Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Definice vepřového bůčku

Definice vepřového bůčku

Co jsou vepřová břicha?

Vepřové břicho je vepřové maso, které pochází z břicha prasete. Vepřové břicho se dříve obchodovalo na termínovém trhu, protože je důležitým zdrojem masných výrobků, zejména slaniny. Obchodování s futures na zmrazené vepřové břicho začalo v roce 1961 na Chicago Mercantile Trade (CME) a ​​umožnilo balírnám masa zajistit trh s těkavými prasaty. V průběhu desetiletí získaly vepřové břicho a obchodování s vepřovým břichem v americké fantazii určitou mystiku.

Shrnutí

  • Vepřová břicha jsou doslova řezem vepřového masa z břicha prasete. Professional mnoho Američanů se stali ikonou obchodování s futures.
  • Futures na vepřové břicho byly průkopnickým finančním nástrojem, když byly představeny v roce 1961, ale byly vyřazeny v roce 2011 kvůli klesajícímu zájmu trhu a změnám na trhu se slaninou.

Vepřové břicho vysvětleno

Vepřové břicho se stalo ikonickou komoditou pro zastoupení trhu s futures v populární kultuře a bylo zmíněno v různých filmech týkajících se investování a obchodování, možná nejslavněji v komedii „Trading Places“ z roku 1983, kde hrál Eddie Murphy. I když to byla po celá desetiletí významná futures kontrakt, klesající popularita vepřových bůlek na obchodních platformách a rostoucí celoroční dostupnost slaniny vedly CME k zastavení obchodování v roce 2011.

Futures kontrakt na vepřové břicho předchází mnoho dnešních finančních futures kontraktů. Futures na vepřové břicho dosáhly vrcholu své level of popularity počátkem 80. let, kdy byly také použity k obecnějšímu zajištění inflace spotřebitelských potravin. Od 80. permit 20. století se změnil obchod se slaninou, kdy spotřebitelé po celý rok jedli více vepřového masa, což vyžaduje menší potřebu akcieování v chladu, a tudíž menší potřeba zajištění zmrazeného masa k prodeji v létě. Snížená potřeba akcieovat zmrazené vepřové břicho přímo přispěla k zániku smlouvy o futures.

Producenti a spotřebitelé vepřového masa dnes stále zajišťují část nákladů na vepřové maso spíše než futures kontraktem na vepřové břicho CME. Kromě futures na štíhlá prasata zahrnují další futures na hospodářská zvířata obchodovaná na CME živý dobytek a futures na dobytek pro feeder.

Nový index čerstvé slaniny

Význam slaniny jako potravinářského produktu přesto vedl CME k zavedení indexu CME Clean Bacon v roce 2019. Tento index stanoví týdenní cenu slaniny za 20 000 liber čerstvých vepřových bůček, ale neexistují žádné futures kontrakty ani jiné obchodní nástroje.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web