[vc_empty_space height="10px"]

Kalendář

[vc_empty_space height="10px"] Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším. [vc_empty_space height="10px"]

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Definice sazby propagačního vkladového certifikátu (CD)

AkciePrůvodce.cz > Obchodování  > Fixní výnosy  > Definice sazby propagačního vkladového certifikátu (CD)

Definice sazby propagačního vkladového certifikátu (CD)

Co je sazba propagačního certifikátu o vkladu (CD)?

Sazba propagačního certifikátu o vkladu (CD), označovaná také jako bonusová sazba CD, je vyšší než běžná míra návratnosti CD nabízeného bankami a družstevními záložnami k přilákání nových vkladů. Tato propagační sazba je často omezena na určité částky vkladu nebo na určitá krátká období.

Shrnutí

  • Sazby za propagační CD se obecně nabízejí u krátkodobých CD a vyžadují vyšší minimální investici.
  • Bankovní CD jsou pojištěna FDIC až do výše 250 000 USD za vklad.
  • V době splatnosti se reklamní CD obvykle obnovuje na standardní CD se stejnou splatností se standardní sazbou zaúčtovaného CD.

Jak funguje reklamní CD Charge

Propagační certifikát depozitních sazeb se obecně nabízí pouze u krátkodobých CD a vyžaduje vyšší minimální investici. Stejně jako všechna CD zaručují minimální míru návratnosti a v bankách zajišťují pojištění od Federal Deposit Insurance plan Corporation (FDIC) až do výše 250 000 USD na osobu. Akciové certifikáty, které jsou úvěrovou verzí CD, jsou také málo rizikové, protože jsou pojištěny do stejné výše prostřednictvím Národní správy úvěrových odborů (NCUA).

V době splatnosti se propagační CD obnovují na standardní CD se stejnou splatností, místo propagační sazby se standardní sazbou zaúčtovaného CD. Instituce však mohou investorům nabídnout pobídku, aby zůstaly investovány, tím, že nabídnou vyšší míru obnovitelnosti, než by přineslo nové CD. Propagační sazby se používají k přilákání nových zákazníků nebo k přilákání stávajících zákazníků k nákupu více CD.

Vysvětlení vkladových certifikátů (CD)

Vkladový certifikát je spořicí certifikát s pevným datem splatnosti a pevnou úrokovou sazbou vydávaný v jakékoli nominální hodnotě s ohledem na minimální investiční požadavky. Délka období může být krátká až několik dní nebo až deset allow, ale standardní rozsah je tři měsíce až pět permit a čím delší je doba trvání, tím vyšší je úroková sazba. CD platí vyšší sazby než spořicí účty. CD s vyšší rychlostí vydělávají vyšší výnosy. On line banky mají obvykle nejkonkurenceschopnější sazby.

Většina CD je dodávána s pevnými sazbami, což znamená, že roční procentní výnosy jsou uzamčeny po celou dobu platnosti.

CD se mohou automaticky splatit po splatnosti, nebo v době splatnosti je k dispozici jistina in addition úroky k výběru. CD je termínovaný vklad, který držitelům omezuje výběr prostředků na vyžádání. Pokuta za předčasný výběr je účtována v závislosti na délce trvání CD a vydávající instituce. Typické pokuty za předčasný výběr se rovnají stanovené částce úroku. Pojištění FDIC a NCUA nepokrývá pokuty vzniklé předčasným výběrem peněz.

Většina CD je dodávána s pevnými sazbami, což znamená, že roční procentní výnosy jsou uzamčeny po celou dobu platnosti. Například pětileté CD s 2,50% ročním procentním výnosem (APY) by vydělalo na vkladu 5 000 USD přibližně 625 USD. Na spořicím účtu, který vydělává sazbu 1,50%, by stejná výše vkladu vydělala přibližně 375 USD. V tomto scénáři by CD vydělalo více než 1,5násobek toho, co by vydělal spořicí účet s vysokým výnosem.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: