Průvodce » Obchodování » Fixní výnosy » Definice pohyblivého poplatku

Definice pohyblivého poplatku

Co je to pohyblivý poplatek?

Plovoucí poplatek, známý také jako plovoucí zástavní právo, je zástavní právo nebo zástavní právo na skupinu nekonstantních aktiv. Množství a hodnota aktiv se může změnit. Společnosti použijí pohyblivé poplatky jako prostředek k zajištění půjčky. Typicky může být půjčka zajištěna stálými aktivy, jako je nemovitost nebo vybavení, ale s pohyblivým poplatkem jsou podkladovými aktivy obvykle krátkodobá aktiva nebo krátkodobá aktiva, která se mohou měnit v hodnotě.

Krátkodobá aktiva jsou obchodní majetek, který může firma rychle zlikvidovat za hotovost, a mimo jiné zahrnuje pohledávky, akcie a obchodovatelné cenné papíry.

Plovoucí poplatek vysvětlen

Plovoucí poplatky umožňují majitelům firem přístup ke kapitálu zabezpečenému dynamickými nebo obíhajícími aktivy. Aktiva kryjící pohyblivý poplatek jsou krátkodobá krátkodobá aktiva, která společnost obvykle spotřebuje do jednoho roku. Plovoucí poplatek je zajištěn současnými aktivy a zároveň umožňuje společnosti používat tato aktiva k provozování svých obchodních operací.

Pokud se například jako půjčka použije inventarizace, společnost může i nadále prodávat, doplňovat akcie a měnit hodnotu a množství svého inventáře. Jinými slovy, hodnota inventáře se v průběhu času mění nebo koluje v hodnotě a množství.

Shrnutí

  • Plovoucí poplatek je zástavní právo nebo zástavní právo na skupinu nekonstantních aktiv, která se mění v množství a hodnotě.
  • Plovoucí poplatek se používá jako prostředek k zajištění půjčky pro společnost.
  • Aktiva použitá v plovoucím poplatku jsou obvykle krátkodobá krátkodobá aktiva, která společnost spotřebuje do jednoho roku.

Krystalizace plovoucího na pevné poplatky

Krystalizace je proces, při kterém se plovoucí náboj přemění na pevný náboj. Pokud společnost nesplácí úvěr nebo přejde do likvidace, plovoucí poplatek vykrystalizuje nebo zmrazí na pevný poplatek. S pevným poplatkem se aktiva stanou věřitelem, takže společnost nemůže aktiva použít nebo je prodat.

K krystalizaci může dojít také v případě, že společnost ukončí svou činnost nebo pokud se dlužník a věřitel obrátí na soud a soud určí správce. Jakmile vykrystalizuje, nelze nyní prodat jistotu s pevnou sazbou a věřitel ji může převzít.

Fixní poplatky jsou obvykle zajištěny hmotným majetkem, jako jsou budovy nebo zařízení. Například pokud si společnost vezme hypotéku na budovu, je hypotéka fixním poplatkem a podnik nemůže prodat, převést nebo zlikvidovat podkladové aktivum – budovu – dokud nesplácí úvěr nebo nesplňuje další podmínky uvedené v hypoteční smlouva.

Příklad plovoucího poplatku v reálném světě

Macy’s Inc. (M) je jedním z největších obchodních domů v Usa. Řekněme, že společnost uzavřela půjčku s bankou a použila svůj inventář jako záruku za půjčku. Věřitel má vlastnictví inventáře nebo pohyblivý poplatek, jak je stanoveno v podmínkách půjčky.

Níže je kopie rozvahy Macy za čtvrtletí končící 3. listopadu 2018.

  • Akcie jsou zvýrazněny zeleně. 3. listopadu 2018 měly akcie hodnotu 7,147 miliardy USD.
  • V předchozím čtvrtletí končícím 3. února však hodnota činila 5,178 miliard USD.
  • Vidíme, že hodnoty akcie kolísají s každým obdobím, protože se mění celkové množství a hodnoty.
  • Aktiva zajišťovaná za půjčku se mohou pohybovat nebo se mohou lišit v ceně a množství. Plovoucí poplatek je společnostem užitečný, protože jim umožňuje financovat jejich operace pomocí současných aktiv, jako jsou akcie.
Rozvaha společnosti Macy 3. listopadu 2018.
Investopedia

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

  • Obsah článku

  • Přihlásit se k odběru novinek o investování