[vc_empty_space height="10px"]

Kalendář

[vc_empty_space height="10px"] Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším. [vc_empty_space height="10px"]

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Definice seznamu sledovaných

Co je sledovaný seznam?

Seznam sledovaných položek je seznam cenných papírů, které jsou sledovány z hlediska potenciálních obchodních nebo investičních příležitostí.

Shrnutí

  • Seznam sledovaných položek je seznam cenných papírů sledovaných z hlediska potenciálních obchodních nebo investičních příležitostí.
  • Investoři sledují seznam a analyzují cenové pohyby a spotové obchodní příležitosti.

Porozumění sledovaným seznamům

Trader nebo obchodník může vytvořit sledovací seznam několika, desítek nebo dokonce stovek obchodních nástrojů, aby mohl přijímat informovanější a vhodnější investiční rozhodnutí. Seznam sledovaných položek může investorovi pomoci sledovat společnosti a držet krok s finančními či jinými novinkami, které by mohly tyto nástroje ovlivnit. Trader obvykle sleduje seznam a před zadáním obchodních pokynů čeká na splnění určitých kritérií, jako je obchodování, nad určitým objemem, vymanění se z 52týdenního rozsahu nebo pohyb nad 200denním klouzavým průměrem.

Kdy použít sledovaný seznam

Například trader může mít zájem o nákup akcií v konkrétním sektoru. Pokud je však tento sektor obecně nadhodnocen, může nabídnout jen málo akcií za atraktivní cenu. Investor by mohl vytvořit seznam všech akcií v tomto sektoru, který by sledoval různá oceňovací opatření, včetně poměrů, jako je mimo jiné konstantní cena za zisk, cena za prodej a cena za knihu. Pokud společnost na seznamu splnila stanovené oceňovací kritérium, například poměr PE menší než 15, pak by věděl, že tato akcie je možným kandidátem na investici. Mnoho investičně orientovaných webů umožňuje návštěvníkům vytvářet seznamy sledovaných on the web.

Pokud máte zájem sledovat jakékoli cenné papíry, můžete si na většině makléřských platforem vytvořit svůj vlastní sledovaný seznam.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: