Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Definice vlastního obchodování

AkciePrůvodce.cz > Obchodování  > Základy obchodování  > Definice vlastního obchodování

Definice vlastního obchodování

Co je to proprietární obchodování?

Proprietární obchodování označuje finanční společnost nebo komerční banku, která investuje spíše za přímý zisk z trhu než za vydělávání provizních dolarů obchodováním jménem klientů. Také známý jako „prop obchodování“, k tomuto typu obchodní činnosti dochází, když se finanční firma rozhodne spíše těžit z tržních aktivit než z provizí s nízkou marží získaných prostřednictvím obchodní činnosti klienta. Vlastní obchodování může zahrnovat obchodování s akciemi, obligacemi, komoditami, měnami nebo jinými nástroji.

Finanční firmy nebo komerční banky, které se zabývají vlastním obchodováním, se domnívají, že mají konkurenční výhodu, která jim umožní získat roční výnos, který přesahuje indexové investování, zhodnocení výnosů dluhopisů nebo jiné investiční styly.

Shrnutí

  • Proprietární obchodníci mohou provádět sortiment tržních strategií, které zahrnují indexovou arbitráž, statistickou arbitráž, arbitrážní fúzi, fundamentální analýzu, arbitráž volatility, technickou analýzu a / nebo globální makroobchod.
  • Analytici trhu chápou, že velké finanční instituce záměrně zamlčují podrobnosti o obchodních a nevlastních obchodních operacích, aby zakryly aktivity podporující vlastní zájem společnosti.

Jak funguje proprietární obchodování?

K proprietárnímu obchodování, které je také známé jako „prop obchodování“, dochází, když obchodní oddělení u finanční instituce, makléřské společnosti, investiční banky, zajišťovacího fondu nebo jiného zdroje likvidity používá kapitál a rozvahu společnosti k provádění samoobslužných finančních transakcí. Tyto obchody jsou obvykle spekulativní povahy, prováděné prostřednictvím různých derivátů nebo jiných složitých investičních nástrojů.

Výhody proprietárního obchodování

Existuje mnoho výhod, které proprietární obchodování poskytuje finanční instituci nebo komerční bance, zejména vyšší čtvrtletní a roční zisky. Když makléřská společnost nebo investiční banka obchoduje jménem klientů, získává výnosy ve formě provizí a poplatků. Tento příjem může představovat velmi malé procento z celkové investované částky nebo generovaných zisků, ale tento proces také umožňuje instituci realizovat 100% zisků získaných z investice.

Druhou výhodou je, že instituce je schopna vytvořit akcie cenných papírů. To pomáhá dvěma způsoby. Za prvé, jakýkoli spekulativní inventář umožňuje instituci nabídnout klientům neočekávanou výhodu. Zadruhé pomáhá těmto institucím připravit se na slabé nebo nelikvidní trhy, když je obtížnější nakupovat nebo prodávat cenné papíry na otevřeném trhu.

Konečná výhoda je spojena s druhou výhodou. Proprietární obchodování umožňuje finanční instituci stát se vlivným tvůrcem trhu poskytováním likvidity pro konkrétní cenný papír nebo skupinu cenných papírů.

Příklad proprietárního obchodního oddělení

Aby bylo proprietární obchodování účinné a aby měli klienti instituce také na paměti, je proprietární obchodní kancelář obvykle „svázána“ s jinými obchodními přepážkami. Tato kancelář je odpovědná za část příjmů finanční instituce, která nesouvisí s prací klienta, přičemž jedná samostatně.

Vlastní obchodní přepážky však mohou fungovat také jako tvůrci trhu, jak je uvedeno výše. Tato situace nastává, když chce klient obchodovat s velkým množstvím jednoho cenného papíru nebo obchodovat s vysoce nelikvidním cenným papírem. Vzhledem k tomu, že pro tento typ obchodu není mnoho kupujících nebo prodávajících, bude jako kupující nebo prodávající působit proprietární obchodní oddělení, které zahájí druhou stranu obchodu s klienty.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: