Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Definice složeného indexu NYSE Amex

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Finanční trhy  > Americké finanční trhy  > Definice složeného indexu NYSE Amex

Definice složeného indexu NYSE Amex

Co je NYSE Amex Composite Index?

Kompozitní index NYSE Amex je index akcií, které představují část cenných papírů obchodovaných na burze NYSE Amex. Kompozitní index NYSE Amex je index vážený podle tržní kapitalizace, takže váha každé akcie závisí na ceně akcií a na tom, kolik z nich je nevyrovnaných.

I když NYSE Amex již po několika změnách názvů pod tímto názvem neexistuje, zůstává index pojmenovaný jako od června 2019.

Shrnutí

  • NYSE Amex Composite Index je index vážený podle tržní kapitalizace, který představuje především akcie nano-, mikro- a smaller-cap.
  • Index odráží cenovou hladinu a směr těchto akcií jako celku a poskytuje obchodníkům zástupce toho, jak se tomuto segmentu akciového trhu daří.
  • Amex, nebo nyní NYSE American, je burza, která uvádí především akcie s malou kapitalizací.

Porozumění složenému indexu NYSE Amex

Kompozitní index NYSE Amex zahrnuje přibližně 213 cenných papírů (mohou se změnit) obchodovaných na burze NYSE Amex. Kapitalizace cenných papírů se pohybuje v rozmezí přibližně 20 až 1,2 milionu USD (bude kolísat s kolísáním cen akcií).

Burza NYSE Amex má dlouhou historii obchodování ve Spojených státech a prošla několika změnami vlastnictví a úsilím o rebranding. Výpisy na burze zahrnují globální společnosti s malou, střední a velkou tržní kapitalizací. V červnu 2018 byly největšími společnostmi podle kapitalizace společnosti Imperial Oil, Cheniere Strength a Seaboard. Nejmenší společnosti v indexu mají tendenci rotovat, protože rostou nebo selhávají.

Symbol pro kompozitní index NYSE Amex je XAX.

Jelikož složený index NYSE Amex se skládá převážně z akcií nano-, mikro- a s malou kapitalizací, index se primárně používá jako nástroj professional zjištění celkového cen akcií malých společností. Během spekulativních časů mají investoři tendenci upřednostňovat rizikovější názvy s malou tržní kapitalizací, zatímco jindy jsou investoři konzervativnější a budou upřednostňovat názvy s větší tržní kapitalizací, které jsou zavedenější.

Historie NYSE Amex

Burza NYSE Amex sídlí v New Yorku. Byla založena v roce 1908 pod názvem New York Control Industry Agency. Fungovalo to venku až do roku 1921, kdy se přestěhovalo do interiéru na 86 Trinity Spot. V roce 1929 změnila svůj název na New York Control Trade.

V roce 1953 byla přejmenována na Americkou burzu cenných papírů (AMEX). Od 20. let 20. století je přední americkou burzou cenných papírů pro mezinárodní kotování. Do roku 1971 to byla druhá největší burza v Usa

Obchodování s opcemi bylo zavedeno v 70. letech. Na začátku 80. allow 20. století se do obchodní platformy dostaly ruční počítače. To bylo v té době revoluční.

V roce 2008 koupila americkou burzu společnost NYSE Euronext, která ji integrovala do evropské malé burzy cenných papírů Alternext a přejmenovala ji na NYSE Alternext United states. Následně byla ve vlastnictví NYSE Euronext přejmenována na NYSE Amex Equities a poté změnila svůj v roce 2012 opět na NYSE MKT LLC. Burza prošla od roku 2019 ještě jednou změnou názvu a jmenuje se NYSE American. Mnoho lidí tomu stále říká NYSE AMEX.

Burza je primárně burzou cenných papírů professional rozvíjející se společnosti. Nabízí na své burze řadu obchodních výhod, včetně elektronických určených tvůrců trhu (e-DMMS), moderní technologie provádění a pokročilé obchodní funkce.

Celkově se snaží svým obchodním zákazníkům nabídnout mnoho jedinečných funkcí. Jedním z nich je mechanismus zpoždění 350 mikrosekund, který podporuje obchodování ve středním bodě (párování objednávek mezi nabídkou a poptávkou). Tento mechanismus pomáhá usnadnit vázané pokyny, které obchodníkům poskytují efektivní obchodní strategii professional snadné zadávání a opouštění pozic. Může se také pochlubit konkurenční strukturou poplatků za transakce s transakčními náklady v rozmezí od nulových centů do ,0005 USD.

Složený index NYSE Amex vs. index S&P 500

Níže uvedený graf ukazuje srovnání cenové výkonnosti kompozitního indexu NYSE Amex (cenové pruhy) a indexu S&P 500 mezi minimem roku 2009 a červnem 2019.

Kompozitní index NYSE Amex compared to index S&P 500.
TradingView.com

Zpočátku byl kompozitní index NYSE Amex silněji rostoucí s větší velikostí než index S&P 500. Do roku 2013 se to začalo měnit, což ukazuje, že investoři upřednostňovali akcie s větším stropem a že pravděpodobné, že akcie s větším stropem vykazují silnější čísla než akcie s menším stropem . To důvtipným investorům sdělilo, že je čas zaměřit se na akcie s velkým kapitálem.

V letech 2013 až 2019 se kompozitní index NYSE Amex pohyboval převážně do strany, zatímco index S&P 500 se pohyboval výše. Porovnání různých indexů tímto způsobem může poskytnout přehled o tom, které segmenty trhu si vedou lépe než ostatní.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web