Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Definice sociálních plateb

Definice sociálních plateb

Co je sociální platba?

Sociální platba je použití sociálních médií k převodu peněz jiné osobě nebo firmě. Tento craze poprvé zpopularizoval PayPal a další společnosti od té doby vylíhly své vlastní verze, včetně Venmo, Snapcash, Peněženky Google, Apple Fork out a Twitter Acquire.

Sociální platby jsou užitečným nástrojem nejen professional jednotlivce, ale také professional podniky, které mohou buď využívat stávající služby, nebo vytvářet vlastní proprietární aplikace.

Shrnutí

  • Sociální platba je platba mezi dvěma lidmi bez obchodování s hotovostí nebo bankovními údaji.
  • Nejoblíbenějšími formami sociálních plateb jsou aplikace jako Venmo, Paypal a Apple Pay.
  • Sociální platby lze využít mezi dvěma přáteli nebo je lze použít pro transakce v obchodě nebo on the net.

Porozumění sociální platbě

Sociální platební služby odkazují přímo na bankovní účet uživatele nebo informace o debetní / kreditní kartě a mohou mít podobu webové stránky nebo aplikace. Čerpají peníze z účtu, když chce uživatel provést platbu, a vloží peníze na účet, když uživatel obdrží platbu.

Výhody sociální platby

Díky sociální platbě je směna peněz stejně jednoduchá jako kliknutí na tlačítko a peníze se často převádějí okamžitě nebo do jednoho dne. Díky této službě může člověk někomu zaplatit. Pokud například dva lidé chodí jíst, jedna osoba si může šek vyzvednout a druhá může druhé osobě okamžitě zaplatit.

Toto je příklad platby peer-to-peer nebo P2P a mezi běžné služby patří PayPal, Venmo a Square Money. Osoba se prostřednictvím služby spojí s „přáteli“ a může si osobu snadno vybrat, zadat částku a buď ji příslušně zaplatit nebo naúčtovat.

Podniky také těží z trendu sociálních plateb. Apple Fork out umožňuje osobě načíst informace o své kartě do telefonu a platit skenováním telefonu nebo Apple Enjoy namísto fyzické karty. Lidé nejsou vystaveni riziku ztráty karty, pokud ji nemají s sebou.

Sociální platba prostřednictvím chytrých telefonů obsahuje zvýšenou bezpečnost, že nebudete moci přenášet cenné bankovní přístupové karty, jako jsou debetní karty nebo kreditní karty s možnostmi výběru z bankomatu.

Mnoho obchodů nyní nabízí možnosti u svých registrů, které zákazníkům umožňují skenovat telefon namísto použití fyzické karty nebo hotovosti.

Podniky mohou také vytvářet své vlastní aplikace. Například aplikace Starbucks umožňuje uživateli načíst peníze na virtuální dárkovou kartu, kterou lze naskenovat v registru. Banky často mají své vlastní verze sociálních plateb, které umožňují uživateli posílat peníze přímo na bankovní účet jiného uživatele.

Nevýhody sociálních plateb

S postupujícím technologickým vývojem a snazší výměnou peněz online se stále více vyvíjí hackerství. Professional sociální platební služby je bezpodmínečně nutné dodržovat nejvyšší standardy kybernetické bezpečnosti: Pokud jsou jejich systémy ohroženy, hackeři mohou získat přístup k bankovním informacím pro každého uživatele.

Pokud k telefonu osoby přistupuje někdo jiný a pokud telefon nemá heslo nebo je již přihlášen k aplikaci pro sociální platby, může osoba manipulovat s platbami v aplikaci.

Z tohoto důvodu se mnoho lidí rozhodne nepoužívat sociální platby, přestože jsou obecně v bezpečí. Je rozumné používat na svém telefonu další zabezpečení, pokud je připojeno k aplikaci pro sociální platby, když si na telefon nainstalujete PIN a odhlásíte se, když se aplikace nepoužívá.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web