Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Definice Small Cap

Definice Small Cap

Co je to malá čepice?

Termín tiny cap se používá k popisu společností s relativně malou tržní kapitalizací. Tržní kapitalizace společnosti je tržní hodnota jejích nesplacených akcií. Definice malých společností se liší, ale obecně znamená společnost s tržní kapitalizací 300 až 2 miliardy USD.

Shrnutí

  • Společnost s malou kapitalizací je obecně společnost s tržní kapitalizací mezi 300 a 2 miliardami dolarů.
  • Výhodou investování do akcií s malou kapitalizací je příležitost porazit institucionální investory prostřednictvím růstových příležitostí.
  • Akcie s malou kapitalizací historicky překonaly akcie s velkou kapitalizací, ale byly také volatilnější a rizikovější investice.

Výhody maloodběratelských akcií

Jednou z nejvýznamnějších výhod investování do akcií s malou kapitalizací je příležitost porazit institucionální investory. Vzhledem k tomu, že podílové fondy mají omezení, která je omezují v nákupu velkých částí nesplacených akcií některého emitenta, některé podílové fondy by nebyly schopny poskytnout společnosti s malým kapitálem smysluplnou pozici ve fondu. Fond by obvykle musel podat žádost na SEC, aby překonal tato omezení. Když to fond dělá, znamená to, že nakloní ruku a nafoukne dříve atraktivní cenu.

Mějte na paměti, že klasifikace, jako je velká nebo malá, jsou pouze přibližné, které se časem mění. Přesná definice se také může u jednotlivých makléřských společností lišit.

Chcete-li vypočítat tržní kapitalizaci společnosti, vynásobte její aktuální cenu akcie počtem nevyplacených akcií (nebo počtem akcií, které společnost vydala na trh).

Například k lednu 2019 společnost Shutterfly, Inc., vydala 32,98 milionů akcií a jejich aktuální cena byla 45,45 USD. Podle tohoto vzorce činila tržní kapitalizace Shutterfly přibližně 1,46 miliardy USD. Většina makléřů považuje společnost za společnost s malou kapitalizací.

Investice do společností s malou a velkou společností

Obecně platí, že společnosti s malou tržní kapitalizací nabízejí investorům větší prostor pro růst, ale také poskytují větší riziko a volatilitu než společnosti s velkou tržní kapitalizací. Nabídka s velkou kapitalizací má tržní kapitalizaci 10 miliard dolarů nebo vyšší. U společností s velkou kapitalizací, jako jsou Common Electrical a Boeing, má nejagresivnější růst tendenci být ve zpětném zrcátku a ve výsledku takové společnosti nabízejí investorům stabilitu více než velké výnosy, které trh rozdrtí.

Historicky akcie s malým kapitálem překonaly akcie s velkým kapitálem. To, zda si menší nebo větší společnosti vedou lépe, se však časem liší v závislosti na širším ekonomickém prostředí. Například velké technologické společnosti dominovaly během technologické bubliny 90. enable, kdy investoři tíhli k technologickým akciím velkých společností, jako jsou Microsoft, Cisco a AOL Time Warner... .Po prasknutí bubliny v březnu 2000 se společnosti s malou tržní kapitalizací staly lepšími podniky až do roku 2002, protože mnoho velkých společností, které se těšily obrovskému úspěchu během devadesátých let, měla během havárie velkou hodnotu...

Menší než little-cap je micro-cap, veřejně obchodovatelná společnost ve Spojených státech, která má tržní kapitalizaci mezi přibližně 50 až 300 miliony dolarů.

Malá čepice vs. Midcap

Investoři, kteří chtějí to nejlepší z obou světů, by mohli uvažovat o společnostech se střední kapitalizací, které mají tržní kapitalizaci mezi 2 miliardami a 10 miliardami dolarů. Historicky tyto společnosti nabízejí větší stabilitu než společnosti s malou kapitalizací, přesto poskytují větší růstový potenciál než společnosti s velkou kapitalizací.

U investorů s vlastním zaměřením se však může čas strávený procházením nabídek s malými písmeny prozkoumat a zjistit, že „surový diamant“ se může ukázat jako dobře strávený čas. Je to proto, že i v našem světě bohatém na facts mohou velké investice s malou kapitalizací létat pod radarem investora kvůli slabému pokrytí analytiků. Se slabým pokrytím mohou důležité zprávy, vývoj a inovace společnosti zůstat bez povšimnutí. Naproti tomu zprávy vycházející z velkých technologických společností jsou okamžitě v titulcích.

(Další informace o tomto tématu naleznete na adrese: Akcie s malou kapitalizací a akcie s velkými kapitalizacemi: jaký je rozdíl? Jsou společnosti s malou kapitalizací rizikovější investice než společnosti s velkou kapitalizací?)

Příklad ze skutečného světa

Po prvních šesti týdnech roku 2019 předpovídali tržní prognostici velký rok pro společnosti s malou kapitalizací v roce 2019, protože index Russell 2000 s malou kapitalizací pokročil o 12,9%, ve srovnání s 9% ziskem pro srovnávací index S&P 500..Další compact-cap index, S&P 600, za tu dobu získal 12,1%. K oživení došlo po prosinci 2018, kdy došlo k poklesu cen Russell 2000 a S&P 600 o 20% pod srpnové vrcholy. Mnoho investorů – možná mylně – to považovalo za potvrzení medvědího trhu. Tento vývoj podtrhuje nepředvídatelnější povahu malých písmen.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: