Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Definice tří černých vran

Definice tří černých vran

Co jsou tři černé vrány?

Tři černé vrány označují medvědí vzor svíček, který předpovídá obrácení uptrendu. Svíčkové grafy ukazují otevírací, vysokou, nízkou a závěrečnou cenu konkrétního cenného papíru. U akcií, které se pohybují výše, je svícen bílý nebo zelený. Při pohybu dolů jsou černé nebo červené.

Vzor černé vrány se skládá ze tří po sobě jdoucích dlouhých svícnů, které se otevřely ve skutečném těle předchozí svíčky a zavřely se níže než předchozí svíčka. Obchodníci často používají tento indikátor ve spojení s dalšími technickými indikátory nebo grafovými vzory jako potvrzení obrácení.

Vysvětleno tři černé vrány

Tři černé vrány jsou vizuálním vzorem, což znamená, že při identifikaci tohoto indikátoru není třeba se obávat žádných zvláštních výpočtů. K vzoru tří černých vran dochází, když medvědi předběhnou býky během tří po sobě jdoucích obchodních jednání. Vzorek se na cenových grafech zobrazuje jako tři medvědí dlouhé svícny s krátkými nebo žádnými stíny nebo knoty.

V typickém vzhledu tří černých vran zahájí býci relaci s otevřením ceny mírně vyšším než v předchozím závěru, ale cena je během celé relace tlačena níže. Nakonec se cena pod tlakem medvědů uzavře poblíž relace nízko. Výsledkem této obchodní akce bude velmi krátký nebo neexistující stín. Obchodníci často tento tlak na pokles, který přetrvával po dobu tří relací, interpretují jako začátek medvědího klesajícího trendu.

Shrnutí

  • Tři černé vrány jsou spolehlivým vzorem obrácení, když je potvrzeno dalšími technickými ukazateli, jako je index relativní síly (RSI).
  • Velikost tří černých vran a stínu lze použít k posouzení, zda je obrácení ohroženo návratem.
  • Opačným vzorem tří černých vran jsou tři bílí vojáci, což naznačuje obrácení klesajícího trendu.

Příklad, jak použít tři černé vrány

Jako vizuální vzor je nejlepší použít tři černé vrány jako znamení k hledání potvrzení z jiných technických indikátorů. Vzorec tří černých vran a důvěra, kterou do něj může obchodník vložit, hodně závisí na tom, jak dobře se vzor objeví. Tyto tři černé vrány by v ideálním případě měly být relativně dlouhými medvědími svícny, které se v daném období blíží nízké ceně nebo se jí blíží. Jinými slovy, svícny by měly mít dlouhá, skutečná těla a krátké nebo neexistující stíny. Pokud se stíny rozpínají, může to jednoduše znamenat menší posun hybnosti mezi býky a medvědy, než se uptrend znovu potvrdí.

Hlasitost může zpřesnit vzor tří černých vran. Hlasitost během uptrendu vedoucího k vzoru je relativně nízká a třídenní vzor černé vrány má během relací relativně vysokou hlasitost. V tomto scénáři byl uptrend stanoven malou skupinou býků a poté obrácen větší skupinou medvědů.

Samozřejmě, jelikož trhy jsou tím, čím jsou, mohlo by to také znamenat velký počet malých býčích obchodníků, kteří se dostanou do menší skupiny medvědích obchodů s velkým objemem. Skutečný počet účastníků trhu je menší než objem, který každý přináší do tabulky.

Rozdíl mezi třemi černými vránami a třemi bílými vojáky

Opakem vzoru tří černých vran je vzorec tří bílých vojáků, který se vyskytuje na konci medvědího klesajícího trendu a předpovídá potenciální obrácení výše. Tento vzor se jeví jako tři bílé svícny s dlouhým tělem s (opět) krátkými nebo ideálně neexistujícími stíny. Otevření nastane v reálném těle předchozího svícen a zavření nastane nad zavřením předchozího svícen.

Tři bílí vojáci jsou jednoduše vizuálním vzorem naznačujícím obrácení klesajícího trendu, zatímco tři černé vrány označují obrácení vzestupného trendu. Stejná upozornění platí pro oba vzorce týkající se objemu a potvrzení z jiných indikátorů.

Omezení používání tří černých vran

Pokud vzor tří černých vran zahrnuje výrazný pohyb níže, měli by si obchodníci dávat pozor na přeprodané podmínky, které by mohly vést ke konsolidaci před dalším pohybem níže. Nejlepším způsobem, jak posoudit přeprodanou povahu akcií nebo jiných aktiv, je podívat se na technické ukazatele, jako je index relativní síly (RSI), kde hodnota nad 70, indikuje přeprodané podmínky nebo indikátor stochastického oscilátoru, který ukazuje hybnost pohybu .

Mnoho obchodníků navíc obvykle hledá jiné vzory grafů nebo technické ukazatele, aby potvrdili rozpis, než aby používali výhradně vzor tří černých vran. Jako vizuální vzor je otevřený nějaké interpretaci, například tomu, co je vhodně krátký stín. Také další ukazatele budou odrážet skutečný vzor tří černých vran. Například vzor tří černých vran může zahrnovat rozpad klíčových úrovní podpory, což by mohlo nezávisle předpovědět začátek střednědobého klesajícího trendu. Použití dalších vzorů a indikátorů zvyšuje pravděpodobnost úspěšné obchodní nebo výstupní strategie.

Příklad ze skutečného světa

Ve třetím květnovém týdnu 2018 se na týdenním cenovém grafu GBP / USD professional směnu měn objevil vzor tří černých vran, což představuje zlověstné znamení pro párování. Analytici spekulovali, že vzorec tří černých vran naznačuje, že párování bude i nadále klesat. Byly analyzovány tři faktory, aby se zjistilo, že vzorec tří černých vran signalizoval pokračující pokles:

  1. Relativně strmý vzestupný trend býčího trhu
  2. Nízké knoty každé svíčky, což naznačuje malý rozdíl mezi blízkým a týdenním minimem
  3. Skutečnost, že zatímco se svíčky postupně neroztahovaly, nejdelší svíčkou byl třetí den

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web