Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Definice sociálního indexu MSCI KLD 400

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Udržitelné investování  > Definice sociálního indexu MSCI KLD 400

Definice sociálního indexu MSCI KLD 400

Co je sociální index MSCI KLD 400?

Sociální index MSCI KLD 400, dříve známý jako sociální index Domini 400, je akciovým indexem váženým podle tržního stropu 400 veřejně obchodovaných společností, které splnily určité standardy sociální a environmentální excelence. Potenciální kandidáti na tento index budou mít pozitivní záznamy o otázkách, jako jsou vztahy mezi zaměstnanci a lidmi, bezpečnost výrobků, bezpečnost životního prostředí a správa a řízení společnosti. Společnosti zabývající se alkoholem, tabákem, střelnými zbraněmi, hazardními hrami, jadernou energií a vojenskými zbraněmi jsou však automaticky vyloučeny.

Shrnutí

  • Sociální index MSCI KLD 400 je index vážený podle tržního stropu, který se zaměřuje na sociálně odpovědné investování (SRI).
  • Index vlastní 400 společností z 3 000 největších amerických akcií, které musí mít sídlo v United states of america a mít primární kótování na NYSE nebo NASDAQ.
  • Kritéria pro index zahrnují vysoké hodnocení na základě hodnocení v oblasti životního prostředí, sociálních věcí a správy věcí veřejných (ESG).
  • Sociální index MSCI KLD 400 se snaží investovat do společností, které se zaměřují na pozitivní mezilidské vztahy a bezpečnost životního prostředí, spolu s dalšími pozitivními záznamy, přičemž se vyhýbají podnikům zapojeným do pochybných praktik, jako jsou střelné zbraně a tabák.

Jak funguje sociální index MSCI KLD 400

Index je nezávisle udržován výzkumnou firmou KLD Research & Analytics a jeho cílem je udržovat podobné sektorové váhy jako index MSCI United states. Vlastní 400 společností vybraných ze skupiny 3 000 největších amerických akcií na základě tržně upraveného tržního limitu. Index vybírá ty akcie, které mají nejvyšší hodnocení v oblasti životního prostředí, sociálních věcí a správy věcí veřejných (ESG).

Společnosti lze z indexu čtvrtletně vylučovat, pokud jejich hodnocení ESG poklesne pod určité standardy, pokud jsou odstraněny z indexu MSCI Usa IMI nebo pokud již neprocházejí vyloučením. Poté jsou nahrazeny těmi s vyšším skóre ESG, aby se udržel počet 400 cenných papírů.

Zvláštní úvahy

Tento index, který byl založen v roce 1990 jako sociální index Domini 400 a v roce 2010 byl přejmenován na sociální index MSCI KLD 400, je jedním z prvních indexů sociálně odpovědného investování (SRI), jejichž cílem je pomoci sociálně uvědomělým investorům zvážit sociální a environmentální faktory při investování volby.

Společensky odpovědné investování je rostoucí craze v mnoha demografických a geografických oblastech a sociální svědomí se může stát konkurenční výhodou pro korporace prostřednictvím jejich vztahů s akcionáři.

Požadavky na sociální index MSCI KLD 400

Sociální index MSCI KLD 400 vlastní 400 akcií s cílem vlastnit 90% akcií s velkou kapitalizací, 9% se střední kapitalizací a 1% s malou kapitalizací. Klíčové požadavky na sociální index MSCI KLD zahrnují to, aby společnosti byly uvedeny na NYSE nebo NASDAQ a aby měly ústředí v United states

Od listopadu 2019 jsou největšími podíly indexů Microsoft (MSFT), Facebook (FB), Google (GOOG), Procter & Gamble (PG) a Visa (V), které tvoří 21,5% indexu. Od svého přejmenování v roce 2010, do října 2019, se sociální index MSCI KLD 400 vrátil ročně o 14,4%.

Klíčovým způsobem, jak investovat do sociálního indexu MSCI KLD 400, je iShares MSCI KLD 400 Social ETF (DSI). Tento fond obchodovaný na burze (ETF) byl vytvořen v roce 2006 a akcie od té doby rostly anualizovaně o 7,9%. Aktiva spravovaná (AUM) pro ETF jsou 1,75 milionu USD. Dividendový výnos je 1,5%. ETF má stejných pět nejlepších podílů jako sociální index MSCI KLD 400. Poměr nákladů na DSI ETF je ,25% a 27,6% ETF je investováno do sektoru informačních technologií.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web