Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Definice počítačového obchodního systému Madridské burzy cenných papírů (MSE CATS)

AkciePrůvodce.cz > Brokeři  > Brokeři na investování  > Definice počítačového obchodního systému Madridské burzy cenných papírů (MSE CATS)

Definice počítačového obchodního systému Madridské burzy cenných papírů (MSE CATS)

Co je systém obchodování s počítačem na Madridské burze cenných papírů (MSE CATS)?

Počítačový systém obchodování na burze v Madridu (MSE CATS) je platforma elektronického obchodování, kterou přijala madridská burza v roce 1989.

V roce 1995 byl MSE CATS nahrazen modernějším systémem známým jako Sistema de Interconexión Bursátil Español (SIBE) nebo „Španělský systém propojení akciových trhů“.

Shrnutí

  • MSE CATS je elektronická obchodní platforma, která fungovala v Madridu v letech 1989 až 1995.
  • Byl založen na systému CATS původně vyvinutém a využívaném Torontskou burzou cenných papírů (TSX).
  • Společnost MSE CATS pomohla zvýšit transparentnost a efektivitu akciového trhu prostřednictvím funkcí, jako je plnění objednávek, cenová nabídka, potvrzení obchodu a vedení záznamů.

Jak funguje MSE CATS

CATS, vyvinutý TSX, byla vůbec první platformou professional elektronické obchodování, která byla přijata významnou burzou cenných papírů. Prostřednictvím rozhraní CATS mohli účastníci trhu vidět velikost a cenu každé objednávky zadané na trh a také identifikaci makléřů a dalších zprostředkovatelů trhu zadávajících objednávky. CATS by pak našel nejlepší možné spárování objednávek na nákup a prodej, aby zajistil rychlé, transparentní a efektivní provedení.

Při svém vzniku na TSX bylo zjištěno, že CATS je mnohem efektivnější než tradiční systém open up-outcry, do kterého by lidští obchodníci zadávali a spárovali objednávky z fyzické obchodní základny. Kromě své vynikající rychlosti a přesnosti by CATS kromě udržování stálých záznamů v CATS také generoval obchodní potvrzení pro kupující i prodávající makléře. Časem by tato obrovská hromada historických transakčních záznamů byla sama o sobě považována za cenný zdroj tržních dat.

Po přijetí v Torontu byl CATS v průběhu 80. enable implementován na řadě dalších burz, a to jak na rozvinutých, tak na rozvíjejících se trzích. Jedním z takových trhů byl Madrid, který přijal CATS v roce 1989. V té době prošla MSE nedávno významnou restrukturalizací. Přijetí CATS bylo považováno za důležitou součást této vnitřní transformace.

Příklad MSE CATS v reálném světě

Zpočátku byla společnost MSE CATS zodpovědná za usnadnění obchodování se sedmi velkými akciemi, ale do konce roku 1989 se toto portfolio rychle rozšířilo na 51 akcií. Stejně jako v Torontu se jí připisovalo, že umožnila automatizaci procesu stanovení cen centralizovaným způsobem. , burza řízená objednávkami.

Do roku 1995 se MSE rozhodla dále investovat do své automatizační technologie a nahradit CATS novým elektronickým obchodním systémem známým jako Sistema de Interconexión Bursátil Español (SIBE) nebo „Spanish Stock Market place Interconnection System“. Tento nový systém úspěšně propojil čtyři španělské burzy: Madrid, Valencia, Bilbao a Barcelona. Prostřednictvím SIBE byly tyto čtyři burzy spojeny a vytvořily jednotný nepřetržitý trh poskytující plnění objednávek, informace o cenách a další údaje o trhu v reálném čase.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web