Průvodce » Obchodování » Fixní výnosy » Definice odmítnutí

Definice odmítnutí

Co je to odmítnutí?

Odmítnutí zahrnuje zpochybnění platnosti smlouvy a odmítnutí dodržovat její podmínky. Při investování je odmítnutí nejrelevantnější u cenných papírů s pevným výnosem, zejména u státních dluhů. Nástroje s pevným výnosem jsou v zásadě smlouvy, kdy dlužník půjčuje určitou částku jistiny výměnou za platby úroků a jistiny podle předem stanoveného harmonogramu.

Pochopení odmítnutí

K odmítnutí dojde, pokud dlužník odmítne dodržet tuto smlouvu a přestane provádět dohodnuté platby. U nástrojů s pevným výnosem je vždy možné, že dlužník může selhat, zpochybnit platnost smlouvy nebo jinak odmítnout zaplatit. Pokud dlužník smlouvu vypoví, mohou odpovídající investoři přijít o celou svou investici, pokud nebudou schopni se proti dlužníkovi uchýlit. V případě státního dluhu však často neexistuje žádný způsob, jak se odvolat proti půjčujícímu národu.

V souvislosti s případem odmítnutí může dojít k tomu, že odpůrce není ochoten nebo schopen plnit své závazky ze smlouvy. Odmítnutí je považováno za poměrně závažnou věc a soud vyžaduje „jasný údaj“ o tom, že strana není připravena nebo není ochotna smlouvu plnit. Dojde-li k odmítnutí před skutečným porušením smlouvy, lze to označit jako předjímající porušení.

Nejjednodušší metodou odmítnutí je situace, kdy strana vyjde hned a přizná, že není ochotna nebo schopna plnit své závazky ze smlouvy. Chování strany může také znamenat akt odmítnutí.

Odmítnutí je složitá oblast práva. To, zda strana odmítá či nikoli, je objektivním testem provedeným soudem. Každá záležitost je posuzována samostatně. Zjednodušeně řečeno, určení odmítnutí vyžaduje podrobný přezkum skutečných podmínek smlouvy a povinností každé strany a poté chování a prohlášení stran.

Odpověď na odmítnutí

Strana, která je příjemcem odmítnutí (tj. Strana, která smlouvu nevypovídá), by měla být opatrná a zajistit, aby reagovala odpovídajícím způsobem. Pokud se jedna strana domnívá, že druhá strana smlouvu vypověděla, nevinná strana může:

  • Pokračujte ve smlouvě
  • Přijměte odmítnutí a rozhodněte se ukončit smlouvu

Samotné odmítnutí nezruší smlouvu. Jednoduše umožňuje nevinné straně určit, jak chce postupovat. Taková strana by měla buď přijmout odmítnutí, nebo pokračovat v plnění smlouvy, aniž by to skutečně chtěla.

Pokud se mylně domníváte, že druhá strana smlouvu vypověděla a na základě toho smlouvu vypovíte, a nejste na to oprávněni, může se stát, že jste smlouvu skutečně vypověděli sami! Potom je kritické pečlivě analyzovat okolnosti.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

  • Obsah článku

  • Přihlásit se k odběru novinek o investování