Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Definice zaškrtnutí

AkciePrůvodce.cz > Obchodování  > Základy obchodování  > Definice zaškrtnutí

Definice zaškrtnutí

Co je to Tick?

Klíště je měřítkem minimálního pohybu ceny cenného papíru směrem nahoru nebo dolů. Zaškrtnutí může také označovat změnu ceny cenného papíru z jednoho obchodu na další. Od roku 2001 a od nástupu decimalizace je minimální velikost ticku professional akcie obchodující nad 1 $ jeden cent.

Shrnutí

  • Klíště je minimální přírůstková částka, za kterou můžete obchodovat s cenným papírem. Od roku 2001 a od nástupu decimalizace je minimální velikost ticku professional akcie obchodující nad 1 $ jeden cent.
  • Experiment provedený na popud Komise pro cenné papíry (SEC) v roce 2016 zvýšil tick professional 1 200 akcií s malou kapitalizací z jednoho centu na pět centů po dobu dvou enable, aby se otestoval účinek větší velikosti ticků na obchodování.
  • Experiment SEC odhalil, že větší velikosti ticků snižují obchodní aktivitu a zvyšují obchodní náklady.

Porozumění klíště

Klíště představuje normal, na kterém může cena cenného papíru kolísat. Klíště poskytuje konkrétní přírůstek ceny, který se odráží v místní měně spojené s trhem, na kterém se obchoduje cenný papír, o který se může změnit celková cena cenného papíru.

Před dubnem 2001 byla minimální velikost ticku 1/16 dolaru, což znamenalo, že akcie se mohly pohybovat pouze v přírůstcích ,0625 $. Přestože zavedení decimalizace přineslo prospěch investorům díky mnohem užším spready nabídek a poptávek a lepšímu zjišťování cen, také způsobilo, že tvorba trhu byla méně výnosná (a riskantnější) aktivita.

Jak klíště funguje

Investice mohou mít různé potenciální velikosti značek v závislosti na trhu, na kterém se podílejí. Například futures kontrakt E-mini S&P 500 má určenou velikost tiketu ,25 $, zatímco futures na zlato mají velikost tiketu ,10 $. Pokud je futures kontrakt na E-mini S&P 500 aktuálně uveden za cenu 20 $, může se posunout o jeden tick směrem nahoru a změnit cenu na 20,25 $ na základě minima velikosti ticku ,25 $. S touto minimální velikostí ticku na místě se však cena cenného papíru nemohla pohybovat z 20 $ na 20,10 $, protože ,10 $ je pod minimální velikostí ticku.

V roce 2015 Komise pro cenné papíry (SEC) schválila dvouletý pilotní plán na rozšíření velikostí klíšťat o 1 200 akcií s malou tržní kapitalizací. To bylo provedeno za účelem podpory výzkumu a obchodování ve veřejně obchodovaných společnostech s úrovní tržní kapitalizace kolem 3 miliard dolarů a průměrným objemem obchodování pod milionem akcií denně. Pilot se pokusil rozšířit velikost značek u vybraných cenných papírů, aby určil celkový účinek na likviditu.

Pilotní application začal 3. října 2016 a skončil těsně před jeho dvouletým datem vypršení platnosti v pátek 28. září 2018.

Výsledky pilotního programu klíšťat SEC

Podle článku Billa Alperta v Barrons názvem „Kongresový neúspěšný experiment na akciovém trhu stojí investory 900 milionů $“, myšlenka na zvýšení velikosti ticků u akcií s malou kapitalizací vznikla u Davida Weilda IV, bývalého viceprezidenta NASDAQ, který je neformálně známý jako otec zákona Work Act.

Weild IV tvrdil, že protože makléři, zejména menší makléři, přišli o peníze kvůli zmenšení šíření klíšťat v roce 2001, již nevěnují čas a úsilí výzkumu a podpoře akcií s malou tržní kapitalizací. Zvyšování velikosti klíště by podle něj bylo professional makléře pobídkou, aby se na tyto akcie znovu podívali, a následně by k nim proudilo více investičního kapitálu, což by zvýšilo jejich schopnost rozvíjet své podnikání, najímat pracovníky a růst ekonomiky.

Weildův argument byl zdlouhavý a nepřesvědčil regulátory ani pozorovatele. Zajistil však podporu demokratů z Delaware Johna Carneyho a Wisconsinského republikána Seana Duffyho. Jejich spolufinancovaný návrh zákona prošel Sněmovnou reprezentantů United states a vyzval Komisi professional cenné papíry (SEC) k zavedení jejího programu.

Výsledky pilotního programu byly jasné: zvětšení velikosti ticku u malých akcie vedlo podle jednoho dokumentu k „výraznému snížení likvidity v knize limitních objednávek“ a „poklesu ceny akcií mezi 1,75% a 3,2% u malých spreadových akcie “podle jiného článku.

Projekt podle Alperta selhal kvůli tektonickým změnám na akciových trzích v letech 2000 a 2010. Vzestup diskontních makléřů a kutilského internetového obchodování podkopal starý systém, kde „tvorbě trhu dominovaly makléři„ bulge-bracket “s týmy bankéřů, analytiků a prodejců, kteří pracovali na telefonech a dostávali štědré provize za obchody institucí a jednotlivců . “ Hlavní část zvýšených nákladů na obchodování nesli investoři, kteří za experiment zaplatili někde mezi 350 a 900 miliony dolarů.

Zaškrtněte jako indikátor pohybu

Termín tick lze také použít k popisu směru ceny akcie. Uptick označuje obchod, kde k transakci došlo za cenu vyšší než předchozí transakce a downtick označuje transakci, ke které došlo za nižší cenu.

Pravidlo uptick (odstraněno SEC v roce 2007) bylo omezení obchodování, které zakazovalo krátký prodej, s výjimkou upticku, pravděpodobně ke zmírnění tlaku na pokles akcií, když již klesá.

Finanční krize, která začala téhož roku, kdy bylo zrušeno pravidlo uptick, přiměla zákonodárce, aby uhodli své rozhodnutí. Místo oživení starého pravidla SEC vytvořila alternativní uptick pravidlo, které omezilo hromadění na akcii, která za den klesla o více než 10%.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: