Průvodce » Obchodování » Futures a komodity » Definice přímé pozice futures

Definice přímé pozice futures

Co je to přímá budoucí pozice?

Přímou futures pozicí je dlouhý nebo krátký obchod, který není zajištěn proti tržnímu riziku. Potenciální zisk i potenciální riziko je větší u přímých pozic než u pozic, které jsou nějakým způsobem kryté nebo zajištěné. Otevřená pozice je taková, která stojí sama o sobě a není součástí většího nebo složitějšího obchodu.

Zisk se vytváří z dlouhé přímé futures pozice, pokud cena stoupá po nákupu, nebo z krátkého obchodu, pokud cena klesá po zahájení krátkého.

Shrnutí

  • Přímá futures pozice je jednosměrná sázková pozice na futures kontrakt a není součástí větší nebo složitější strategie.
  • Přímá pozice vystavuje obchodníka většímu riziku než zajištěná pozice, ačkoli přímá pozice má teoreticky větší potenciál zisku.
  • Pokud je k přímé pozici přidána zajišťovací nebo offsetová pozice, pak již nejde o přímou pozici, ale spíše o zajištěnou nebo částečně zajištěnou pozici.

Porozumění přímé budoucnosti

Přímou pozicí je čistá dlouhá nebo krátká sázka na směr futures kontraktu. Zajištění nebo vyrovnání této polohy s jinou pozicí znamená, že již nejde o přímou pozici.

Přímé futures se také nazývají nahé futures, protože nechávají investora vystaveného fluktuacím trhu. Aby se snížilo riziko, může se trader rozhodnout koupit ochrannou možnost kompenzace, pozici kompenzace v podkladovém cenném papíru futures nebo opačnou pozici na souvisejícím trhu. Zajištění nebo vyrovnání rizika znamená, že již nejde o přímou futures pozici.

Otevřená futures pozice je ve své podstatě riskantní, protože neexistuje žádná ochrana proti nepříznivému pohybu. Většina obchodníků nepovažuje obchodování s likvidními futures kontrakty za nadměrně riskantní, zejména proto, že ve většině případů je snadné krytí nebo prodej pozice zpět na trh. Většina spekulativních pozic na futures trhu jsou přímé pozice.

Klesající trh pro investora, který má v futures kontraktu dlouhou pozici, má však stále potenciál přinést značné ztráty. V tomto případě by držení prodejní opce na pozici dlouhé futures mohlo omezit ztráty na zvládnutelnou částku. Potenciál zisku obchodníka by se snížil o prémii nebo cenu opce. Považujte to za pojistku, kterou obchodník doufá, že nebude používat.

Obchodníci, kteří prodávají futures na krátkou dobu bez zajištění, čelí ještě většímu riziku, protože potenciál pro většinu futures trhů je teoreticky neomezený. V tomto případě by vlastnictví výzvy k podkladové futures kontraktu toto riziko omezilo.

Další alternativou přímé pozice futures, která může někdy nést menší riziko, je zaujmout pozici ve vertikálním rozpětí obchodu. To omezuje potenciál zisku i riziko ztráty a byla by dobrou volbou professional obchodníka, který očekává pouze omezený pohyb podkladového cenného papíru nebo komodity.

I když všechna výše uvedená omezení rizika, mají také tendenci omezovat nebo snižovat zisk. Mnoho spekulativních obchodníků preferuje přímé futures pozice kvůli jejich jednoduchosti (jedna pozice) a schopnosti generovat větší zisky, když je obchod dobře načasovaný a využívá výhod plynoucích z cenového pohybu.

Příklad přímé pozice futures na S&P 500 E-Mini

Předpokládejme, že obchodník věří, že S&P 500 bude v příštích několika měsících růst. Aktuálně je leden, takže obchodník koupí červnový kontrakt E-Mini S&P 500 kótovaný na Chicago Mercantile Exchange (CME) pod symbolem ES.

Obchodník používá limitní příkaz k zadání pozice na 2 885 USD, přičemž koupí jednu smlouvu. Tato konkrétní futures kontrakt se pohybuje v přírůstcích ,25, se čtyřmi přírůstky – nazývanými tiky – do každého bodu. Každý tiket má zisk nebo ztrátu 12,50 $ a každý bod má hodnotu 50 $ (4 x 12,50 $).

Tato pozice je čistě směrovou sázkou na růst ceny futures kontraktu. Obchodník nepřijímá žádné jiné pozice, aby vyrovnal nebo zvětšil riziko nebo zisky spojené s pozicí. Jedná se tedy o přímou futures pozici.

Předpokládejme, že za jeden měsíc bude cena kontraktu 2 895 $. Obchodník vzrostl o 10 bodů nebo o 500 $ (50 x 10 bodů), méně provizí.

Předpokládejme, že cena poklesne na 2 880 $. Obchodník klesl o pět bodů, tedy o 250 $ (50 x 5 bodů).

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

  • Obsah článku

  • Přihlásit se k odběru novinek o investování