Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Definice virtuálního asistenta

Definice virtuálního asistenta

Co je virtuální asistent?

Virtuální asistent je nezávislý dodavatel, který poskytuje administrativní služby klientům při práci mimo kancelář klienta. Virtuální asistent obvykle pracuje z domácí kanceláře, ale může vzdáleně přistupovat k potřebným plánovacím dokumentům, jako jsou sdílené kalendáře.

Lidé zaměstnaní jako virtuální asistenti mají často několikaleté zkušenosti jako administrativní asistent nebo vedoucí kanceláře. Otevírají se nové příležitosti pro virtuální asistenty, kteří mají dovednosti v sociálních médiích, správě obsahu, psaní blogových příspěvků, grafickém designu a internetovém marketingu. Vzhledem k tomu, že práce z domova je pro pracovníky i zaměstnavatele stále více přijímána, očekává se, že vzroste poptávka po kvalifikovaných virtuálních asistentech.

Shrnutí

  • Virtuální asistent je samostatně výdělečně činný pracovník, který se specializuje na poskytování administrativních služeb klientům ze vzdáleného místa, obvykle z domácí kanceláře.
  • Typické úkoly, které může virtuální asistent vykonávat, zahrnují plánování schůzek, telefonování, cestovní opatření a správa e-mailových účtů.
  • Někteří virtuální asistenti se specializují na nabídky grafického designu, psaní blogů, účetnictví, sociálních médií a marketingových služeb.
  • Jednou z výhod zaměstnávání virtuálního asistenta professional zaměstnavatele je flexibilita uzavřít smlouvu pouze na služby, které potřebují.

Jak virtuální asistent funguje

Virtuální asistenti se stávají stále více prominentními, protože malé podniky a začínající podniky spoléhají na to, že virtuální kanceláře budou udržovat nízké náklady a podniky všech velikostí zvýší využívání internetu pro každodenní provoz. Protože je virtuální asistent nezávislým dodavatelem, nemusí podnik poskytovat stejné výhody nebo platit stejné daně, jaké by platil za zaměstnance na plný úvazek.

Vzhledem k tomu, že virtuální asistent pracuje mimo pracoviště, není v kanceláři společnosti zapotřebí stůl nebo jiný pracovní prostor. Očekává se, že virtuální asistent zaplatí a poskytne své vlastní počítačové vybavení, běžně používané softwarové programy a vysokorychlostní internetovou službu.

Ve studii s více než 100 000 seznamy pracovních míst společnost FlexJobs zjistila, že virtuální správa je jednou z pěti nejrychleji rostoucích kategorií vzdálené kariéry.

Povinnosti virtuálního asistenta

Konkrétní povinnosti virtuálního asistenta se liší podle potřeb klienta a podmínek smlouvy. Někteří virtuální asistenti se zabývají administrativními a účetními úkoly, zatímco jiní mohou zveřejňovat pravidelné aktualizace na sociální média nebo psát články professional site. Dobře zaoblený virtuální asistent může také zpracovat cestovní opatření, plánování schůzek, zadávání dat a on the internet ukládání souborů.

Kvalifikace Digital Assistant

I když neexistují žádné tvrdé a rychlé vzdělávací požadavky, aby se stal virtuálním asistentem, mnoho klientů bude hledat virtuální asistenty, kteří mají nějaké vyšší vzdělání nebo specializované školení. Několik online společností a komunitních škol nabízí kurzy a certifikaci dovedností virtuálních asistentů.

Virtuální asistent by měl být technicky zdatný, mít širokou škálu počítačových dovedností a vysokou úroveň znalostí běžně používaného softwaru a obchodních programů. Virtuální asistent, který se specializuje na vedení účetnictví, by měl být zběhlý v základních účetních úkolech, jako je odsouhlasování účtů a podvojné účetnictví.

Výhody virtuálního asistenta

Výhodou pronájmu virtuálního asistenta pro klienta je flexibilita uzavřít smlouvu pouze na služby, které potřebuje. V závislosti na podmínkách dohody mohou být někteří virtuální asistenti placeni spíše úkolem než hodinou. Naproti tomu zaměstnanci v tradičním kancelářském prostředí musí být obvykle placeni za pevný počet hodin denně.

Professional malé podnikatele může pronájem virtuálního asistenta pomoci uvolnit cenné hodiny, aby se mohli soustředit na růst firmy a generování výnosů. Může být jednodušší a nákladově efektivnější zadávat úkoly, které jsou zdlouhavé a časově náročné professional někoho, kdo je v nich zručný.

Jak najmout virtuálního asistenta

S rostoucím počtem nezávislých dodavatelů, kteří pracují z domova, došlo na trhu práce k nárůstu webových společností, které slouží jako prostředníci mezi potenciálními zaměstnavateli a dodavateli. Některé weby na volné noze mají obrovské pracovní skupiny složené z jednotlivců po celém světě se širokou škálou zkušeností a odborných znalostí.

Na těchto stránkách mohou klienti zveřejňovat podrobnosti o typu úkolů, které virtuální asistent potřebuje k výkonu, a maximální sazbě, kterou jsou ochotni zaplatit. Pracovníci na volné noze pak mohou o nabídku ucházet a dát klientovi vzorky své práce ke kontrole. V některých případech může klient uspořádat videokonferenci za účelem pohovoru s uchazeči a důkladnějšího posouzení jejich kvalifikace.

Zvláštní úvahy

Před přijetím virtuálního asistenta může klient zajistit hladší pracovní vztah vytvořením podrobných pokynů o úkolech, které musí provést. Písemná příručka snižuje riziko nedorozumění, ke kterým může dojít ve vztahu na dálku.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web