Průvodce » Investování » Finanční trhy » Definice středního trhu

Definice středního trhu

Co je střední trh?

Střední trh je segment amerických podniků s ročními výnosy zhruba v rozmezí 10 až 1 miliard dolarů, i když některé definice stanovují vyšší vrchol v tomto rozsahu. Existuje asi 200 000 takových firem, z nichž většina je v soukromém vlastnictví nebo v těsném držení, a jejich roční příjmy dohromady činí více než 10 bilionů dolarů.

Společnosti na středním trhu jsou odpovědné za přibližně 30 milionů pracovních míst a tvoří zhruba jednu třetinu z ročních 30 bilionů USD v hrubých příjmech soukromého sektoru v United states.

Díky tomu je střední trh mocí americké ekonomiky, ačkoli mnoho jednotlivých společností v tomto sektoru je široké veřejnosti málo známo.

Pochopení středního trhu

Střední trh je kritickým odvětvím americké ekonomiky a důležitým motorem vytváření pracovních míst, který představuje většinu nových pracovních míst v United states od roku 2008.

Shrnutí

  • Podniky na středním trhu jsou příliš velké na to, aby se jim dalo říkat malé podniky, a příliš malé na to, aby byly velkými podniky. Přesto jsou hybnou silou americké ekonomiky.
  • Asi 30 milionů Američanů je zaměstnáno společnostmi se středním trhem a očekává se, že jejich počet poroste.
  • Podniky v tomto sektoru mají tendenci se orientovat na služby a mimo svá průmyslová odvětví mohou být relativně neznámé.

V roce 2019 to bylo obzvláště silné. V polovině roku 2019 uvedlo 77% podniků v tomto odvětví meziročně vyšší výnosy a 41% očekávalo, že v příštích 12 měsících přijme další zaměstnance, uvádí zpráva Národního centra professional Střední trh.

Společnosti v tomto sektoru jsou silně koncentrovány v činnostech zaměřených na služby, včetně obchodních služeb, zdravotnických služeb a vzdělávacích služeb. Značný počet firem spadajících pod zastřešení středního trhu se zabývá maloobchodem nebo velkoobchodem, stavební činností a zpracovatelským průmyslem.

Definování středního trhu

Neexistuje všeobecně přijímaná definice středního trhu. Klíčovým rozlišovacím faktorem byly tradičně roční výnosy. Někteří analytici však upřednostňují definovat střední trh podle úrovní aktiv nebo počtu zaměstnanců.

77%

Procento společností se středním trhem, které v roce končícím v polovině roku 2019 vykázaly vyšší příjmy.

Nedostatek jasného vymezení má za následek mnoho šedých zón, když dojde k pokusu o seskupení podniků klasickým tříúrovňovým přístupem, který zahrnuje malé a střední podniky a velké podniky.

Výzvy pro střední trh

Zájmy podnikání na středním trhu mohou být relativně nedostatečně zastoupeny v politických a ekonomických debatách na místní i mezinárodní úrovni.

Velké podniky jsou obvykle veřejně obchodovatelné společnosti. Podávají rozsáhlé finanční informace a zaměstnávají lobbisty, aby zastupovali jejich zájmy. Malé podniky mají sdružení, která zastupují jejich zájmy. Střední trh je professional srovnání více amorfní a méně transparentní. Jsou nízkoprofilové a jejich produkty a služby obecně uznávají pouze jejich zákazníci.

Věřitelé na středním trhu

Ve srovnání s velkými veřejnými společnostmi mají podniky se středním trhem těžší čas na získávání kapitálu a jejich náklady na dluh jsou často vyšší. Ačkoli věřitelé na středním trhu, včetně butikových investic a komerčních lender, agresivně soutěží o podnikání na středním trhu, větší podniky mají výhodu úspor z rozsahu.

Mnoho teorií vysvětluje, proč tomu tak je, ale často se scvrkává na přidané transakční náklady, které banky nesou za owing diligence a marketingové aktivity, když obstarávají střední trh.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.