Kalendář

Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Definice Pairoff

AkciePrůvodce.cz > Obchodování  > Obchodní strategie  > Definice Pairoff

Definice Pairoff

Co je Pairoff?

Pairoff je nákup a prodej otevřených krátkých a dlouhých pozic, obvykle mezi makléřskými společnostmi, které se vyrovnají rozdílem vypořádaným v hotovosti.

Shrnutí

  • Pairoff je nákup a prodej otevřených krátkých a dlouhých pozic, obvykle mezi makléřskými společnostmi, které se vyrovnají rozdílem vypořádaným v hotovosti.
  • Při pairoffu nedochází k fyzickému dodání cenných papírů místo toho se vypočítá vypořádací rozdíl mezi obchody a odešle se jako platba v hotovosti příslušné makléřské společnosti.
  • Vícecestnou transakci pairoff lze použít pro všechny typy investic, s výjimkou měnových a swapových investic.

Porozumění Pairoffu

Při pairoffu nedochází k fyzickému dodání cenných papírů místo toho se vypočítá vypořádací rozdíl mezi obchody a odešle se jako platba v hotovosti příslušné makléřské společnosti. Tento typ činnosti mezi makléřskými firmami je nezákonný, protože se považuje za spadající pod „manipulaci s trhem“.

Jako příklad pairoff v akci zvažte Brokerage A, která souhlasí s prodejem 100 akcií společnosti X Brokerage B za 25 000 $. Zároveň Brokerage B souhlasí s prodejem 100 akcií společnosti X Brokerage A za 30 000 $. Rozdíl mezi těmito dvěma obchody je 5 000 $. Namísto skutečného obchodování s cennými papíry a převodu těchto akcií na příslušné účty se tyto dvě makléřské společnosti spárují. V tomto případě Brokerage A dává Brokerage B 5 000 $ namísto provedení skutečné transakce.

Další, více hovorový význam professional tento termín, je transakce na trzích cenných papírů, kde se kompenzační obchody nákupu a prodeje vypořádávají v hotovosti na základě rozdílu v cenách mezi kompenzačními obchody. Pozice kompenzace se obvykle uskuteční ve stejný den od původního nákupu. V případě odpovídajících obchodů může pairoff snížit rizika vypořádání a poplatky za bezpečnostní bankovní převody. Je to nakonec forma spekulace.

Při provádění tohoto typu pairoffu musí být zahrnuty pokyny k vypořádání peněžního převodu. Pairoff uzavře nebo sníží částku otevřeného obchodu o spárovanou částku a přesune se pouze související zisk nebo ztráta. Může existovat částečné a více pairoffů. V částečném pairoffu je spárována pouze část obchodu, zatímco druhá část je buď přidělena do určených fondů, nebo spárována později oproti zbývající částce otevřeného obchodu. Proces párování a přidělování může probíhat v různých intervalech a v různých dnech.

Pairoff vs. vícecestné transakce Pairoff

Vícecestnou transakci pairoff lze použít pro všechny typy investic, s výjimkou měnových a swapových investic. Vícesměrné zálohy umožňují obchodníkovi částečně nebo úplně spárovat několik dlouhých a krátkých dávek daní. K uzavření dochází v den sjednání transakce vícecestného pairoffu. Zisky realizované z krátké pozice jsou klasifikovány jako krátkodobé zisky realizované z dlouhé pozice budou krátkodobé nebo dlouhodobé, v závislosti na obdobích definovaných v matici země / daně v zemi emise investice.

0/5 (0 Reviews)
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: