Průvodce » Obchodování » Fixní výnosy » Definice putu smrti

Definice putu smrti

Co je Dying Place?

Dying set je možnost přidaná do dluhopisu, který zaručuje, že dědici zemřelého jej mohou prodat zpět emitentovi v nominální hodnotě. Dalším termínem pro umírání na smrt je možnost pozůstalého.

Shrnutí

  • Loss of life place je možnost přidaná do dluhopisu, který zaručuje, že dědici zemřelého jej mohou prodat zpět emitentovi v nominální hodnotě.
  • Smrt smrti chrání majetek držitele dluhopisu před úrokovým rizikem.
  • Emitenti dluhopisů mohou zahrnout funkci umírání, aby byli atraktivnější pro kupce dluhopisů, i když držitel může na oplátku možná přijmout nižší úrokovou sazbu.

Pochopení Death Set

Stejně jako u jakékoli jiné možnosti dává umírání právo na majetek držitele dluhopisu právo, nikoli však povinnost, prodat dluhopis zpět původnímu emitentovi v nominální hodnotě v případě smrti držitele dluhopisu nebo právní nezpůsobilosti.

Loss of life set je podobný opci s putem na akci nebo jiném aktivu v tom, že držitel má možnost jej využít, pokud jsou splněny určité podmínky. V tomto případě je touto podmínkou smrt nebo právní neschopnost držitele dluhopisu. Jedná se o volitelnou odkupní funkci prodávanou s dluhopisem, která umožňuje příjemci nemovitosti prodat dluhopis zpět emitentovi. Výtěžek z prodeje se stává součástí realitních fondů.

Ceny dluhových nástrojů s pevným výnosem a úrokové sazby mají obvykle inverzní vztah. Investice s pevným výnosem se vracejí pravidelně, pravidelně. Se zvyšováním úrokových sazeb se bude snižovat cena na volném trhu dluhových nástrojů s pevným výnosem. Smrt smrti chrání majetek držitele dluhopisu, když jsou úrokové sazby vyšší, než byly v době původního nákupu. Obvykle je kupónová sazba dluhopisu založena na převládajících úrokových sazbách, takže jakékoli změny tržních sazeb budou mít vliv na hodnotu dluhopisu.

Emitenti dluhopisů mohou zahrnout funkci umírání, aby byli atraktivnější professional kupce dluhopisů, i když držitel může na oplátku možná přijmout nižší úrokovou sazbu. Funkce vyplacení, jako je tato, snižují cenu za ochranu držitele dluhopisů. Obvykle je to ochrana před událostmi, která může mít nepříznivý vliv na hodnotu dluhopisu, jako je úrokové riziko, ale v tomto případě je to ochrana před úrokovým rizikem, pokud dojde k velmi konkrétní události – smrti držitele dluhopisu.

Výhody a varování před smrtí

Hlavní výhodou professional držitele dluhopisů je, že je eliminováno úrokové riziko v době smrti. Vyšší úrokové sazby nepoškodí hodnotu dluhopisů v době jeho smrti.

Pokud jsou úrokové sazby nižší než kupónová sazba, když držitel dluhopisu zemře, pak bude cena dluhopisu vyšší. Proto může nemovitost jít na otevřený trh prodat dluhopisy a získat prémii nad cenu, která byla zaplacena (nominální hodnota), stejně jako u každého dluhopisu. Pokud jsou naopak úrokové sazby vyšší než kupónová sazba, pak bude tržní hodnota dluhopisu pod par. To je případ, kdy může nemovitost uplatnit možnost putu smrti, pokud se rozhodnou, prodat dluhopis zpět emitentovi za par.

Vzhledem ke specializované povaze umírání by držitel dluhopisu mohl mít potíže s prodejem, dokud jsou naživu. Hlavním problémem je, že sekundární trh, na kterém se obvykle obchoduje s nestandardizovaným aktivem, jako je tento, bude omezen.

Existuje ještě jedna námitka, a tou je výzva nebo předčasné splacení, což je vlastnost, která by mohla být obsažena ve smlouvě o dluhopisu dluhopisu. Předčasné splacení umožňuje emitentovi zpětný odkup nebo splacení dluhopisu před splatností.

K předčasnému splacení obvykle dochází, protože úrokové sazby klesly natolik, že refinancování dluhu bylo dobrou strategií. V takovém případě držitel dluhopisu, který již na začátku přijal nižší úrokovou sazbu (nákup smrti), ztratí dluhopisy a musí reinvestovat výnosy za nižší úrokovou sazbu.

Příklad úmrtí kladeného na jednoduché dluhopisy

Předpokládejme, že investor využije možnosti úmrtí u dluhopisů v nominální hodnotě 1 000 USD, které zakoupí. Sazba kupónu je 3%, platí se ročně a dluhopis je splatný za 20 enable.

O pět allow později držitel dluhopisu zemřel. Sazby podobných dluhopisů nyní přinášejí 5%, což znamená, že zakoupený dluhopis bude mít hodnotu nižší než 1 000 $. Je to proto, že lidé prodají 3% kupónový dluhopis ve prospěch nákupu 5% kupónového dluhopisu. 3% kupónová obligace bude klesat na ceně, dokud se návratnost dluhopisu (pod par) furthermore kupón nebude rovnat 5%. V tomto okamžiku vstoupí noví kupující, aby zabránili dalšímu poklesu ceny, protože výnos (kupón furthermore kapitálový zisk) se rovná 5%, což je aktuální míra na trhu.

Toto je typ situace, která pro držitele putu smrtí funguje dobře. Nominální hodnota je nižší než 1 000 USD, ale dluhopis lze směnit za 1 000 USD.

Pokud by došlo k opačnému scénáři a kupónová sazba u podobných dluhopisů byla nyní 2%, 3% dluhopis by se obchodoval nad 1 000 $, protože by byl v poptávce po své vyšší kuponové sazbě. Smrt smrti proto není k ničemu. Dědicům se lépe prodává dluhopis na otevřeném trhu za více než 1 000 USD.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

  • Obsah článku

  • Přihlásit se k odběru novinek o investování