Kalendář

Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Definice rozpětí futures

AkciePrůvodce.cz > Obchodování  > Futures a komodity  > Definice rozpětí futures

Definice rozpětí futures

Co je to spready futures?

Futures spread je arbitrážní technika, při které obchodník zaujímá dvě pozice na komoditě, aby vydělal na rozdílu v ceně. V rozpětí futures obchodník dokončí jednotkový obchod s dlouhou i krátkou pozicí.

Základy spready budoucnosti

Futures spread je jeden typ strategie, kterou může obchodník použít k hledání zisku pomocí derivátů na podkladové investici. Při rozpětí futures je cílem profitovat ze změny cenového rozdílu mezi dvěma pozicemi. Obchodník se může snažit převzít futures na aktivum, když cítí, že existuje potenciál získat z volatility cen.

Aby bylo možné využít změny ceny, šíření futures vyžaduje zaujetí dvou pozic současně s různými daty vypršení platnosti. Tyto dvě pozice se obchodují současně jako jednotka, přičemž každá strana je považována za část obchodování s jednotkami.

Shrnutí

  • Futures spread je arbitrážní technika, při které obchodník zaujímá kompenzační pozice na komoditě, aby vydělával na rozdílu v ceně.
  • Interkomoditní rozpětí využívá futures kontrakty v různých, ale úzce souvisejících komoditách se stejným smluvním měsícem.
  • Rozpětí v rámci komoditního kalendáře využívá kontrakty stejné komodity a hledá nesrovnalosti mezi různými měsíci nebo stávkami.

Druhy budoucích spready

Spready mezikomoditních futures: Jedná se o futures rozpětí mezi dvěma různými, ale souvisejícími komoditami se stejným smluvním měsícem. Například obchodník, který je na trhu s pšenicí více býčí než na trhu s kukuřicí, by nakupoval futures na pšenici a současně prodával futures na kukuřici. Obchodník profituje, pokud cena nebo pšenice zhodnotí nad cenou pšenice.

Unfold v rámci komoditního kalendáře: Jedná se o futures rozpětí na stejném komoditním trhu s nákupem a prodejem rozpětí mezi různými měsíci. Obchodník by například mohl koupit futures kontrakt z březnové pšenice a prodat futures ze září. Alternativně by obchodník mohl prodat futures kontrakt z březnové pšenice a koupit si futures kontrakt ze září pšenice.

Bitcoinové futures rozpětí obchodování

Bitcoinové futures začaly obchodovat v prosinci 2017. Tyto futures produkty nabízejí příležitost professional rozpětí futures těžit z cenové volatility. Obchodník, který věří, že cena v průběhu času vzroste, může uzavřít kupní smlouvu o jeden měsíc a prodejní smlouvu o dva měsíce za vyšší cenu. Využijí své možnosti nákupu v jednoměsíční smlouvě a poté prodají v dvouměsíční smlouvě s využitím rozdílu.

Futures rozpětí obchodního rozpětí

Marže jsou nižší professional spready futures než professional obchodování s jedinou smlouvou kvůli snížené volatilitě. Pokud dojde k události na externím trhu, jako je překvapivý pohyb úrokových sazeb nebo teroristický útok, měly by být teoreticky ovlivněny jak kontakty nákupu, tak prodeje, např. Zisk na jedné noze kompenzuje ztrátu na druhé. Futures distribute účinně poskytuje zajištění proti systematickému riziku, což umožňuje burzám snížit marže professional obchodování s spreadem. Například Chicago Mercantile Trade (CME) má požadavek na marži 1 000 $ professional jeden kontakt s kukuřicí, zatímco má požadavek na marži 140 $ professional stejné rozpětí futures na rok plodiny.

Praktický příklad rozpětí býčích futures

Předpokládejme, že je prosinec, a David je na pšenici býčí. Proto kupuje jeden kontakt s březnovou pšenicí v 526’6 a prodává jednu smlouvu se zářijovou pšenicí v 537’6, s rozpětím 11’0 mezi dvěma měsíci (526’6 – 537’6 = -11’0) . David kupuje pšenici březnovou a prodává pšenici září, protože přední měsíce obvykle překonávají odložené měsíce. David nazval trh správně a do března se rozpětí mezi dvěma měsíci snížilo na -8’0, což znamená, že dosáhl zisku 3’0 (-11 + -8), protože jeden kontakt je na dodání 5 000 bušlů pšenice, David dosáhl zisku 150 $ na spreadovém obchodu (3 centy x 5 000).

0/5 (0 Reviews)
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: