Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Definice rekonstituce

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Finanční trhy  > Definice rekonstituce

Definice rekonstituce

Co je rekonstituce?

Rekonstituce zahrnuje přehodnocení tržního indexu. Tento proces zahrnuje třídění, přidávání a odebírání akcií, aby index odrážel aktuální tržní kapitalizaci a styl.

Shrnutí

  • Rekonstituce se provádí, aby se zajistilo odpovídající vyvážení indexů.
  • Styl indexu určuje, jak často je znovu vyvážen. Může to být cokoli od jednou denně do každého čtvrtletí nebo dokonce roku.
  • Stejnou praxi uplatňují i ​​správci portfolia, jejichž portfolio je jejich „indexem“.
  • Vyvážení provedené prostřednictvím indexu má potenciál změnit sentiment investorů ohledně jednotlivých akcií na základě toho, jak jsou znovu vyváženy.

Pochopení rekonstituce

Indexový fond, podmnožina podílových fondů nebo ETF, má portfolio, které záměrně sleduje složky zavedeného tržního indexu. Russellovy indexy jsou známým příkladem burzy cenných papírů, která každoročně prochází rekonstitucí.

Když vezmeme v úvahu Russellův index, základem roční rekonstituce jsou všechny veřejně obchodované akcie seřazené podle tržní kapitalizace. Nové indexy jsou dále formovány oddělením akcií, které se staly nezpůsobilými, a přidáním nově hodnocených akcií. Russellovy indexy jsou natolik vlivné, že je ostatní indexové fondy sledují, takže Russellovy rekonstituce mají tendenci mít přímý a okamžitý dopad a mění složení různých jiných indexových fondů, což ovlivňuje ceny a držbu investorů. Mezi další indexy sledované indexovými fondy patří Dow Jones Industrials, Typical & Poor’s 500 Index (S&P 500) a NASDAQ 100.

Proces rekonstituce professional Russell 3000 funguje od května do června daného roku následovně: Hodinový den nastává počátkem května, kdy je seřazen a vyhodnocen předběžný seznam největších 4 000 veřejně obchodovaných akcií. Konečným cílem je určit, které z nich vytvoří rekonstituovaný index Russell 3000.

Později začátkem června zveřejňuje FTSE Russell předběžné změny seznamu na svých webových stránkách. O týden později zveřejní FTSE Russell aktualizovanou verzi tohoto seznamu členů. Týden poté vstoupí konečné rekonstituované indexy v platnost na konci obchodního dne a obchodují se na začátku následujícího obchodního dne.

Dopady rekonstituce pro investory

Proces rekonstituce je účinným způsobem, jak odrážet měnící se důvěru investorů ve společnosti zastoupené na těchto seznamech. Díky svým veřejným oznámením během několika týdnů poskytují indexy investorům a obchodníkům náskok před společnostmi, které se přesunou do svých příslušných indexů a od nich.

Vzhledem k tomu, že akcie dotčených společností mohou zaznamenat obrovský nárůst nákupu nebo prodeje, existuje potenciál, aby trader tyto změny rychle využil a potenciálně rychle vydělal.

Trader do indexových fondů si však musí pamatovat, že správci indexů musí nakupovat přírůstky a prodávat vyloučení podle této rekonstituce a nic jiného neprovádějí tyto změny na základě výkonnosti akcií, ale spíše proto, aby odpovídaly rekonstituovanému indexu, který fond sleduje.

Efekt rekonstituce tedy znamená, že cenné papíry přidané do indexu budou mít obvykle vyšší nákupní poptávku, což zvýší ceny, a v případě delecí indexu budou ceny klesat. Index tedy obecně přidává cenné papíry za vyšší ceny a maže cenné papíry za nižší ceny, než jaké by měl, pokud by jej nesledovala žádná aktiva, protože manažeři indexu hledají likviditu v den rekonstituce indexu nebo v jeho blízkosti.

Poté však již manažeři indexu tyto požadavky na likviditu nepociťují, a proto cenový efekt obecně jde do obratu, přičemž přírůstky indexu nedosahují dobrých výsledků a odstranění překonávají. To může negativně ovlivnit výkonnost všech fondů sledujících tyto indexy.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web