Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Definice odměny

AkciePrůvodce.cz > Komodity  > Definice odměny

Definice odměny

Co je odměna?

Termín odměna může odkazovat na některou z následujících možností:

  1. Velkorysé množství něčeho.
  2. Odměna za zajetí nebo dokonce zabití nežádoucí osoby.
  3. Částka zaplacená vládou za odměnu za určité činnosti nebo chování, jako je dosažení předem stanoveného ekonomického cíle nebo výkon veřejné služby.

Jak fungují odměny

Odměna může znamenat hojnost čerstvých produktů ve smyslu „odměny sezóny“ nebo „odměny přírody“. Ve výsledku to může znamenat také něco, co je velkoryse dané.

Bounty má mnoho definic, včetně velkorysého množství něčeho, odměny za zajetí někoho a částky zaplacené vládou za odměnu za určité činnosti nebo chování.

Odměna může být odměnou místní vlády za pomoc při sledování zločinců. Někdo, kdo se živí vyhledáním hledaných osob, se nazývá lovec odměn. Nájemný lovec by mohl vypátrat někoho, kdo přeskočí kauci a dostane zaplaceno procento kauce, když chytí zločince.

Některé vlády mohou nabídnout odměnu nebo dotaci jednotlivci, který se přihlásí do ozbrojených sil dané země. Odměnou může být také grant vyplácený vládou na podporu určitých průmyslových odvětví.

Příklad odměny v reálném světě

V United states existují různé formy odměn a dotací vyplácených průmyslovým odvětvím a daňovým poplatníkům. Existují zemědělské dotace, které pomáhají podporovat farmy a dotace na cukr k posílení zemědělského průmyslu.

Energetický průmysl již roky pobíral dotace, které podle US Energy Details Administration činily v roce 2016 celkem 14 miliard dolarů. Dotace nebo odměny zahrnovaly záruky na půjčky na čistou energii, daňové úlevy na výdaje a také výzkum a vývoj.

Odměna nebo dotace mohou průmyslovým odvětvím pomoci investovat do kapitálového vybavení určeného k lepší zemi nebo k dosažení požadovaného výsledku, jako je čistší spalování paliva. Uhelný, jaderný, větrný, solární, ropný a plynárenský průmysl – každý rok dostává od vlády Usa dotace nebo odměny.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: