Kalendář

Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Definice výsadku kryptoměny

AkciePrůvodce.cz > Kryptoměny  > Definice výsadku kryptoměny

Definice výsadku kryptoměny

Co je výsadek kryptoměny?

Výsadek v oboru kryptoměn je marketingový kousek, který zahrnuje zasílání bezplatných mincí nebo žetonů na adresy peněženek, aby se podpořilo povědomí o nové virtuální měně. Malé částky nové virtuální měny jsou zasílány do peněženek zdarma nebo na oplátku za malou službu, jako je retweeting příspěvku zaslaného společností vydávající měnu.

Legitimní kryptoměna nikdy neusiluje o kapitálové investice v měně. Jeho cíl je čistě propagační.

Porozumění výsadku kryptoměny

Ve světě kryptoměn označuje airdrop postup, jehož prostřednictvím blockchainový projekt distribuuje bezplatnou minci nebo žetony do peněženek aktivních členů blockchainové komunity. Tokeny mají určité procento bitcoinu.

Airdrops jsou obecně propagovány na webových stránkách společnosti i na fórech o kryptoměnách.

Shrnutí

  • Kryptoměna je marketingová metoda využívaná startupy v prostoru kryptoměny.
  • Airdrop je dodávka bitcoinu nebo tokenu do peněženek současných obchodníků s kryptoměnami zdarma nebo za malou propagační službu.
  • Cílem výsadku je rozšířit povědomí a zvýšit vlastnictví spuštění měny.

Mince nebo žetony jsou zasílány pouze současným držitelům krypto peněženek, obvykle bitcoinu nebo ethereu.

Aby měl příjemce nárok na bezplatný dárek, možná bude muset držet v peněžence minimální množství kryptoměn nebo bude muset provést určitý úkol, jako je zveřejňování měny na fóru sociálních médií, spojení s konkrétním členem blockchainový projekt nebo psaní příspěvku na blogu.

Existují dobré a špatné kryptoměny. Dejte si pozor na schémata pump-and-dump.

Airdrop je propagační aktivita, kterou obvykle provádějí startupy založené na blockchainu, aby pomohly zavést projekt virtuální měny. Jeho cílem je šířit povědomí o projektu kryptoměny a přimět více lidí, aby s ním obchodovali, když bude uveden na burze jako ICO nebo jako počáteční nabídka mincí.

Funguje výsadek?

Vzhledem k extrémní konkurenci mezi začínajícími kryptoměnami je výsadek pokusem vystoupit z davu. Některé podniky, které se věnují kryptovým airdropsům, nabízejí uživatelům upozornění a seznam služeb pro začínající podniky, as well as řadu marketingových služeb pro vyladění jejich airdrops.

Jako vždy jsou v tomto prostoru dobré podniky a špatné.

Výhody a nevýhody marketingu Crypto Airdrop

Pierre Rochard, zakladatel společnosti Bitcoin Advisory, tweetoval toto varování, že kryptové airdrops mohou být schémata pump-and-dump. To znamená, že majitelé kryptoměny by mohli uměle nafouknout její hodnotu, aby dosáhli rychlého zisku. Rochard tweetoval:

„Dávejte si pozor na takové podvody, jako je tento: 1. Okamžitě předtěžte žetony pro sebe a své přátele 2. Obchodujte navzájem předem vytěžené žetony, abyste mohli pumpovat cenu 3. Nalévejte drobné investory na„ rozdávání “žetonů 4. Maloobchod za vás evangelizuje token, dump. “

Michael J. Casey, předseda poradní rady společnosti CoinDesk a poradce v iniciativě výzkumu blockchainu MIT, v příspěvku na blogu CoinDesk argumentuje, že určitý druh marketingu je nezbytný, má-li kryptoměna uspět.

„Měna není nic, pokud není široce používána. A toho nelze dosáhnout, pokud se lidé nevynaloží na vynaložení nákladů, aby podpořili jejich široké používání,“ napsal.

0/5 (0 Reviews)
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: