Kalendář

Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Definice svícen

AkciePrůvodce.cz > Obchodování  > Technická analýza  > Definice svícen

Definice svícen

Co je to svícen?

Svícen je typ cenového grafu používaného v technické analýze, který zobrazuje vysoké, nízké, otevřené a zavírací ceny cenného papíru pro konkrétní období. Vzniklo od japonských obchodníků a obchodníků s rýží, kteří sledovali tržní ceny a denní dynamiku stovky allow, než se stala popularizovanou ve Spojených státech. Široká část svícen se nazývá „skutečné tělo“ a říká investorům, zda byla zavírací cena vyšší nebo nižší než otevírací cena (černá / červená, pokud se akcie uzavřely níže, bílá / zelená, pokud se akcie uzavřely výše).

Shrnutí

  • Svíčkové grafy zobrazují vysoké, nízké, otevřené a závěrečné ceny cenného papíru pro konkrétní období.
  • Svícny pocházejí od japonských obchodníků a obchodníků s rýží, aby sledovali tržní ceny a denní dynamiku stovky enable, než se popularizovali ve Spojených státech.
  • Svícny mohou používat obchodníci, kteří hledají vzory grafů.

Základy svícen

Obrázek Julie Bang © Investopedia 2020

Stíny svícenů ukazují denní a horní den a jejich srovnání s otevřeným a zavřeným. Tvar svícen se liší v závislosti na vztahu mezi denní, vysokou, nízkou, otevírací a zavírací cenou.

Svícny odrážejí dopad sentimentu investorů na ceny cenných papírů a jsou využívány technickými analytiky k určení, kdy vstoupit do a opustit obchody. Svíčkové mapování je založeno na technice vyvinuté v Japonsku v 17. století pro sledování cen rýže. Svícny jsou vhodnou technikou pro obchodování s jakýmikoli likvidními finančními aktivy, jako jsou akcie, devizy a futures.

Dlouhé bílé / zelené svícny ukazují, že existuje silný nákupní tlak to obvykle znamená, že cena je býčí. Mělo by se na ně však pohlížet v kontextu struktury trhu, nikoli jednotlivě. Například dlouhá bílá svíčka pravděpodobně bude mít větší význam, pokud se vytvoří na hlavní úrovni cenové podpory. Dlouhé černé / červené svícny naznačují, že existuje značný prodejní tlak. To naznačuje, že cena je medvědí. Běžný vzestupný vzorec býčího svícnu, označovaný jako kladivo, se vytváří, když se cena po otevření pohybuje podstatně níže, poté se shromáždění uzavírají blízko výšky. Ekvivalentní medvědí svícen je znám jako visící muž. Tyto svícny mají podobný vzhled jako čtvercový lízátko a jsou často používány obchodníky, kteří se pokoušejí vybrat horní nebo dolní část trhu.

Obchodníci mohou pomocí signálů ze svíček analyzovat všechna období obchodování, včetně denních nebo hodinových cyklů – dokonce i pro minutové cykly obchodního dne.

Dvoudenní vzory obchodování se svíčkami

Existuje mnoho krátkodobých obchodních strategií založených na vzorech svíček. Zaplavující vzorec naznačuje potenciální obrácení trendu první svícen má malé tělo, které úplně pohltí druhý svícen. To se označuje jako býčí pohlcující vzor, ​​když se objeví na konci klesajícího trendu, a medvědí pohlcující vzor na konci uptrendu. Harami je vzor obrácení, kdy je druhý svícen zcela obsažen v prvním svíceni a má opačnou barvu. Příbuzný vzor, ​​kříž harami má druhý svícen, který je doji když jsou otevřený a zavřený efektivně stejný.

Třídenní vzory obchodování se svíčkami

Večerní hvězda je medvědí obrácený vzorec, kde první svícen pokračuje v uptrendu. Druhý svícen se rozpíná a má úzké tělo. Třetí svícen se zavírá pod středem prvního svícenku. Ranní hvězda je býčí obrácený vzor, ​​kde je první svícen dlouhý a černě / červeně zdobený, následovaný krátkým svíčkem, který má mezeru níže je doplněn bíle / zeleným svícenem s dlouhým tělem, který se uzavírá nad středem prvního svícenku.

0/5 (0 Reviews)
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: