Definice Wirehouse

Co je Wirehouse?

Wirehouse je termín používaný k popisu whole-provider broker-dealera. Moderní bankovní domy sahají od malých regionálních makléřských společností po velké instituce s globálními stopami. Termín byl vytvořen, když byly makléřské společnosti propojeny se svými pobočkami primárně prostřednictvím soukromých telefonních a telegrafních drátů. Toto síťové připojení umožnilo pobočkám okamžitý přístup ke stejným informacím o trhu jako ústředí, což umožnilo makléřům poskytovat klientům aktuální nabídky akcií a novinky z trhu.

Shrnutí

  • A wirehouse je full-company broker-supplier jakékoli velikosti.
  • Pojem „drátovna“ připomíná období, ve kterém byly kanceláře makléřů a dealerů propojeny soukromými telefonními nebo telegrafními linkami, takže všechny pobočky měly okamžitý přístup ke stejným informacím o trhu jako ostatní.
  • Přestože se v každodenní praxi prakticky každá finanční instituce posunula za tyto „dráty“, tento termín je dnes používán k popisu těchto institucí.

Porozumění Wirehouse

Ačkoli se tento termín tradičně používal k popisu makléřů a obchodníků, tento termín také popisoval některé banky a pojišťovny, které se k jejich ústředí připojily kabelovými telekomunikačními sítěmi. Online dnes těmto institucím umožnil bezdrátově komunikovat a přenášet details mnoho velkých makléřských společností se však stále označuje jako drátovny kvůli značnému dopadu drátové komunikace na jejich provoz.

Drátovny klesají

Globální finanční krize v roce 2008 vedla k bezprecedentním nepokojům mezi sdělovacími zařízeními, především kvůli jejich expozici hypotékám zajištěným hypotékou. Některé drátovny také nabízely rizikové hypoteční úvěry spotřebitelům, kteří si je nemohli dovolit a kteří by jinak byli kvůli svým profilům úvěrového rizika podle tradičních úvěrových postupů odmítnuti. Mezi faktory, které přispěly k této krizi, patřila i neschopnost regulovat hypotékou zajištěné cenné papíry a hypoteční makléři. Řada menších makléřů byla nucena uzavřít a některé z nejvýznamnějších hráčů (např. Merrill Lynch a Bear Stearns) buď získaly banky, nebo se dostaly do platební neschopnosti (např. Lehman Brothers). Po finanční krizi v roce 2008 byla krajina řídká a obydlená hlavně makléřskými dealery a dealery, kteří měli k dispozici prostředky.

Novodobé drátovny

Většina dnešních drátových provozoven jsou makléřské společnosti poskytující komplexní služby, které poskytují komplexní škálu služeb, jako je investiční bankovnictví, výzkum, obchodování a správa majetku. Přestože šíření slevových makléřských společností a on-line kotací oslabilo výhodu v tržních informacích, které dříve držitelé vlastnili, jejich diverzifikované aktivity na kapitálových trzích z nich nadále činí velmi ziskové subjekty. Mezi příklady pozoruhodných drátů patří Bank of The us Merrill Lynch, Wells Fargo a Morgan Stanley.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

  • Obsah článku