Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Co je odposlechový útok?

Útok odposlechu, známý také jako útok čichání nebo snoopingu, je krádež informací, protože jsou přenášeny po síti počítačem, smartphonem nebo jiným připojeným zařízením.

Útok využívá nezabezpečenou síťovou komunikaci k přístupu k datům při jejich odesílání nebo přijímání uživatelem.

Shrnutí

  • Vyvarujte se veřejných wi-fi sítí.
  • Udržujte svůj antivirový program aktualizovaný.
  • Používejte silná hesla.

Odposlech je klamně mírný termín. Útočníci obvykle sledují citlivé finanční a obchodní informace, které lze prodat za účelem kriminality. Existuje také vzkvétající obchod s takzvaným spousewarem, který umožňuje lidem odposlouchávat své blízké sledováním používání smartphonů.

Porozumění odposlechovému útoku

Útok odposlechu může být obtížné odhalit, protože se zdá, že síťové přenosy fungují normálně.

Aby byl útok odposlechu úspěšný, vyžaduje oslabené spojení mezi klientem a serverem, které může útočník zneužít k přesměrování síťového provozu. Útočník nainstaluje application professional monitorování sítě „sniffer“ na počítač nebo server, aby zachytil info při přenosu.

Amazon Alexa a Google Dwelling jsou zranitelné vůči odposlechu, stejně jako všechna zařízení připojená k internetu.

Jakékoli zařízení v síti mezi vysílacím zařízením a přijímacím zařízením je slabým bodem, stejně jako samotné počáteční a koncové zařízení.

Jak zmařit útok na odposlech

Útokům odposlechu lze zabránit pomocí osobního firewallu, aktualizace antivirového softwaru a používání virtuální privátní sítě (VPN).

Pomáhá také používání silného hesla a jeho častá změna. A nepoužívejte stejné heslo pro každý net, na který se přihlásíte.

Je třeba se vyhnout veřejným sítím wi-fi, jako jsou ty, které jsou k dispozici zdarma v kavárnách a na letištích, zejména u citlivých transakcí. Jsou to snadné cíle pro odposlechové útoky. Hesla professional tyto veřejné sítě jsou snadno dostupná, takže se odposlech může jednoduše přihlásit a pomocí bezplatného softwaru sledovat aktivitu v síti a krást přihlašovací údaje spolu s jakýmikoli daty, která ostatní uživatelé přenášejí po síti.

Pokud byl váš Facebook nebo e-mail accou.nt v poslední době napaden, pravděpodobně se to stalo.

Virtuálních asistentů lze špehovat

Virtuální asistenti, jako jsou Amazon Alexa a Google House, jsou také zranitelní vůči odposlechu a jejich režim „vždy zapnutý“ ztěžuje sledování zabezpečení.

(Některé hlášené incidenty, díky nimž se zdá, že společnosti, které provedly snooping, vypadaly jako nehody způsobené chybami v rozpoznávání řeči.)

Vyhněte se riskantním odkazům

Dalším způsobem, jak omezit svoji zranitelnost vůči útoku, je zajistit, aby telefon používal nejnovější verzi svého operačního systému. Jeho dostupnost však závisí na prodejci telefonu, který může nebo nemusí být efektivní v nabídce aktualizace.

I když uděláte vše výše uvedené, musíte být opatrní ze dne na den. Neklikejte na pochybné odkazy. Weby, na které odkazují, mohou do vašeho zařízení instalovat malware. Stahujte aplikace pouze z oficiálních obchodů Android nebo Apple.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web