pokračovala až do roku 1968. Tato čísla se poprvé objevila v Million Greenback Listing v roce 1969.

Systém DUNS se skládá z devíti číslic a je přiřazen ke každému obchodnímu místu v databázi D&B. Každá z číslic má jedinečnou a odlišnou operaci, která identifikuje každý konkrétní podnik. Samotné číslo je přiřazeno náhodně.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: