Průvodce » Brokeři » Definice systému správy objednávek (OMS)

Definice systému správy objednávek (OMS)

Co je systém správy objednávek (OMS)?

Systém správy objednávek (OMS) je elektronický systém vyvinutý k provádění příkazů k zajištění cenných papírů efektivním a nákladově efektivním způsobem. Zprostředkovatelé a obchodníci používají systémy pro správu objednávek při vyplňování objednávek pro různé typy cenných papírů a mohou sledovat průběh každé objednávky v celém systému. OMS se také označuje jako „systém správy obchodních objednávek“.

Shrnutí

 • Systém správy objednávek je softwarový systém, který usnadňuje a řídí provádění obchodních příkazů.
 • Na finančních trzích musí být do obchodního systému zadána objednávka, aby bylo možné provést příkaz k nákupu nebo prodeji cenného papíru.
 • Zprostředkovatelé a obchodníci používají systémy professional správu objednávek při vyplňování objednávek professional různé typy cenných papírů a mohou sledovat průběh každé objednávky v celém systému.
 • Efektivní OMS pomáhá firmám s monitorováním pozic v reálném čase a schopností předcházet porušování předpisů.

Porozumění systému správy objednávek (OMS)

Systém správy objednávek je softwarový systém, který usnadňuje a řídí provádění obchodních příkazů. Na finančních trzích musí být do obchodního systému zadána objednávka, aby bylo možné provést příkaz k nákupu nebo prodeji cenného papíru. Obchodní příkaz obvykle obsahuje následující informace:

 • Identifikátor zabezpečení (ticker)
 • Typ objednávky (nákup, prodej nebo zkrácení)
 • Velikost objednávky
 • Typ objednávky (např. Sector, restrict, stop atd.)
 • Pokyny k objednávce (např. Denní objednávka, výplň nebo zabití, dobropis zrušen atd.)
 • Přenos objednávky (broker, ECN, ATC atd.)

Systém správy objednávek provádí obchody prostřednictvím softwarového systému pomocí protokolu Take care of. Resolve neboli Money Information and facts Trade je protokol elektronických komunikací používaný ke sdílení informací o mezinárodní výměně v reálném čase souvisejících s biliony dolarů transakcí s cennými papíry a trhů.

Komunikační transakce však lze provádět také pomocí vlastního aplikačního programovacího rozhraní (API). Protokol Deal with propojuje zajišťovací fondy a investiční firmy se stovkami protistran po celém světě pomocí OMS.

Zvláštní úvahy

OMS lze použít jak na straně nákupu, tak na straně prodeje, což firmám umožní řídit životní cyklus jejich obchodů a automatizovat a zefektivnit investice napříč jejich portfolii. Professional kontrolu, acquire-facet je phase Wall Avenue složený z investičních institucí, jako jsou podílové fondy, penzijní fondy a pojišťovací společnosti, které mají tendenci nakupovat velké části cenných papírů pro účely správy peněz.

Strana nákupu je opakem strany prodeje. Prodejní strana neprovádí přímé investice, ale poskytuje investičnímu trhu investiční doporučení pro upgrady, downgrady, cílové ceny a další názory. Nákupní a prodejní strana dohromady tvoří obě strany Wall Street.

Existuje mnoho produktů a cenných papírů, které lze obchodovat nebo sledovat pomocí systému správy objednávek. Některé z finančních nástrojů obchodovaných pomocí OMS zahrnují:

 • Akcie
 • Produkty s pevným výnosem, jako jsou dluhopisy
 • Měny
 • Komodity jako ropa nebo měď
 • Půjčky
 • Hotovost
 • Deriváty, které mohou sestávat z opcí na úrokové sazby a měny

Typicky se mohou přímo na burzu připojit pouze členové burzy, což znamená, že OMS na straně prodávajícího má obvykle konektivitu na burze, zatímco OMS na straně nákupu se zabývá připojením k firmám na straně prodeje. Když je objednávka provedena na prodejní straně, musí OMS na prodejní straně poté aktualizovat svůj stav a poslat zprávu o provedení do původní firmy objednávky.

OMS by měl také firmám umožnit přístup k informacím o objednávkách zadaných do systému, včetně podrobností o všech otevřených objednávkách a dříve dokončených objednávkách. Systém správy objednávek podporuje správu portfolia převodem zamýšlených akcí alokace aktiv do obchodovatelných objednávek na straně nákupu.

Výhody OMS

Mnoho systémů pro správu objednávek nabízí řešení obchodování v reálném čase, což uživateli umožňuje sledovat tržní ceny a provádět objednávky na více burzách napříč všemi trhy okamžitě prostřednictvím streamování cen v reálném čase. Mezi výhody, které mohou firmy ze systému správy objednávek získat, patří správa objednávek a alokace aktiv portfolií.

Efektivní OMS je zásadní professional pomoc s dodržováním předpisů, včetně kontrol obchodů v reálném čase před i po vstupu. Systémy správy objednávek pomáhají kontrolorům dodržování předpisů při sledování životního cyklu obchodů, aby zjistili, zda nedochází k nedovolené činnosti nebo finančním podvodům, stejně jako k porušení předpisů ze strany zaměstnance firmy. OMS může zlepšit pracovní tok a komunikaci mezi manažery portfolia, obchodníky a osobami odpovědnými za dodržování předpisů.

Systémy správy objednávek jsou důležitým vývojem v odvětví finančních služeb z důvodu sledování pozic v reálném čase, schopnosti zabránit porušování předpisů, rychlosti a přesnosti provádění obchodu a značné úspory nákladů, které z toho vyplývají.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

 • Obsah článku

 • Přihlásit se k odběru novinek o investování