Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Definice přímých zahraničních investic (FDI)

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Finanční trhy  > Mezinárodní finanční trhy  > Definice přímých zahraničních investic (FDI)

Definice přímých zahraničních investic (FDI)

Co je přímá zahraniční investice (PZI)?

Přímé zahraniční investice (PZI) jsou investice provedené firmou nebo jednotlivcem v jedné zemi do obchodních zájmů umístěných v jiné zemi. PZI obecně probíhá, když trader zahájí zahraniční obchodní operace nebo získá zahraniční obchodní aktiva v zahraniční společnosti. PZI se však odlišují od portfoliových investic, ve kterých investor pouze nakupuje akcie zahraničních společností.

Přímé zahraniční investice

Shrnutí

  • Přímé zahraniční investice (PZI) jsou investice provedené jednou společností do jiné se sídlem v jiné zemi.
  • PZI se aktivně využívají spíše na otevřených trzích než na uzavřených trzích professional investory.
  • Horizontální, vertikální a konglomerát jsou typy přímých zahraničních investic. Horizontální zakládá stejný typ podnikání v jiné zemi, zatímco vertikální je příbuzný, ale odlišný, a konglomerát je nesouvisející obchodní podnik.
  • Bureau of Financial Investigation nepřetržitě sleduje PZI do United states
  • Investice společnosti Apple v Číně je příkladem přímých zahraničních investic.

Jak funguje přímá zahraniční investice

Přímé zahraniční investice se běžně provádějí v otevřených ekonomikách, které nabízejí kvalifikovanou pracovní sílu a nadprůměrné vyhlídky na růst investora, na rozdíl od přísně regulovaných ekonomik. Přímé zahraniční investice často zahrnují více než jen kapitálovou investici. Může zahrnovat také ustanovení o řízení nebo technologii. Klíčovým rysem přímých zahraničních investic je to, že vytváří buď účinnou kontrolu nad rozhodováním o zahraničním podnikání, nebo alespoň jeho podstatný vliv.

Bureau of Economic Analysis (BEA), která sleduje výdaje přímých zahraničních investorů do amerických podniků, na konci roku 2019 vykázala celkové přímé zahraniční investice do amerických podniků ve výši 4,46 bilionu USD. Výroba představovala špičkové odvětví, s pouze něco přes 40% přímých zahraničních investic professional rok 2019 . ..

Země se spoléhají na to, že United states of america využívají své výrobní kapacity, kde United states poskytují jejich ekonomice velkou výhodu.

Zvláštní úvahy

Přímé zahraniční investice lze provádět různými způsoby, včetně otevření dceřiné nebo přidružené společnosti v zahraničí, získání kontrolního podílu ve stávající zahraniční společnosti nebo sloučením nebo společným podnikem se zahraniční společností.

Prahová hodnota pro přímou zahraniční investici, která stanoví kontrolní podíl, podle pokynů stanovených Organizací professional hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) je minimálně 10% podíl ve společnosti se sídlem v zahraničí. Tato definice je však flexibilní, protože existují případy, kdy lze dosáhnout účinného kontrolního podílu ve společnosti s méně než 10% hlasovacích akcií společnosti...

Druhy přímých zahraničních investic

Přímé zahraniční investice jsou obvykle kategorizovány jako horizontální, vertikální nebo konglomerátní. Horizontální přímá investice se týká investora, který zahájil stejný typ obchodní operace v cizí zemi, jako působí ve své domovské zemi, například poskytovatele mobilních telefonů se sídlem ve Spojených státech, který otevírá obchody v Číně.

Vertikální investice je investice, při které jsou v cizí zemi založeny nebo získány různé, ale související obchodní činnosti od hlavní činnosti investora, například když výrobní společnost získá podíl v zahraniční společnosti, která dodává součásti nebo suroviny potřebné professional výrobní společnost vyrábět své výrobky.

Konglomerátním typem přímých zahraničních investic je ten, kde společnost nebo jednotlivec uskutečňuje zahraniční investice do podniku, který nesouvisí s jeho stávajícím podnikáním v domovské zemi. Jelikož tento typ investice zahrnuje vstup do odvětví, ve kterém trader nemá žádné předchozí zkušenosti, má často podobu společného podniku se zahraniční společností, která již v tomto odvětví působí.

Příklad přímých zahraničních investic

Mezi příklady přímých zahraničních investic patří mimo jiné fúze, akvizice, maloobchod, služby, logistika a výroba. Přímé zahraniční investice a zákony, jimiž se řídí, mohou být klíčové professional strategii růstu společnosti.

V roce 2017 například společnost Apple se sídlem v United states ohlásila investici ve výši 507,1 milionu dolarů na podporu výzkumu a vývoje v Číně, která je třetím největším trhem Apple za Amerikou a Evropou. Ohlášená investice předala vzpurnost generálního ředitele Tima Cooka vůči čínskému trhu navzdory meziročnímu poklesu tržeb společnosti Apple ve větší Číně o 12% ve čtvrtletí předcházejícím oznámení.

Čínskou ekonomiku poháněl příliv přímých zahraničních investic zaměřených na substantial-tech výrobu a služby v zemi, které podle čínského ministerstva obchodu meziročně vzrostly v první polovině roku 2017 o 11,1%, respektive o 20,4%..Uvolněné předpisy PZI v Indii mezitím nyní umožňují 100% přímé zahraniční investice do maloobchodu s jednou značkou bez souhlasu vlády..Regulační rozhodnutí údajně podporuje touhu společnosti Apple otevřít kamenný obchod na indickém trhu. Firemní iPhony byly dosud k dispozici pouze prostřednictvím fyzických a on-line maloobchodů třetích stran.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web