Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Definice umělé inteligence (AI)

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Alternativní investice  > Definice umělé inteligence (AI)

Definice umělé inteligence (AI)

Co je to umělá inteligence (AI)?

Umělá inteligence (AI) označuje simulaci lidské inteligence na strojích, které jsou naprogramovány tak, aby myslely jako lidé a napodobovaly jejich činy. Termín lze také použít na jakýkoli stroj, který vykazuje vlastnosti spojené s lidskou myslí, jako je učení a řešení problémů.

Ideální charakteristikou umělé inteligence je její schopnost racionalizovat a provádět akce, které mají největší šanci dosáhnout konkrétního cíle.

Porozumění umělé inteligenci

Když většina lidí uslyší výraz umělá inteligence, první věc, na kterou si obvykle pomyslí, jsou roboti. Je to proto, že velkorozpočtové filmy a romány tkají příběhy o strojích podobných člověku, které způsobí na Zemi katastrofu. Ale nic nemohlo být dále od pravdy.

Umělá inteligence je založena na principu, že lidskou inteligenci lze definovat tak, aby ji stroj mohl snadno napodobit a provádět úkoly, od nejjednodušších po ty, které jsou ještě složitější. Cíle umělé inteligence zahrnují učení, uvažování a vnímání.

Jak technologie postupuje, předchozí měřítka, která definovala umělou inteligenci, jsou zastaralá. Například stroje, které počítají základní funkce nebo rozpoznávají text prostřednictvím optimálního rozpoznávání znaků, se již nepovažují za ztělesnění umělé inteligence, protože tato funkce je nyní považována za samozřejmost jako vlastní funkce počítače.

AI se neustále vyvíjí a přináší výhody mnoha různým průmyslovým odvětvím. Stroje jsou propojeny pomocí mezioborového přístupu založeného na matematice, informatice, lingvistice, psychologii a dalších.

Algoritmy často hrají velmi důležitou roli ve struktuře umělé inteligence, kde se v jednoduchých aplikacích používají jednoduché algoritmy, zatímco složitější pomáhají vytvářet silnou umělou inteligenci.

Aplikace umělé inteligence

Aplikace professional umělou inteligenci jsou nekonečné. Tuto technologii lze použít v mnoha různých odvětvích a průmyslových odvětvích. AI je testována a používána ve zdravotnictví pro dávkování léků a různou léčbu u pacientů a professional chirurgické zákroky na operačním sále.

Mezi další příklady strojů s umělou inteligencí patří počítače, které hrají šachy a auta s vlastním pohonem. Každý z těchto strojů musí zvážit důsledky jakékoli akce, kterou provede, protože každá akce bude mít dopad na konečný výsledek. V šachu je konečným výsledkem vítězství ve hře. U aut s vlastním pohonem musí počítačový systém zohledňovat všechna externí info a počítat je tak, aby jednal způsobem, který zabrání kolizi.

Umělá inteligence má také aplikace ve finančním průmyslu, kde se používá k detekci a označování aktivit v bankovnictví a financích, jako je neobvyklé používání debetních karet a velké vklady na účtech – to vše pomáhá oddělení podvodů banky. Používají se také aplikace professional umělou inteligenci, které pomáhají zefektivnit a usnadnit obchodování. Děje se tak díky snazšímu odhadu nabídky, poptávky a stanovení cen cenných papírů.

Shrnutí

  • Umělá inteligence označuje simulaci lidské inteligence ve strojích.
  • Cíle umělé inteligence zahrnují učení, uvažování a vnímání.
  • AI se používá v různých průmyslových odvětvích, včetně financí a zdravotnictví.
  • Slabá AI má tendenci být jednoduchá a orientovaná na jeden úkol, zatímco silná AI plní úkoly, které jsou složitější a podobají se člověku.

Kategorizace umělé inteligence

Umělou inteligenci lze rozdělit do dvou různých kategorií: slabá a silná. Slabá umělá inteligence ztělesňuje systém navržený k provádění jedné konkrétní práce. Mezi slabé systémy umělé inteligence patří videohry, například šachový příklad shora, a osobní asistenti, jako je Alexa od Amazonu a Apple od Siri. Položíte asistentovi otázku, odpoví vám za ni.

Silné systémy umělé inteligence jsou systémy, které plní úkoly považované za lidské. Jedná se spíše o složitější a komplikovanější systémy. Jsou naprogramováni tak, aby zvládli situace, ve kterých mohou být požádáni o vyřešení problému, aniž by do toho musel zasáhnout někdo. Tyto druhy systémů lze nalézt v aplikacích, jako jsou samořídicí automobily nebo v nemocničních operačních sálech.

Zvláštní úvahy

Od svého počátku byla umělá inteligence pod kontrolou vědců i veřejnosti. Jedním společným tématem je myšlenka, že stroje se stanou tak vysoce vyvinutými, že lidé nebudou schopni držet krok a vzlétnou samy, aby se přepracovali exponenciální rychlostí.

Dalším důvodem je, že stroje mohou proniknout do soukromí lidí a dokonce být ozbrojeny. Další argumenty diskutují o etice umělé inteligence a o tom, zda by se k inteligentním systémům, jako jsou roboti, mělo zacházet se stejnými právy jako k lidem.

Auta s vlastním pohonem jsou poměrně kontroverzní, protože jejich stroje mají tendenci být konstruovány professional co nejnižší riziko a nejméně obětí. Pokud by se jim představil scénář srážky s jednou nebo jinou osobou současně, tato auta by vypočítala možnost, která by způsobila co nejmenší škodu.

Dalším sporným problémem mnoha lidí s umělou inteligencí je, jak může ovlivnit lidské zaměstnání. Vzhledem k tomu, že mnoho průmyslových odvětví hledá automatizaci určitých pracovních míst pomocí inteligentních strojů, existuje obava, že by lidé byli vytlačeni z pracovní síly. Auta s vlastním pohonem mohou odstranit potřebu taxislužby a programů sdílení automobilů, zatímco výrobci mohou snadno nahradit lidskou práci stroji, čímž budou dovednosti lidí zastaralé.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web