Průvodce » Investování » Finanční trhy » Definice trhu volání

Definice trhu volání

Co je trh volání

Trh volání nebo aukce volání je typ tržního mechanismu, ve kterém se každá transakce odehrává v předem stanovených časových intervalech. Objednávky nabídek a poptávek jsou agregovány a prováděny ve stanovených časech, na rozdíl od jedné po druhé nepřetržitě. Burza určuje tržní zúčtovací cenu na základě počtu cenných papírů nabízených prodejci a nabídky kupujících.

Trh volání je v kontrastu s aukčním trhem, kde jsou objednávky vyplňovány, jakmile je u dané objednávky nalezen kupující a prodávající za dohodnutou cenu.

Jak fungují trhy volání

Vydražitel „volá“ po pokynech k nákupu a prodeji cenného papíru a seskupuje je k provedení ve stanovených časech během obchodního dne. Úkolem dražebníka je co nejlépe sladit nabídku a poptávku cenného papíru, aby se dosáhlo zúčtovací ceny. Všechny tržní objednávky na nákup a prodej budou provedeny za tuto clearingovou cenu. Vydražitel provede limitní příkazy k nákupu za zúčtovací cenu nebo nižší a omezuje příkazy k prodeji za zúčtovací cenu nebo vyšší.

Když jsou trhy volání užitečné

Volací trhy se zřídka používají ve srovnání s aukčními trhy, kde u mnoha kupujících a prodávajících probíhají cenové a obchodní transakce. Trhy volání jsou však užitečné professional nelikvidní zabezpečení z povahy samotného zabezpečení nebo z toho důvodu, že existuje jen málo kupujících a prodejců, kteří by vytvořili aktivní trh. Nevýhodou je, že obchodníci na trhu volání podléhají větší cenové nejistotě. Podají své objednávky a pak čekají na výsledek. Jsou však chráněni limity na odchylky od dříve provedené ceny na trhu volání.

Příklad trhu volání

Uskuteční se výzva k obchodování s nelikvidními akciemi v 13:00 EST. Dražitel předem shromažďuje následující objednávky nákupu a prodeje:

  • Koupit: 1) 50 akcií za 885 $ 2) 75 akcií za 875 $ 3) 100 akcií za 870 USD
  • Prodat: 1) 100 akcií za 870 $ 2) 75 akcií za 880 USD 3) 50 akcií za 890 $

Nejlepší shoda je 870 USD za akcii. Jedná se o cenu hovoru, která se v daný okamžik provede professional všechny objednávky.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.