Průvodce » Brokeři » Brokeři na investování » Definice obchodníka s makléřem

Definice obchodníka s makléřem

Co je Broker-Seller?

Makléř-obchodník (BD) je osoba nebo firma v oboru nákupu a prodeje cenných papírů pro vlastní účet nebo jménem svých zákazníků. Termín broker-vendor se v americké regulaci cenných papírů používá k popisu burzovních makléřů, protože většina z nich působí jak jako agenti, tak jako principy.

Makléřská společnost působí jako makléř (nebo agent), když provádí příkazy jménem svých klientů, zatímco jedná jako obchodník nebo zmocněnec, když obchoduje na svůj vlastní účet.

Shrnutí

  • Broker-vendor je finanční subjekt, který se zabývá obchodováním s cennými papíry jménem klientů, ale který může také obchodovat pro sebe.
  • Makléř-obchodník jedná jako makléř nebo agent, když provádí příkazy jménem svých klientů, a jako obchodník nebo zmocněnec, když obchoduje na svůj vlastní účet.
  • Existují tisíce makléřů a dealerů zahrnujících dvě široké kategorie: drátovna, která prodává své vlastní produkty, nebo nezávislý makléř-obchodník, který prodává produkty z vnějších zdrojů

Pochopení toho, co je makléř-prodejce

Makléři a obchodníci plní ve finančním odvětví několik důležitých funkcí. Mezi ně patří poskytování investičního poradenství zákazníkům, dodávka likvidity prostřednictvím činností tvorby trhu, usnadňování obchodních činností, zveřejňování investičních průzkumů a získávání kapitálu pro společnosti. Makléři a obchodníci se pohybují v rozsahu od malých nezávislých butiků po velké dceřiné společnosti obřích komerčních a investičních financial institution.

Existují dva typy makléřů a obchodníků:

  1. drátovna nebo firma, která zákazníkům prodává své vlastní výrobky a
  2. nezávislý makléř-vendor nebo firma, která prodává produkty z externích zdrojů.

Podle Úřadu professional regulaci finančního průmyslu (FINRA) si můžete vybrat z více než 3 700 makléřů a obchodníků. Pohled na 15 nejlepších makléřů-prodejců na základě aktiv spravovaných v červnu 2020 ukazuje, že největší tři jsou následující:

  • Fidelity Investments s AUM 5,4 bilionu $
  • Charles Schwab, s AUM 2,7 bilionu $
  • TD Ameritrade: 1,3 bilionu AUM

Jak funguje Broker-Vendor

Podle definice jsou makléři a obchodníci kupci a prodejci cenných papírů a jsou také distributory dalších investičních produktů. Jak název napovídá, vykonávají při plnění svých povinností dvojí roli. Jako obchodníci jednají jménem makléřské firmy a iniciují transakce na vlastní účet firmy. Jako makléři zpracovávají transakce, nakupují a prodávají cenné papíry jménem svých klientů.

Ve svých dvojitých rolích vykonávají několik životně důležitých funkcí usnadňují volný tok cenných papírů na volném trhu a nakupují nebo prodávají cenné papíry na svých vlastních účtech, aby zajistily, že professional tyto klienty existuje trh s těmito cennými papíry. V tomto ohledu jsou makléři a obchodníci zásadní a jsou také dobře kompenzovaní, protože vydělávají na jedné nebo obou stranách transakce s cennými papíry.

Zvláštní úvahy

Makléři-obchodníci, kteří jsou přímo vázáni na operace investičního bankovnictví, se rovněž zabývají upisováním nabídek cenných papírů. Pokud broker-supplier jedná jako agent vydávající společnosti, buď jako hlavní upisovatel nabídky akcií nebo obligací, nebo jako člen upisovacího syndikátu, uzavírá smluvní ujednání na základě „pevného závazku“ s emitent, který je zavazuje rozdělit určité množství cenných papírů nabízených veřejnosti výměnou za upisovací poplatek.

Mohou také získat část nabídky cenných papírů pro své vlastní účty a může být požádáno, aby tak učinili, pokud nebudou schopni prodat všechny cenné papíry.

Jakmile je proces upisování dokončen a cenné papíry jsou vydány, makléři-obchodníci se poté stanou distributory a jejich klienti jsou obvykle cílem jejich distribučních snah. V tomto úsilí pak finanční poradci společností jednají jako makléři, kteří žádají své klienty a doporučují nákup zajištění pro jejich účty. V tomto ohledu zprostředkovatelé zprostředkovávají zájmy emitenta, samotných (při výběru distribučního poplatku) a jejich klientů, ačkoli jejich jedinou smluvní povinností je vůči emitentovi.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

  • Obsah článku

  • Přihlásit se k odběru novinek o investování