Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Definice rozpětí kalendáře

AkciePrůvodce.cz > Obchodování  > Opce a deriváty  > Definice rozpětí kalendáře

Definice rozpětí kalendáře

Co je to rozpětí kalendáře?

Rozpětí kalendáře je rozpětí opcí nebo futures vytvořené současným zadáním dlouhé a krátké pozice u stejného podkladového aktiva za stejnou realizační cenu, ale s různými měsíci dodání. Někdy se o něm říká, že se jedná o zásilku mezi dodávkami, v rámci trhu, čas nebo horizontální šíření.

Typický obchod s opcemi zahrnuje prodej opce (contact nebo set) s krátkodobým datem vypršení platnosti a současný nákup opce (simply call nebo put) s dlouhodobější expirací. Obě možnosti jsou stejného typu a používají stejnou realizační cenu.

  • Prodávejte krátkodobé set / phone
  • Kupte si dlouhodobější volání / volání
  • Je výhodné, ale není nutné, aby implikovaná volatilita byla nízká

Účelem obchodu je profitovat z plynutí času a / nebo zvýšení implicitní volatility ve směrově neutrální strategii.

Základy šíření kalendáře

Jelikož cílem je zisk z času a volatility, měla by být realizační cena co nejblíže ceně podkladového aktiva. Obchod využívá výhod toho, jak krátkodobé a dlouhodobé opce působí, když se změní čas a volatilita. Zvýšení implikované volatility, všechny ostatní věci stejné, by mělo pozitivní dopad na tuto strategii, protože dlouhodobější opce jsou citlivější na změny volatility (vyšší vega). Upozornění je, že tyto dvě možnosti mohou a pravděpodobně budou obchodovat při různých implikovaných volatilitách.

Průběh času, všechny ostatní věci stejné, by měl pozitivní dopad na tuto strategii na začátku obchodu, dokud nevyprší krátkodobá možnost. Poté je strategie jen dlouhým hovorem, jehož hodnota se s časem rozbije. Obecně platí, že rychlost opotřebení opce (theta) se zvyšuje s přiblížením jejího vypršení platnosti.

Maximální ztráta na spreadu kalendáře

Jelikož se jedná o debetní rozpětí, maximální ztrátou je částka zaplacená za strategii. Prodaná opce je blíže k vypršení platnosti, a proto má nižší cenu než zakoupená opce, což vede k čistému debetu nebo nákladům.

Ideálním pohybem trhu za účelem zisku by byl stabilní až mírně klesající cena podkladového aktiva během doby trvání krátkodobé opce, po níž následuje silný pohyb vyšší během doby trvání dlouhodobé opce nebo prudký pohyb nahoru v implikované volatilitě.

Po vypršení krátkodobé opce by došlo k maximálnímu zisku, když je podkladové aktivum na nebo mírně pod realizační cenou opce s vypršením platnosti. Pokud by dílo bylo vyšší, měla by možnost vypršení platnosti vlastní hodnotu. Jakmile krátkodobá opce vyprší bezcenná, obchodníkovi zbývá jednoduchá dlouhá get in touch with pozice, která nemá horní hranici svého potenciálního zisku.

Obchodník s býčím dlouhodobým výhledem může v zásadě snížit náklady na nákup dlouhodobější opce.

Shrnutí

  • Rozpětí kalendáře je obchodní strategie pro futures a opce k minimalizaci rizika a nákladů nákupem dvou kontraktů nebo opcí se stejnou realizační cenou a různými termíny dodání.

Příklad rozšíření kalendáře

S obchodováním na burze Exxon Cellular za 89,05 $ v polovině ledna 2018:

  • Prodejte hovor z 89. února za ,97 USD (970 USD za jednu smlouvu)
  • Kupte si hovor z března 89 za 2,22 USD (za jednu smlouvu 2220 USD)

Čisté náklady (debet) 1,25 USD (1 250 $ za jednu smlouvu)

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: