Definice výnosu plodiny

Co je výnos plodiny?

Výnos plodiny je měřítkem množství sklizené zemědělské produkce – výnosu plodiny – na jednotku plochy půdy. Výnos plodiny je míra nejčastěji používaná professional obiloviny, obilí nebo luštěniny a obvykle se měří v bušlech nebo librách na akr v Usa. K určení odhadovaného výnosu plodiny se obvykle měří velikosti sklizené plodiny.

Shrnutí

  • Pro stanovení odhadovaného výnosu plodiny se měří velikosti vzorků sklizené plodiny.
  • Americké ministerstvo zemědělství poskytuje měsíční zprávy o výnosu plodin u 23 produktů od rýže po tabák.
  • Pokrok v zemědělských technikách, používání hnojiv a silná ekonomika jsou faktory, které přispívají k zaznamenávání rostlinné produkce v posledních letech.
  • Vláda United states of america sleduje výnosy plodin v cizích zemích, aby udržovala impuls na jejich ekonomické zdraví. Ostatní vlády velmocí nyní zveřejňují své zprávy o výnosu plodin.

Jak funguje výnos plodin

Professional odhad výnosu plodiny producenti obvykle počítají množství dané plodiny sklizené v oblasti vzorku. Poté se sklizená plodina zváží a výtěžek plodiny celého pole se extrapoluje ze vzorku.

Například pokud producent pšenice počítal 30 hlav na stopu na druhou a každá hlava obsahovala 24 semen, a za předpokladu hmotnosti 1 000 jader 35 gramů, odhad úrody pomocí standardního vzorce by byl 30 x 24 x 35 x ,04356 = 1097 kg / akr. Navíc, protože pšenice je 27,215 kg / bu, odhadovaný výnos by byl 40 bu / akr (1097 / 27,215) nebo 40 bušlů na akr.

Výnos plodiny může také odkazovat na skutečné generování osiva z rostliny. Například pšeničné zrno s výnosem tří nových zrn pšenice by mělo výnos plodiny 1: 3. Někdy se výnos plodiny označuje jako „zemědělská produkce“.

V globální ekonomice jsou údaje o výnosu plodin životně důležité pro měření, zda americké plodiny adekvátně poskytují dostatek potravy pro naše vnitřní akcieování potravinami, hospodářská zvířata a zdroje energie.

Zvláštní úvahy

Americké ministerstvo zemědělství (USDA) vytváří mapy a mapy zobrazující výnosy plodin, počasí plodin a animace výměry plodin, které pomáhají americkým zemědělcům maximalizovat produkci zemědělských produktů. USDA poskytuje mnoho různých statistik o výnosech plodin pro různé zemědělské produkty. Vydávají například měsíční zprávu o výnosech polních plodin professional 23 různých produktů, od ječmene přes rýži až po tabák a pšenici.

Součástí těchto informací je absolutně vysoký a nízký výnos za celou historii datové řady, z nichž některé sahají zpět přes 150 enable. Je zajímavé poznamenat, že u mnoha produktů došlo k absolutně nízkému výnosu plodin ve 30. letech v době Velké hospodářské krize a mísy s prachem, zatímco k absolutně vysokému výnosu plodin došlo v posledním či dvou letech (2016/2017 ) jako hnojiva, zemědělské techniky a silná ekonomika přispěly k rekordní úrovni produkce zemědělských produktů v Usa

Rychlý fakt

Spodní měřítko měření jsou výnosy plodin z období Velké deprese a Dust Bowl.

Údaje o výnosu plodiny jsou důležité nejen v Usa, ale také v zahraničí. Odtajněné dokumenty CIA ukazují, že americká vláda použila satelitní průzkumné snímky k odhadu výnosů plodin v zahraničí.

To bylo zvláště důležité v šedesátých letech během vrcholící studené války, kdy Usa používaly tyto metody k hodnocení zdraví zemědělství v Číně a Sovětském svazu. Dnes cizí země často zveřejňují podobné statistiky výnosů plodin na svých vládních webech, podobně jako USDA v United states

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.