Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Definice Whipsaw

Definice Whipsaw

Co je Whipsaw?

Whipsaw popisuje pohyb cenného papíru, když se cena cenného papíru v určitém čase pohybuje jedním směrem, ale poté se rychle otáčí a pohybuje se opačným směrem. Existují dva typy vzorů whipsaw. První zahrnuje pohyb ceny akcií směrem nahoru, po kterém následuje drastický pohyb dolů, který způsobí pokles ceny akcie vzhledem k její původní poloze. Druhý typ nastává, když cena akcie na krátkou dobu poklesne na hodnotě a poté se náhle zvýší směrem nahoru k pozitivnímu zisku ve srovnání s původní pozicí akcie.

Shrnutí

  • Whipsaw popisuje pohyb akcií na volatilním trhu, když cena akcií náhle změní směr.
  • Neexistuje žádné stanovené pravidlo, jak řídit pohyby whipsaw na volatilním trhu, protože se jedná o neočekávaný pohyb.
  • Whipsaw při obchodování s cennými papíry má často za následek obchodování se ztrátami.
  • Denní obchodníci očekávají pohyby whipsaw a často předpokládají dlouhodobé pozice nákupu a držení, aby překonali kolísání cen, aby se vyhnuli ztrátě.

Porozumění Whipsaw

Původ termínu whipsaw je odvozen od tlaku a tahu dřevorubců při řezání dřeva pilkou se stejným názvem. Obchodník je považován za „bičovaného“, když se cena cenného papíru, do kterého právě investoval, náhle změní opačným a nečekaným směrem.

Vzory whipsaw se zejména vyskytují na volatilním trhu, na kterém jsou cenové výkyvy nepředvídatelné. Denní obchodníci nebo jiní krátkodobí investoři jsou zvyklí bičovat. Ti, kteří mají dlouhodobý přístup k investování, nákupu a držení, mohou často překonat volatilitu trhu a objevit se s pozitivními zisky.

Když například trader investuje do akcií dlouho, očekává se, že cena v průběhu času vzroste na hodnotě. Existuje však mnoho případů, kdy investor koupí akcie společnosti na vrcholu tržní rally. Trader nakupuje akcie na svém vrcholu za předpokladu, že bude i nadále vykazovat významné zisky. Téměř okamžitě po zakoupení akcií společnost vydává čtvrtletní zprávu, která otřese důvěrou investorů a způsobí pokles hodnoty akcií o více než 10%, nikdy se neobnoví. Investor drží akcie se ztrátou, bez možnosti prodeje akcie, efektivně whipsawed.

Naopak, někteří investoři, zejména ti, kteří prodávají nakrátko, mohou čelit whipsaw v dolní části trhu. Například investor může očekávat pokles ekonomiky a nákup opcí na S&P 500. Investor profituje, pokud trh bude i nadále klesat. Avšak téměř okamžitě po zakoupení prodejních opcí se trh neočekávaně uzdravil a investiční opce se rychle staly „z peněz“ nebo bezcennými. V tomto případě whipsaw nastane během fáze obnovy a trader o investici přijde.

Finanční trhy se náhle mění. Mnoho analytiků hledá modely, které vysvětlují vzorce na trzích, aby si trader mohl vybrat správné třídy aktiv. Studie Sonama Srivastavy a Ritabraty Bhattacharyya s názvem, Vyhodnocení stavebních kamenů dynamicky adaptivní systematické obchodní strategie, vysvětluje, že akcie vzory se liší kvůli zásadním změnám v makroekonomických proměnných, politikách nebo předpisech...

Autoři uvádějí, že obchodník musí přizpůsobit svůj styl obchodování, aby využil různé fáze na akciových trzích. Navrhují také, aby investoři vybrali třídy aktiv v různých tržních režimech, aby zajistili stabilní výnosový profil upravený o riziko. Různí odborníci však nabídnou různé rady...

Whipsaw odkazuje na jakýkoli cenový pohyb, který je v opačném směru, než má sázka obchodníka, což často vede ke ztrátě, nebo je-li to možné, aby vyklidil fluktuace ceny, aby udržel investici a dokonce dosáhl zisku.

Příklad ze skutečného světa

6. prosince 2018 CNBC uvedla, že akcie bičovaly jako zprávy o zhoršování obchodních vztahů mezi United states a Čínou a k investorům se dostalo možné zpomalení ekonomiky. Rady odborníků se lišily...

Aby překonal volatilitu, jeden odborník doporučil, aby si investoři vybrali dlouhodobou strategii, která hraje na jejich silné stránky, a následovali ji bez ohledu na pohyby whipsaw. Pokud jde o investice, další odborník doporučil investovat do stabilnějších odvětví, jako je zdravotnictví, a vyhnout se volatilnějším odvětvím, jako jsou nemovitosti. Většina odborníků očekávala krátkodobou výraznou volatilitu a jeden doporučil zaujmout obrannou pozici. Rovněž však uvedl, že vyhraje dlouhodobé portfolio založené na akciích...

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: