Definice účtenky

Co je potvrzení z trezoru?

Termín potvrzení trezoru označuje dokument běžně používaný k prokázání vlastnictví drahých kovů ve smlouvě o futures. Účtenky z trezoru se obvykle používají jako doručovací nástroje a představují kovy, které jsou uloženy v bance, akcieu nebo depozitáři – což zjednodušuje proces převzetí dodávky na futures kontraktu. Je to proto, že je lze použít k převodu vlastnictví drahých kovů mezi kupujícími a prodávajícími, aniž by bylo nutné přemisťovat fyzickou komoditu.

Shrnutí

  • Recept na trezor je dokument používaný k prokázání vlastnictví drahých kovů ve smlouvě o futures.
  • Drahé kovy jsou uloženy v bance, akcieu nebo depozitáři.
  • Účtenky z trezoru umožňují spíše převod vlastnictví komodity než samotného fyzického kovu, což může být nákladné.
  • Podrobnosti o účtence zahrnují jméno vlastníka, kov a jejich referenční číslo, místo uložení a datum přijetí.
  • Potvrzení z trezoru jsou uchovávána u makléře – nikoli u vlastníka smlouvy.

Jak fungují účtenky

Jak je uvedeno výše, tržby z dokladu dokazují vlastnictví určitých komodit – konkrétně drahých kovů, jako je zlato, stříbro a platina. Zde fungují. Když někdo převezme dodávku futures kontraktu z drahých kovů, obdrží potvrzení trezoru představující objednávku. Samotná fyzická komodita je ve skutečnosti uložena v depozitáři – v bance, akcieu nebo na jiném zabezpečeném místě. Když si někdo koupí futures kontrakt z drahých kovů, souhlasí s nákupem stanoveného počtu uncí kovu za dohodnutou cenu. Pokud se kupující rozhodne převzít dodávku kovu po vypršení smlouvy, zaplatí prodávajícímu, který poté drahý kov převede na kupujícího.

Příjmy z trezoru jsou také známé jako warranty nebo akcieové příjmy na kovy.

Ale to se nedělá fyzicky. Je to proto, že přesun samotné komodity je obvykle velmi nákladný – do kupní ceny by se přidaly náklady na dopravu a další související poplatky. Místo toho je kupujícímu poskytnut pokladní doklad. Potvrzení zobrazuje řadu různých podrobností, včetně:

  • umístění kovů
  • referenční čísla kovů
  • datum přijetí
  • jméno vlastníků kovu
  • veškeré poplatky za akcieování nebo jiné náklady za drahé kovy ponechané ve akcieu

S potvrzením trezoru se kupující drahých kovů může rozhodnout ponechat si uakcieněné kovy a zaplatit s tím spojené poplatky nebo nechat kovy přemístit. Mohou také převést vlastnictví drahých kovů na jinou stranu prostřednictvím dokladu z trezoru. Název na potvrzení trezoru se změní na nového vlastníka.

V reálném světě jsou účtenky obvykle uchovávány u makléře. Vlastník účtenky neobdrží fyzickou kopii. Kopii dokladu mohou získat, pouze pokud o ni skutečně požádají.

Zvláštní úvahy

Futures burzy ukládají drahé kovy do bezpečných akcieů. Všechny drahé kovy, které přicházejí do akcieu, musí splňovat specifické standardy kvality a specifikace. Rafinerie drahých kovů vyrábějí tyto kvalitní tyče pro výměnu. Potvrzení z trezoru se poté vydávají majitelům dovážených drahých kovů. Vlastníky mohou být těžební provozy, rafinerie nebo jiné strany využívající rafinérii k výrobě tyčí z drahých kovů ve směnné kvalitě. Příjem z trezoru změní majitele / jméno, když dojde k dodání na termínovou smlouvu.

Pamatujte – pro většinu obchodníků zůstává fyzický kov ve akcieu a není fyzicky odstraněn. Když a pokud je drahý kov odstraněn z výměnného akcieu, s tímto kovem již nelze obchodovat prostřednictvím futures kontraktu, protože byl narušen kruh integrity těchto tyčí. Poté je na majiteli fyzického kovu, aby jej uložil nebo prodal na vlastní pěst. Pokud ji chtějí po vyjmutí ze směnného akcieu prodat prostřednictvím smlouvy o futures, musí projít zpět procesem rafinace. Jakmile je kov zpět ve akcieu, je znovu vystaven pokladní doklad.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.