Definice Prime Brokerage

Co je Key Brokerage?

Prime brokerage je sdružená skupina služeb, které investiční banky a další finanční instituce nabízejí zajišťovacím fondům a dalším velkým investičním klientům, které si musí být schopny půjčit cenné papíry nebo hotovost, aby se zapojily do nettingu, aby dosáhly absolutních výnosů. Mezi služby poskytované v rámci prvotřídního zprostředkování patří mimo jiné půjčování cenných papírů, provádění obchodování s pákovým efektem a správa hotovosti. Primary brokerské služby poskytuje většina z největších společností poskytujících finanční služby, včetně Goldman Sachs, UBS a Morgan Stanley, a vznik jednotek nabízejících tyto služby sahá až do 80. let.

Shrnutí

  • Key brokerage označuje balíček služeb, které investiční banky a další významné finanční instituce nabízejí zajišťovacím fondům a podobným klientům.
  • Služby zahrnuté v balíčku hlavních makléřů mohou zahrnovat správu hotovosti, půjčky cenných papírů a další.
  • Služby prvotřídního zprostředkování pomáhají zajišťovacím fondům při přístupu k výzkumu, hledání nových investorů, půjčování cenných papírů nebo hotovosti atd.

Porozumění Primary Brokerage

Prime brokerské služby se točí kolem usnadnění mnohostranných a aktivních obchodních operací velkých finančních institucí, jako jsou zajišťovací fondy. Hlavní makléři v rámci své function umožňují zajišťovacím fondům půjčovat si cenné papíry a zvyšovat jejich pákový efekt, přičemž zároveň působí jako prostředník mezi zajišťovacími fondy a protistranami, jako jsou penzijní fondy a komerční banky.

Prime brokerages, někdy označované jako prime brokers, jsou obecně větší finanční instituce, které jednají s jinými velkými institucemi a zajišťovacími fondy. Například od roku 2018 Morgan Stanley říká, že její hlavní makléřská jednotka slouží jako husband or wife pro více než 800 zajišťovacích fondů a institucionálních klientů. Ačkoli hlavní makléřské společnosti nabízejí širokou škálu služeb, klient se nemusí účastnit všech z nich a může si nechat nechat provést služby jinými institucemi, jak uznají za vhodné.

Primary Brokerage Services

Primary brokerage nabízí soubor služeb kvalifikovaným klientům. Přiřazený zprostředkovatel nebo zprostředkovatelé mohou poskytovat služby vypořádacího agenta spolu s financováním professional pákový efekt. Může být nabízena úschova aktiv a každodenní příprava výpisů z účtu. Hlavní makléři nabízejí úroveň zdrojů, které mnoho institucí nemusí mít k dispozici. V zásadě poskytuje prvotřídní zprostředkovatelská služba velkým institucím mechanismus, který jim umožňuje outsourcovat mnoho z jejich investičních aktivit a zaměřit se na investiční cíle a strategii.

Mohou být nabízeny také služby concierge. Mezi ně patří řízení rizik, zavedení kapitálu, financování cenných papírů a financování v hotovosti. Někteří jdou tak daleko, že nabízejí příležitost k podnájmu kancelářských prostor a poskytují přístup k dalším výhodám založeným na zařízeních. Stejně jako u tradičnějších nabídek je účast na kterékoli ze služeb concierge volitelná.

V případech půjčování cenných papírů je primární zprostředkování vyžadováno zajištění. To mu umožňuje minimalizovat riziko, které zažívá, a v případě potřeby mu poskytnout rychlejší přístup k finančním prostředkům.

Kvalifikovaní klienti

Většina hlavních makléřských klientů je tvořena velkými investory a institucemi. Správci peněz a zajišťovací fondy často splňují kvalifikaci, stejně jako arbitráže a řadu dalších profesionálních investorů. V případě zajišťovacích fondů jsou hlavní makléřské služby často považovány za významné při určování úspěchu fondu.

Dva běžné typy klientů jsou penzijní fondy, forma institucionálních investorů a komerčních bank. Tyto formy investorů se často potýkají s velkým množstvím peněz na investice, ale nemají vnitřní zdroje, aby investovaly samostatně.

Minimální velikost účtu pro otevření a získání hlavních služeb zprostředkovatelského účtu je 500 000 $ ve vlastním kapitálu, je však nepravděpodobné, že by takový účet získal mnoho výhod nad rámec toho, co by nabízeli diskontní makléři. Pro hedgeové fondy nebo jiné institucionální klienty, kteří získají druh služeb, díky nimž má mít hlavní zprostředkovatelský účet hodnotu (zejména diskontované poplatky za obchodování), je pravděpodobným výchozím bodem velikost účtu ve výši 50 milionů USD. I přesto jsou tyto služby klienty velmi vyhledávané a nejlepší banky přijímají pouze ty klienty, kteří professional ně budou s největší pravděpodobností v průběhu času prospěšní. Z tohoto důvodu by hedgeový fond pravděpodobně musel mít vlastní kapitál až 200 milionů USD, aby se kvalifikoval professional nejlepší zacházení.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.