Definice překážky

Co je Demurrage?

Demurrage odkazuje na dvě samostatná témata v oblasti financí a obchodu. Jedná se o pojem, který označuje platby, které pronajímatel provádí vlastníkovi pronajaté lodi, pokud dojde ke zpoždění při nakládce nebo vykládce zboží nebo k jakékoli jiné formě porušení původní smlouvy o pronájmu.

Demurrage lze také použít, když hovoříme o obchodování s měnami a nákladech na vlastnictví a akcieování měny nebo jiné komodity. Považují se za náklady na přepravu peněz nebo komodity a stimulují oběh měn a ekonomický růst.

Shrnutí

  • Demurrage je termín, který se vztahuje jak na finanční trhy, tak i na lodní průmysl.
  • Ve finančním světě se demurrage týká nákladů nebo poplatků za vlastnictví a akcieování měn nebo komodit.
  • V odvětví přepravy se demurrage týká sankčního poplatku účtovaného za náklad, který není naložen nebo vyložen ve stanoveném časovém rámci dohodnutém ve smlouvě o pronájmu.
  • Demonstrace na finančních trzích brání investorům hromadit měny nebo komodity a zajišťuje jejich opětovné zavedení do ekonomiky.
  • Poplatky za měny jsou obvykle ve formě daně a u komodit obvykle jako náklady na akcieování.
  • V odvětví přepravy odškodnění odškodňuje majitele plavidla za další čas, který je plavidlo potřebný k naložení nebo vyložení nákladu.

Pochopení Demurrage

Pokud jde o měny, překážka může mít formu daně. Pokud se používá ve vztahu ke komoditám, jako je zlato, jedná se o náklady na akcieování zlata. Tyto poplatky jsou obvykle pravidelné a mohou se stát kdekoli od hodinových až ročně, pro dlouhodobější akcieování.

Cílem překážky je zabránit lidem dlouhodobě držet měny a komodity, aniž by je znovu zavedli zpět do ekonomiky. Jediný subjekt, který drží velké částky hotovosti nebo zlata, nebude mít žádný pozitivní dopad na okolní ekonomiku. Také hodnota předmětů, které jsou v držení, se může částečně změnit kvůli hromadění. Tato překážka působí jako přirozený odstrašující prostředek od těchto situací.

Pokud jde o přepravu, k zadržení dochází, když pronajatá loď není naložena nebo vyložena ve stanovené lhůtě dohodnuté ve smlouvě o pronájmu. Typický časový rámec pro vyložení pronajaté lodi je tři dny a je znám jako laytime.

Když vyprší doba zpoždění a náklad nebyl naložen nebo vyložen, bude odpovědné straně účtováno demurrage, což je v zásadě pokuta. Nakonec to bude poplatek za další využití času professional plavidlo, protože náklad je stále na lodi nebo musí být na loď vložen. To kompenzuje majitele plavidla za čas, kdy mohl plavidlo pronajmout jiné straně.

Příklad Demurrage

Vezměte si například Edwarda Jonese, vedoucí Zero Institute. Za ta léta nashromáždil velké akcie zlata a stříbra. Tyto pruhy uchovává u společnosti třetí strany, Household Securities, LLC. Property Securities zajišťuje Jonesovo zlato a stříbro za poplatek a zajišťuje jeho bezpečnost připojeno je však také demurrage, které je účtováno měsíčně.

Demurrage je pevná procentní sazba ve výši 2%, která je připisována poplatkům za zabezpečení a akcieování. Je založen na objemu a hodnotě pruhů. Hodnota zlatých prutů je 50 000 $ a hodnota stříbrných prutů je 20 000 $. Demurrage Jones platí za tyče je (50 000 $ + 20 000 $) * 2% = 1400 $ měsíčně. Protože Jones má pocit, že náklady na akcieování těchto tyčí, včetně demurrage, jsou dobrou investicí vzhledem k vysoké hodnotě zlata právě teď, ukládá je i nadále.

Hodnota stříbra však klesá a Jones nemá pocit, že by stálo za to, aby se stříbro stále drželo, a proto ho prodal. Poté převezme výnosy z tohoto prodeje a nakupuje velkou část akcií na akciovém trhu. Nyní, když tyto peníze vrátil do ekonomiky, získává mu návratnost jeho investice. Jones také vytváří zisk, protože již neplatí poplatky za znehodnocující komoditu.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.