Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Definice pravidla ochlazování

AkciePrůvodce.cz > Obchodování  > Obchodování s akciemi  > Definice pravidla ochlazování

Definice pravidla ochlazování

Co je to pravidlo ochlazování?

Fráze „pravidlo rozmyšlení“ se ve skutečnosti vztahuje na tři konkrétní, ale nesouvisející situace ve světě podnikání. První použití výrazu odkazuje na nařízení M SEC (Securities and Exchange Commission), které specifikuje klíčové human body v procesu plovoucích akcií akcií nebo vydávání nabídek dluhopisů. Stanovuje omezení činnosti a komunikace v období těsně před nabídnutím těchto čísel k prodeji veřejnosti.

Druhé běžnější použití se týká dlouhodobého požadavku regulovaného prodejci, který poskytuje spotřebitelům třídenní lhůtu pro vrácení. Třetí použití se týká časového období, kdy by vládním zaměstnancům (konkrétně zaměstnancům SEC nebo FINRA), kteří vstupují do soukromého sektoru, mělo být zakázáno zapojit se do lobbování u agentury, kde byli dříve zaměstnáni.

Shrnutí

  • Tato fráze se zvykne používat několika způsoby, které mají nesouvisející významy. Pro pochopení implikace je důležitý kontext.
  • Období mezi vydáním prospektu a prodejem nových akcií nebo obligací je obdobím na rozmyšlenou, kdy musí být komunikace mezi upisovatelem a emitující společností minimalizována nebo zcela umlčena.
  • Spotřebitelům, kteří nakupují za stovky dolarů nebo více, je povolena lhůta na rozmyšlenou, kdy mohou svůj nákup vrátit do tří dnů.
  • Vládní agentury také očekávají, že bývalí zaměstnanci nebudou lobovat u své staré agentury za období na rozmyšlenou po zaměstnání.

Pochopení pravidla ochlazování

Když někdo odkazuje na pravidlo professional rozmyšlenou týkající se emise nových cenných papírů, může volně odkazovat na nařízení M SEC, tak zvané proto, že odkazuje na „období na rozmyšlenou“. Omezení není oficiálně známé jako pravidlo na rozmyšlenou, je známé jako nařízení SEC SEC (nezaměňovat s jiným nařízením M vydaným IRS). Nařízení SEC se týká času mezi dnem, kdy je předběžný prospekt podán SEC, a dnem, kdy je nový cenný papír skutečně k dispozici k prodeji nebo obchodování. Toto se také označuje jako klidné období, protože upisovatel a emitující společnost nesmějí během této doby diskutovat o problému s investory.

Třídenní návratová politika

V podnicích orientovaných na spotřebitele může pravidlo o rozvaze běžněji odkazovat na zákon o ochraně spotřebitele regulovaný Federální obchodní komisí (FTC), který umožňuje kupujícímu osvobodit se od kupní smlouvy do stanoveného počtu dnů od nákupu . Počet dní, během nichž musí kupující změnit názor, aniž by mu hrozila pokuta, se u různých produktů a situací liší. Pojistné smlouvy umožňují čtrnáct dní po vydání nové pojistné smlouvy bez zrušení. Mnoho podniků povolí delší dobu odkladu než tři dny, ale není to nutné.

Při nákupu motorových vozidel se objevuje jedna zvláštní výjimka z tohoto pravidla pro rozmyšlenou. Pokud osoba koupí vehicle od autorizovaného prodejce a dokončí transakci na fyzickém místě obchodní adresy dealera, pak se třídenní právo na odstoupení od smlouvy vzdává. Prodej je konečný od okamžiku podpisu kupní smlouvy.

Pokud by si však někdo koupil vehicle z autosalonu nebo na jiném místě, které nebylo primárním obchodním místem prodejce, pravidlo třídenního rozmyšlení ve skutečnosti skutečně platí. Vzhledem k tomu, že automatické aukční domy jsou ve skutečnosti samotnými prodejci, je místo aukce místem jejich podnikání, což je způsob, jakým jsou tyto transakce po zakoupení také považovány za konečné.

Omezení lobbování

Třetí použití výrazu „pravidlo o rozmyšlení“ se týká očekávané praxe, která je v podstatě mnohem méně konkrétní. Vládní agentury, zejména ty, které se zabývají financemi, jako jsou SEC, FINRA, americké ministerstvo financí nebo jiné podobné organizace, mohou zjistit, že mnoho z jejich zaměstnanců si našlo cestu do finančního nebo investičního bankovnictví.

V této funkci by jejich nový zaměstnavatel mohl považovat bývalé kontakty zaměstnance na vládní agentury za velmi cenné, pokud jde o objasnění pravidel a předpisů. Očekává se však, že firmy ihned po svém zaměstnávání upustí od vysílání bývalých zaměstnanců do lobbování. Očekává se roční období na rozmyšlenou.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: