Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Definice spodní části

Definice spodní části

Co je Bottomry

Bottomry, s odkazem na dno nebo kýl lodi, je námořní transakce, kdy si majitel lodi půjčí peníze a použije loď jako zástavu. Pokud by se však během plavby stala nehoda, věřitel o půjčku přijde, protože zaručená jistota již neexistuje nebo existuje poškozeným způsobem. Pokud plavidlo přežije cestu neporušenou a celou, obdrží věřitel vrácení zapůjčené jistiny moreover úroky. Dolní transakce jsou v současné námořní činnosti většinou zastaralé. Úrok, který věřitel obdrží z půjčky na spodu, je známý jako námořní úrok a může být vyšší než zákonná úroková sazba.

Shrnutí

  • Bottomry je transakce, kdy si majitel lodi půjčí peníze pomocí lodi jako zástavy.
  • Věřitel odpovídá za loď až do dokončení plavby.
  • Bottomry není ani půjčka, ani partnerství a spisovatel Lucius Mestrius Plutarchus jej nazval „nejspolehlivější formou půjčování peněz“.

Výpůjčky s využitím dna

U konvenčního financování je za dluh dlužník vždy odpovědný prostřednictvím úvěru. V případě smluv o půjčce převezme odpovědnost věřitel, protože splacení peněz nastane, pouze pokud je cesta úspěšná. K těmto nyní zastaralým finančním schématům obvykle došlo, když plachetnice naléhavě potřebovala zaplatit za naléhavou opravu, nebo během jiných mimořádných událostí, které se objevily během dlouhých cest.

Tam, kde majitel lodi zastavil plavidlo jako zástavu jako zajištění dluhu, byla dohoda známá jako dluhopis. Když bylo slíbeno jak lodi, tak nákladu, bylo to známé jako respondentia. Ve druhém případě šlo o osobní povinnost majitele, který si půjčil peníze na dokončení cesty. Dluhopisové obligace jsou ve srovnání s jinými zástavními právy vůči lodi relativně nízké prioritní půjčky a neustále klesaly v používání, protože se během 19. století zlepšila lodní doprava.

Bottomry se dnes již nepraktikuje, během jeho vrcholného používání dochází ke spoustě podvodů.

V důsledku toho zůstává předmět dna hlavně předmětem zájmu historiků, jako nostalgické praxe z minulých let. Řecký autor životopisů a esejista, Lucius Mestrius Plutarchus, skvěle nazývaný bottomry „nejspolehlivější formou půjčování peněz“.

Autoři a historici Michael Kaplan a Ellen Kaplan prozkoumali dno ve své knize, Šance jsou – dobrodružství v pravděpodobnosti (Penguin Guides, Reprint 2007). Bottomry, napsali, „lze snadno popsat, ale obtížně charakterizovat. [It is] není to čistá půjčka, protože věřitel přijímá část rizika [and] ne partnerství, protože splacené peníze jsou specifikovány. “Dále uvedli, že tento postup nebyl pojištěním, protože„ konkrétně nezajistil riziko professional zboží obchodníka. “Nakonec se rozhodli, že tento postup lze nejlépe popsat jako smlouvu o futures protože věřitel sázel na událost, která se stane v budoucnu.

6%

Průměrný úrok v době římské říše.

Příklad ze skutečného světa

V současnosti existuje zřídkakdy praktická aplikace pro lodní dopravu. Dokonce i v době svého největšího rozkvětu však často viděli podvodné použití. Soud s Henrym T. Rahmingem vs. The Brigantine Northern Gentle vedl slavný spor z roku 1864. Zde pán a částečný majitel plavidla provedli svazek dna. Dohodou bylo zajistit výplatu 4 228,24 USD ve zlatě – včetně 15% úroku z námořní dopravy. Poté, co loď dorazila do New Yorku, byla platba odmítnuta a následovaly kroky.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web