Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Definice sledovacího fondu

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Podílové fondy  > Definice sledovacího fondu

Definice sledovacího fondu

Co je sledovací fond?

Sledovací fond je indexový fond, který sleduje široký tržní index nebo jeho phase. Trackerové fondy jsou také známé jako indexové fondy, jejichž cílem je nabídnout investorům expozici vůči celému indexu za nízkou cenu. Tyto fondy se snaží replikovat držbu a výkonnost určeného indexu, vytvořeného jako ETF nebo alternativní investice, aby splnily sledovací cíl fondu.

Shrnutí

  • Fondy professional sledování jsou sdružené investice používané ke sledování širokého tržního indexu nebo jeho segmentu jsou také známé jako indexové fondy.
  • Správa indexových fondů je řízena sledovacími funkcemi a sledovací fondy se snaží replikovat výkonnost tržního indexu.
  • Pasivně spravované sledovací fondy mohou zahrnovat přizpůsobené indexy pro tržní sektory, segmenty a témata.
  • Inovace trhu dnes vyústila v potenciál professional přizpůsobené sledovací fondy, které poskytují cílenější investice.
  • Přizpůsobené sledovací fondy jsou professional investory relativně nízké náklady a udržují celkové výdaje nižší pomocí strategie replikace indexu.

Jak funguje sledovací fond

Termín „sledovací fond“ se vyvinul z funkce sledování, která řídí správu indexových fondů. Fondy sledovače se snaží replikovat výkonnost tržního indexu. Inovace trhu významně rozšířila počet sledovacích fondů dostupných na investovatelném trhu.

Investice do indexového fondu je formou pasivního investování. Zpočátku byly indexové fondy zavedeny, aby poskytly investorům nízkonákladový investiční nástroj, který umožňuje vystavení mnoha cenným papírům zahrnutým do tržního indexu. Hlavní výhodou takové strategie je nižší poměr nákladů u indexového fondu.

Populární indexy expozice na americkém trhu zahrnují S&P 500, Dow Jones Industrial Ordinary a Nasdaq Composite. Investoři si často vybírají tradiční sledovací fondy, protože většina správců investičních fondů nedokáže trvale porazit široké tržní indexy.

Většina sledovacích fondů jsou buď příjmové nebo akumulační jednotky. Příjem se vyplácí držitelům fondu jako hotovost, v druhém případě se příjem zadržuje ve fondu professional reinvestici.

Zvláštní úvahy

Jak se trhy v průběhu času vyvíjely, investiční společnosti se snažily uspokojit komplexní požadavky vývojem nových a inovativních fondů a indexů, které by uspokojily investory. Ve výsledku nyní mnoho investičních společností pracuje se specializovanými poskytovateli indexů nebo vytváří vlastní přizpůsobené indexy pro použití v pasivně spravovaných fondech. S tímto vývojem trhu nyní sledovací fondy zahrnují mnohem širší definici.

Pasivně spravované sledovací fondy nyní obsahují přizpůsobené indexy pro tržní segmenty, sektory a témata. Strategie fondů Tracker se také rozšířily nad rámec tradičních strategií růstu a hodnotových indexů, aby zahrnovaly indexy prověřované na širokou škálu charakteristik a zásad.

Přizpůsobené sledovací fondy se stále snaží sledovat předdefinovaný tržní index, ale poskytují mnohem cílenější investice. Díky relativně nízkým nákladům pro investory jsou schopni udržet celkové výdaje fondu nižší tím, že budou i nadále používat strategii replikace indexů a zároveň získají mnoho výhod aktivní správy fondu prostřednictvím prověřovaných indexů.

Tyto fondy musí provádět významné transakce s fondem pouze tehdy, když se obnoví přizpůsobený index, což je obvykle jednou za rok. Přizpůsobené sledovací fondy nabízejí investorům širší škálu možností a zároveň zmírňují mnoho významných výzev pro správce fondů při porážce trhu.

Příklady sledovacích fondů

Investoři najdou sledovací fondy dostupné téměř professional každý tržní index na světě. Jedním z nejpopulárnějších sledovacích fondů je SPDR S&P 500 ETF (SPY). Fond má ve správě aktiva v hodnotě 270 miliard USD. Má poměr výdajů ,0945%.

K 23. říjnu 2019 měla průměrný denní objem 58,8 milionu akcií. Meziroční výnos SPY do 23. října 2019 se těsně shodoval s návratností S&P 500 na 21,7%.

Alternativně mnoho společností vyvíjí vlastní indexy se specifikovanými kritérii pro sledovací fondy. Příkladem je Fidelity High quality Component ETF (FQAL). Fond sleduje přizpůsobený index vytvořený společností Fidelity, který se nazývá Fidelity US High-quality Aspect Index. Fidelity High quality Factor ETF se snaží replikovat držení a výkonnost Fidelity US Top quality Aspect Index. Index využívá screeningovou metodiku k identifikaci vysoce kvalitních velkých a středně velkých akcií.

Investoři jsou vystaveni vysoce kvalitním americkým akciím s velkou a střední kapitalizací, zatímco fond vyžaduje nižší náklady díky konstrukci replikace indexu. K 23. říjnu 2019 činil Fidelity High-quality Component ETF meziročně 18,8% a pečlivě sledoval návratnost benchmarku indexu na 19,4%. Mezitím fond překonává široký americký velký a středně velký vesmír představovaný Russell 1000, který má meziroční návratnost 21,2%.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web