Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Definice záhlaví bloku (kryptoměna)

AkciePrůvodce.cz > Kryptoměny  > Blockchain  > Definice záhlaví bloku (kryptoměna)

Definice záhlaví bloku (kryptoměna)

Co je záhlaví bloku (kryptoměna)?

Záhlaví bloku se používá k identifikaci konkrétního bloku na celém blockchainu a je opakovaně hashováno, aby se vytvořil důkaz práce pro odměny za těžbu. Blockchain se skládá z řady různých bloků, které se používají k ukládání informací souvisejících s transakcemi, ke kterým dochází v blockchainové síti. Každý z bloků obsahuje jedinečné záhlaví a každý takový blok je identifikován hashem záhlaví jeho bloku jednotlivě.

Shrnutí

  • Záhlaví bloků identifikují jednotlivé bloky v blockchainu.
  • Jsou hashovány, aby vytvořily důkaz práce professional odměny za těžbu.
  • Bloky jsou vrstveny svisle, počínaje „blokem genesis“.
  • Každá hlavička bloku obsahuje tři sady metadat bloku a více jednotlivých komponent.
  • Číslo verze bitcoinu vám pomůže sledovat změny v protokolu.

Jak funguje záhlaví bloku (kryptoměna)

Záhlaví bloků se běžně používají v dokumentaci professional vývojáře bitcoinů a pomáhají rychle a relativně snadno zaznamenávat úkoly. Celý blockchain může být uložen v jednoduché databázi nebo jako plochý soubor. Když vezmeme v úvahu blockchainy jako celek, pomůže to představit si je jako vertikální hromádku.

Bloky jsou vrstvené – jeden na druhém, přičemž první blok je základem – a rostou do výšky, dokud není dosaženo konce blockchainu a sekvence je kompletní. První blok v řetězci je také známý jako „genesis block“. Vrstvy a hluboká historie každé sekvence jsou jednou z věcí, díky nimž jsou bitcoiny tak bezpečné.

Jako součást standardního těžařského cvičení je těžaři opakovaně hashováni záhlaví bloku změnou hodnoty nonce. Prostřednictvím tohoto cvičení se pokoušejí vytvořit důkaz o práci, který pomáhá horníkům získat odměnu za jejich příspěvky, aby udržel hladký a efektivní chod blockchainového systému.

Postupem času a prováděním dalších technologických aktualizací si kryptoměny v oblastech po celém světě rychle získávají na popularitě.

Požadavky na záhlaví bloku

Záhlaví bloku obsahuje tři sady metadat bloku. Jedná se o 80bajtový řetězec dlouhý a skládá se ze 4bajtového čísla verze bitcoinu, 32bajtového hash předchozího bloku, 32bajtového kořene Merkle, 4bajtového dlouhého časového razítka bloku, 4bajtového dlouhého obtížnost cíle pro blok a 4 bajtová dlouhá nonce používaná horníky.

Blokovat komponenty záhlaví

Každá z těchto komponent je zásadní pro vytvoření přesné a spolehlivé hlavičky. Primárním identifikátorem každého jednotlivého bloku je kryptografický hash, který obsahuje. Je to v zásadě digitální otisk prstu a je vytvořen dvojitým hašováním záhlaví bloku prostřednictvím příslušného algoritmu.

Číslo verze bitcoinu je užitečné při sledování změn a aktualizací v celém protokolu. Předchozí hash odkazy na předchozí blok nebo jeho nadřazený blok účinně zajišťují řetěz.

Kořen Merkle se skládá ze všech hašovaných hash transakcí v rámci transakce. To není tak složité, jak to zní, každý hash je jen dále hash. Časové razítko je zahrnuto, takže každý, kdo pracuje na projektu, uvidí trvalý zakódovaný záznam o tom, kdy došlo k určité události. Obvykle poskytuje datum a čas dne pro konkrétní událost a je často dostatečně úzký, aby byl přesný jen za zlomek sekundy.

Terč obtížnosti se jednoduše používá k úpravě toho, jak těžké je professional horníky pracovat na vyřešení bloku. A konečně nonce je hodnota, kterou mohou horníci změnit, aby vytvořili různé permutace a vygenerovali správný hash v sekvenci.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: