[vc_empty_space height="10px"]

Kalendář

[vc_empty_space height="10px"] Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším. [vc_empty_space height="10px"]

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Definice strategie Countertrend

Definice strategie Countertrend

Co je strategie Countertrend?

Countertrendová strategie je obchodní metoda, která se pokouší dosáhnout malých zisků obchodováním proti aktuálnímu trendu. Obchodníci také tento postup označují jako obchodování s protiobrazem.

Shrnutí

  • Strategie Countertrend se zaměřuje na opravy cenové akce cenného papíru, aby vydělala peníze.
  • Tato strategie zahrnuje nákup / prodej cenného papíru, který zažil impulzivní medvědí / býčí tah v naději, že opravný pohyb vyšší / nižší jim umožní prodat / koupit zpět za tuto vyšší / nižší cenu.
  • Strategie Countertrend používají k určení nejlepších oblastí pro provádění obchodů indikátory hybnosti, vzory obrácení a obchodní rozsahy.

Porozumění strategii Countertrend

Strategie Countertrend se zaměřuje na opravy cenové akce cenného papíru, aby vydělala peníze. Protikladní obchodníci často nasazují obchodní strategie s opačným trendem. Tato strategie zahrnuje nákup / prodej cenného papíru, který zažil impulzivní medvědí / býčí tah v naději, že opravný pohyb vyšší / nižší jim umožní prodat / koupit zpět za tuto vyšší / nižší cenu. Paradigma obtain reduced offer high je v obou případech splněno a příjemcem je účet obchodníka.

Obchodníci, kteří používají tuto strategii, realizují menší zisky a jsou připraveni se zastavit, pokud by se očekávaná korekce neprojevila. Countertrendová strategie ignoruje populární investiční filozofii, že trendem je váš přítel, alespoň prozatím.

Strategie Countertrend používají k určení nejlepších oblastí pro provádění obchodů indikátory hybnosti, vzorce obrácení a rozsahy obchodování. Obchodníci, kteří používají tuto strategii, by měli mít vždy na paměti, že zabezpečení může kdykoli obnovit svůj craze, a proto by měli k omezení možných ztrát používat techniky řízení rizik, jako jsou příkazy end-decline.

Vytváření strategie Countertrend

Obchodníci mohou k určení vysoce pravděpodobných bodů obratu použít indikátory hybnosti, například index relativní síly (RSI), ve spojení s cenovou podporou a oblastmi odporu. Obchodník s protisměrným trendem může například koupit cenný papír, pokud najde podporu na minimu 52 týdnů a RSI poskytne přeprodané čtení pod 30. Naopak, obchodník by mohl otevřít krátkou pozici, pokud cena cenného papíru dosáhne oblasti odporu a RSI pohybuje nad 70.

Chcete-li přidat další potvrzení, může obchodník před vstupem do obchodu počkat na vzestupný nebo medvědí vzor svíček. Rozsah kontrarendu by měl být dostatečně široký, aby měl cílový zisk alespoň dvakrát tak široký jako end decline. Například pokud obchodník používá cease stop ztrátu 5 $, cíl zisku by měl být alespoň 10 $. (Další informace: Kombinace indikátorů trendu a protikladu.)

Výhody používání strategie Countertrend

Více obchodních příležitostí

Když cena cenného papíru osciluje v obchodním rozmezí, představuje mnoho příležitostí nakupovat na podpoře a krátce prodávat na odpor. Je možné, že investor bude muset delší dobu sedět na svých rukou, pokud obchoduje pouze s odvoláním na trendovém trhu.

Mělčí čerpání

Strategie Countertrend mají obvykle mělčí čerpání ve srovnání se strategiemi sledujícími stylish, protože obchodníci berou menší zisky pravidelněji. Ačkoli může trendová strategie celkově přinést podstatnější zisky, může se obchodník několikrát zastavit, než zachytí velký tah.

Omezení používání strategie Countertrend

Provize

Jednání o více obchodních příležitostech vede k placení vyšších provizních poplatků. Obchodníci, kteří používají strategii proti trendu a očekávají významný počet měsíčních transakcí, by měli zvážit použití struktury provize na akcii. To znamená, že broker účtuje paušální poplatek za akcii na rozdíl od poplatku za obchod. Obchodníci pak platí pouze provizi za počet akcií, s nimiž obchodují, což jim umožňuje šetrnější škálování na pozice.

Časově náročné

Protitrendové pohyby netrvají tak dlouho jako fashionable pohyby proto musí obchodníci často sledovat trhy, aby našli nejlepší vstupní a výstupní human body pro své obchody. Obchodníci mohou za účelem překonání tohoto omezení automatizovat své strategie protisměrného trendu. (Viz také: Automatizované obchodní systémy: klady a zápory.)

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: