Průvodce » Obchodování » Technická analýza » Definice Zlatého kříže

Definice Zlatého kříže

Co je Zlatý kříž?

Zlatý kříž je vzor svícen, který je býčím signálem, při kterém kříží relativně krátkodobý klouzavý průměr nad dlouhodobým klouzavým průměrem. Zlatý kříž je vzestupný únikový vzor vytvořený z přechodu zahrnujícího krátkodobý klouzavý průměr zabezpečení (například 15denní klouzavý průměr), který se láme nad svým dlouhodobým klouzavým průměrem (například 50denní klouzavý průměr) nebo odpor úroveň. Jelikož dlouhodobé ukazatele mají větší váhu, znamená zlatý kříž býčí trh na obzoru a je posílen vysokými objemy obchodování.

TradingView.

Shrnutí

  • Zlatý kříž je technický grafický vzor označující potenciál pro velkou rally.
  • Zlatý kříž se objeví na grafu, když krátkodobý klouzavý průměr akcie překročí dlouhodobý klouzavý průměr.
  • Zlatý kříž lze porovnat s křížem smrti, který naznačuje medvědí pohyb cen.

Co vám říká zlatý kříž?

Zlatý kříž má tři etapy. První fáze vyžaduje, aby klesající craze nakonec klesl, protože prodej je vyčerpán. Ve druhé fázi tvoří kratší klouzavý průměr křížení nahoru přes větší klouzavý průměr, aby spustil průlom a potvrzení obrácení trendu. Poslední fází je pokračující uptrend professional pokračování vyšších cen. Klouzavé průměry fungují jako úrovně podpory na zpětných rázech, dokud nepřekročí zpět dolů a v tomto okamžiku se může vytvořit kříž smrti. Kříž smrti je opakem zlatého kříže, protože kratší klouzavý průměr tvoří přechod dolů delším klouzavým průměrem.

Nejběžněji používaným klouzavým průměrem je klouzavý průměr za období 50 a 200. Období představuje konkrétní časový přírůstek. Obecně platí, že větší časová období mají tendenci vytvářet silnější trvalé výpadky. Například denní křížení 50denního klouzavého průměru přes 200denní klouzavý průměr na indexu, jako je S&P 500, je jedním z nejpopulárnějších býčích tržních signálů. S indexem bellwether platí motto „Rostoucí příliv zvedá všechny lodě“, když se vytvoří zlatý kříž, protože nákup rezonuje napříč komponenty a sektory indexu.

Denní obchodníci běžně používají menší časová období, jako jsou klouzavé průměry 5 období a 15 období, k obchodování vnitrodenních průlomů zlatého kříže. Časový interval grafů lze také upravit od 1 minuty po týdny nebo měsíce. Stejně jako větší období vytvářejí silnější signály, totéž platí i professional časová období grafu. Čím větší je časový rámec grafu, tím silnější a trvanlivější je zlatý křížový průlom.

Příklad zlatého kříže

Jako hypotetický příklad je měsíční klouzavý průměr 50 a 200 období zlatý kříž výrazně silnější a trvá déle než stejný crossover 50 a 200 období klouzavého průměru na 15minutovém grafu. Signály Golden Cross Breakout lze využít s různými oscilátory hybnosti, jako jsou stochastické, divergence klouzavého průměru konvergence (MACD) a index relativní síly (RSI) ke sledování, kdy je uptrend překoupen a přeprodán. To pomáhá rozpoznat ideální vstupy a výstupy.

Rozdíl mezi Zlatým křížem a Křížem smrti

Zlatý kříž a kříž smrti jsou přesné protiklady. Zlatý kříž označuje dlouhodobý býčí trh do budoucna, zatímco kříž smrti signalizuje dlouhodobý medvědí trh. Oba odkazují na solidní potvrzení dlouhodobého trendu výskytem krátkodobého klouzavého průměru překračujícího hlavní dlouhodobý klouzavý průměr.

Zlatý kříž nastává, když krátkodobý klouzavý průměr překročí hlavní dlouhodobý klouzavý průměr vzhůru a analytici a obchodníci jej interpretují jako signál definitivního obratu trhu směrem vzhůru. Naopak podobný crossover s klouzavým průměrem představuje kříž smrti a rozumí se, že signalizuje rozhodující pokles na trhu. Oba přechody jsou považovány za významnější, pokud jsou doprovázeny velkým objemem obchodování. Jakmile dojde k přechodu, je dlouhodobý klouzavý průměr považován za hlavní úroveň podpory (v případě zlatého kříže) nebo úroveň odporu (v případě křížení smrti) professional trh od tohoto okamžiku. Buď křížení může nastat jako signál změny trendu, ale častěji se vyskytuje jako silné potvrzení změny trendu, která již proběhla.

Omezení používání Zlatého kříže

Všechny ukazatele „zaostávají“ a žádný ukazatel nedokáže skutečně předpovědět budoucnost. Pozorovaný zlatý kříž mnohokrát vydává falešný signál a obchodník, který v té době umístil dlouhý, by se následně mohl ocitnout v krátkodobých problémech. Navzdory zjevné prediktivní síle v předpovídání předchozích velkých býčích trhů se zlaté kříže také pravidelně neprojevují. Zlatý kříž by proto měl být před uzavřením obchodu vždy potvrzen dalšími signály a indikátory. Klíč k správnému použití zlatého křížes dalšími filtry a indikátoryje vždy používat správné rizikové parametry a poměry. Pamatování na to, abyste vždy dodržovali příznivý poměr rizika a odměny a načasovali správně svůj obchod, může vést k lepším výsledkům, než jen slepě sledovat kříž.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

  • Obsah článku

  • Přihlásit se k odběru novinek o investování