Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Definice tržních cyklů

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Finanční trhy  > Definice tržních cyklů

Definice tržních cyklů

Co jsou tržní cykly?

Tržní cykly, také známé jako cykly akciových trhů, je široký pojem označující trendy nebo vzorce, které se objevují během různých trhů nebo obchodních prostředí. Během cyklu některé třídy cenných papírů nebo aktiv překonávají ostatní, protože jejich obchodní modely byly v souladu s podmínkami růstu. Tržní cykly jsou obdobím mezi dvěma nejnovějšími maximy nebo minimy společného benchmarku, jako je S&P 500, který zdůrazňuje výkonnost fondu prostřednictvím trhu s růstem i poklesem.

Shrnutí

  • Cyklus odkazuje na stylish nebo vzory, které se objevují během různých obchodních prostředí.
  • Časový rámec cyklu se professional každou jednotlivou osobu často liší podle toho, jaké trendy hledá.
  • Tržní cyklus má často čtyři odlišné fáze.
  • Je téměř nemožné určit, v jaké fázi cyklu se právě nacházíme.
  • V různých fázích celého tržního cyklu budou různé cenné papíry reagovat na tržní síly odlišně.

Jak fungují tržní cykly

Cykly nového trhu se vytvářejí, když se trendy v konkrétním odvětví nebo odvětví vyvíjejí v reakci na smysluplné inovace, nové produkty nebo regulační prostředí. Tyto cykly nebo stylish se často nazývají sekulární. Během těchto období mohou tržby a čisté zisky vykazovat podobné vzorce růstu u mnoha společností v daném odvětví, které má cyklickou povahu.

Tržní cykly je často těžké určit až do té doby a málokdy mají konkrétní, jasně identifikovatelný počáteční nebo konečný bod, který často vede ke zmatku nebo polemice kolem hodnocení politik a strategií. Většina veteránů na trhu však věří, že existují, a mnoho investorů sleduje investiční strategie, jejichž cílem je těžit z nich obchodováním s cennými papíry před směrovými posuny cyklu.

Existují anomálie na akciovém trhu, které nelze vysvětlit, ale vyskytují se rok co rok.

Zvláštní úvahy

Tržní cyklus se může pohybovat kdekoli od několika minut do mnoha allow, v závislosti na daném trhu, protože existuje mnoho trhů, které je třeba sledovat, a časový horizont, který je analyzován. Různá kariéra se bude zabývat různými aspekty rozsahu. Denní obchodník se může dívat na pětiminutové pruhy, zatímco realitní investor se bude dívat na cyklus až 20 allow.

Druhy tržních cyklů

Tržní cykly se obecně považují za fáze vykazující čtyři charakteristické fáze. V různých fázích celého tržního cyklu budou různé cenné papíry reagovat na tržní síly odlišně. Například během rozmachu trhu má luxusní zboží tendenci překonávat, protože lidem vyhovuje nákup motorových člunů a motocyklů Harley Davidson. Naproti tomu během poklesu trhu má průmysl spotřebního zboží tendenci překonávat výkony, protože lidé obvykle během snižování trhu nesnižují spotřebu zubních previous a toaletního papíru.

Čtyři fáze tržního cyklu zahrnují fáze akumulace, uptrendu nebo markupu, distribuce a downtrendu nebo markdownu.

  1. Fáze akumulace: K akumulaci dochází poté, co trh klesl na dno a inovátoři a ti, kteří si brzy osvojili, začnou nakupovat, a to je podle všeho nejhorší.
  2. Fáze značení: K tomu dochází, když je trh na chvíli stabilní a pohybuje se vyšší cenou.
  3. Fáze distribuce: Prodejci začínají dominovat, jakmile akcie dosáhnou svého vrcholu.
  4. Sestupný trend: K sestupnému trendu dochází, když cena akcií klesá.

Tržní cykly berou v úvahu základní i technické ukazatele (mapování), přičemž jako měřítko cyklického chování se používají ceny cenných papírů a další metriky.

Mezi příklady patří hospodářský cyklus, cykly polovodičů / operačních systémů v rámci technologie a pohyb finančních akcií citlivých na úrokovou sazbu.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web