Průvodce » Investování » Finanční trhy » Definice umístění

Definice umístění

Co je to umístění?

Umístění je prodej cenných papírů malému počtu soukromých investorů, který je osvobozen od registrace u Komise professional cenné papíry podle nařízení D, stejně jako pevné anuity. Tato výjimka činí umístění méně nákladným způsobem, jak společnost získat kapitál ve srovnání s veřejnou nabídkou. Formální prospekt není pro soukromé umístění nutný a účastníky soukromého umístění jsou obvykle velcí sofistikovaní investoři, jako jsou investiční banky, investiční fondy a pojišťovací společnosti.

Shrnutí

  • Umístění označuje prodej cenných papírů skupině investorů, ať už na veřejné nebo soukromé úrovni.
  • Veřejná nabídka by obvykle zahrnovala registraci u Komise pro cenné papíry, zatímco soukromé umístění je od registrace osvobozeno.
  • Soukromá umístění nemusí vyhovovat stejným předpisům jako veřejné nabídky, musí však splňovat nařízení D.
  • Předpis D je sada pravidel SEC, která se používá u cenných papírů prodávaných v neregistrovaných soukromých nabídkách.

Porozumění umístění

Umístění lze také nazvat soukromým umístěním nebo neregistrovanou nabídkou. Tyto nabídky cenných papírů jsou osvobozeny od registrace SEC, protože nejsou nabízeny široké veřejnosti. Místo toho jsou nabízeny malé skupině investorů, obvykle znalým individuálním investorům s hlubokými kapsy, a institucím, jako jsou investiční fondy a banky.

Nařízení D

Přestože soukromé umístění nepodléhá stejným zákonům a předpisům o veřejných nabídkách, musí být v souladu s předpisem D, souborem pravidel SEC, která se vztahují na cenné papíry prodávané v neregistrovaných nabídkách. Tři pravidla SEC, kterými se umístění musí řídit, jsou pravidla 504, 505 a 506. Pravidlo 504 stanoví, že určití emitenti mohou nabízet a prodávat cenné papíry v hodnotě až 1 milion USD v jakémkoli období 12 měsíců a tyto cenné papíry lze nabízet jakémukoli typu investora. S touto akcií lze volně obchodovat.

Podle pravidla 505 mohou podniky prodávat akcie ve výši až 5 milionů USD během období 12 měsíců neomezenému počtu investorů za předpokladu, že více než 35 z nich nebude akreditováno. Neakreditovaným investorům musí být poskytnuty určité informace, včetně finančních výkazů. Pokud se prodej uskutečňuje pouze akreditovaným investorům, emitent má diskreční právo, jaké informace investorům sdělí. Pokud se však na nabídce podílejí akreditovaní i neakreditovaní investoři, veškeré informace poskytované akreditovaným investorům musí být poskytnuty také neakreditovaným investorům.

Pravidlo 506 stanoví, že společnost může prodat neomezené cenné papíry neomezenému počtu investorů za předpokladu, že ne více než 35 z nich je neakreditovaných, pokud neakreditovaní investoři, kteří se podílejí na nabídce, jsou „sofistikovaní investoři“. To znamená, že musí mít znalosti a zkušenosti k vyhodnocení investice. S cennými papíry prodanými podle pravidel 505 a 506 nelze volně obchodovat.

Upozornění

I když mnoho umístění nabízí cenné příležitosti těm investorům, kteří mají příležitost se podílet, existují důvody k opatrnosti. Pravidla SEC mají chránit investory a zajistit řádné zveřejňování informací veřejnosti. Soukromá umístění tato pravidla nedodržují a mohou s sebou nést vyšší rizika. Proto se těchto příležitostí obvykle účastní finančně znalí jednotlivci s vysokou čistou hodnotou a investiční banky. Investoři však často mohou prostřednictvím umístění dosáhnout dobrých výnosů. V červnu 2016 společnost FVCBankcorp, Inc. dokončila soukromé umístění ve výši 25 milionů USD v celkové výši jistiny svých podřízených dluhopisů s pevnou a pohyblivou sazbou, které za prvních pět permit platily úrok 6,00%.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.