Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Definice záručního listu

Definice záručního listu

Co je záruční list

Záruční record je druh smlouvy vystavené bankou jménem zákazníka, který uzavřel smlouvu na nákup zboží od dodavatele. Záruční record dává dodavateli vědět, že budou vyplaceny, i když zákazník banky selže. Chcete-li získat záruční record, bude o něj zákazník muset požádat, podobně jako o půjčku. Pokud je banka s rizikem spokojena, podpoří zákazníka dopisem za roční poplatek.

Banka může vystavit záruční list také jménem osoby provádějící volání, která zaručuje, že osoba vlastnící podkladové aktivum vlastní a že banka v případě uplatnění výzvy doručí podkladové cenné papíry. Tvůrci hovorů budou často používat záruční checklist, když podkladové aktivum kupní opce není na jejich účtu zprostředkování.

Základy záručního listu

Záruční listy se často používají, když si jedna strana transakce není jistá, zda druhá zúčastněná strana může splnit svůj finanční závazek. To je zvláště běžné u nákupů nákladného vybavení nebo jiného majetku. Záruční record však nemusí pokrýt celou částku dluhu. Například záruční listing v emisi dluhopisů může slibovat splacení úroků nebo jistiny, ale ne obojí.

Banka vyjedná, kolik kryje se svým klientem. Banky si za tuto službu účtují ročně, což je obvykle procento z toho, kolik může banka dlužit, pokud jejich klient selže.

Záruční listy se používají v nejrůznějších obchodních situacích. Patří mezi ně uzavírání smluv a výstavba, financování od finanční instituce nebo prohlášení během exportu a importu.

Záruční checklist pro autora hovorů

Protože mnoho institucionálních investorů vede investiční účty u depozitních bank spíše než u makléřů a obchodníků, broker často přijímá záruční dopis professional autory hovorů s krátkými možnostmi jako náhradu za držení hotovosti nebo cenných papírů. Záruční list musí být ve formě, kterou směnárna, případně společnost Possibilities Clearing Corporation, přijímá. Vydávající banka souhlasí s tím, že zprostředkovateli poskytne podkladové cenné papíry, pokud je přiřazen účet autora volání.

Příklad záručního listu

Předpokládejme, že společnost XYZ nakupuje pro svůj obchod velký kus vybavení na míru za cenu 1 milion dolarů. Dodavatel zařízení bude muset toto zařízení vyrobit a nemusí být připraveno několik měsíců. Kupující nechce platit právě teď, ale dodavatel také nechce utrácet čas a prostředky na stavbu tohoto zařízení bez určité záruky, že ho kupující koupí, a má prostředky na jeho zakoupení. Kupující může jít do své banky a získat záruční listing. To by mělo pomoci uklidnit tohoto dodavatele, protože banka podporuje kupujícího.

Předpokládejme, že autor hovorů má 10 smluv o fiktivní akci YYY. To odpovídá 1000 akciím. Pokud cena akcií vzroste, tyto pozice s krátkým voláním přijdou o peníze, a protože neexistuje žádný limit na to, jak daleko může akcie růst, ztráta by teoreticky mohla být nekonečná. Pokud však autor hovorů vlastní 1000 akcií akcií, riziko je zmírněno. Toto je krytý hovor.

Aby bylo možné kontrakty zaprvé zkrátit, autor možná musel předložit záruční list, který prokazuje, že vlastní akcie (na jiném účtu, jinak by broker dopis nevyžadoval), protože si broker mohl prohlédnout nekrytý krátký hovor jako příliš riskantní.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web