Definice Rat-Hog Ratio

Co je poměr kukuřice a vepřů?

Poměr kukuřice a prasete je výpočet pro pochopení ekonomické příležitosti při chovu hospodářských zvířat, který se používá k určení ziskovosti chovu prasat oproti pěstování a prodeji krmiva professional kukuřici. Jedná se o srovnání, které vezme cenu prasete a vydělí jej náklady na kukuřici potřebnou k udržení prasete. to je

Shrnutí

  • Poměr kukuřice a vepřového masa se používá k určení ziskovosti chovu hospodářských zvířat, a to výpočtem ceny prasete děleno náklady na kukuřici potřebnou k jeho krmení.
  • Poměr kukuřice a vepřů se také používá k tomu, aby pomohl zemědělcům určit hodnotu úrody kukuřice ve srovnání s hodnotou prasete, kterou by museli krmit stejnou úrodou kukuřice.
  • Pokud se zjistí, že kukuřice je cennější než prase, farmář by kukuřici prodal a snížil svůj inventář hospodářských zvířat. Pokud jsou prasata cennější než kukuřice, použije zemědělec kukuřici jako krmivo, čímž prodá na trhu méně kukuřice.

Porozumění poměru kukuřice a prasat

Poměr kukuřice a vepřového masa se používá k určení ziskovosti chovu hospodářských zvířat, zejména prasat. Výpočet poměru kukuřice a vepřového masa je cena stotiny (cwt) živých prasat na kopytu děleno cenou kukuřice na kukuřici. Poměr se používá k tomu, aby pomohl zemědělcům určit hodnotu úrody kukuřice ve srovnání s hodnotou prasete, kterou by museli krmit stejnou úrodou kukuřice.

Například pokud je cena vepře 50 $ / cwt a náklady na bušl kukuřice 4 $, poměr kukuřice a vepřového masa bude 50 $ / 4 $ = 12,5.

V tomto krmivovém poměru se používá kukuřice, protože se jedná o primární typ krmiva používaného při chovu hospodářských zvířat. Odhady ukazují, že krmná kukuřice tvoří mezi 65% a 70% vepřové stravy. Mnoho zemědělců, kteří pěstují krmnou kukuřici, by mohli buď prodat samotnou kukuřici jako komoditu, nebo ji nakrmit svým prasatům a pak prasata prodat.

Pokud se zjistí, že kukuřice je cennější než prase, farmář by kukuřici prodal a snížil svůj inventář hospodářských zvířat. Pokud jsou prasata cennější než kukuřice, použije zemědělec kukuřici jako krmivo, čímž prodá na trhu méně kukuřice. Poměr ziskovosti je stanoven jako ziskový nad 1:12. Cokoli níže je považováno za nerentabilní.

Moderní aplikace poměru kukuřice a vepřů

V moderní době mnoho farmářů nepěstuje krmnou kukuřici potřebnou pro svá hospodářská zvířata. Díky pokročilé technologii a široké dostupnosti přepravy a dodání se většina zemědělců nyní rozhodla nechat si dodávat krmivo na farmu. Poměr kukuřice a vepřů je stále spolehlivým způsobem, jak určit, zda bude chov vepřového masa professional daný rok ziskový či nikoli.

Matematický poměr nemůže odpovídat za některé události. V roce 2014, jak uvádí národní geografiepopulací selat se přehnala epidemie a způsobila masivní ztrátu akcie. Tato čísla změnila vepřové předpovědi professional daný rok kvůli obavám z následného nedostatku vepřového masa. Poměr však zůstává měřítkem professional zemědělce, kteří se snaží rozhodnout, zda zvýší své akcie živých prasat nebo je utratí.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

  • Obsah článku

  • Přihlásit se k odběru novinek o investování