Průvodce » Brokeři » Brokeři na investování » Definice obchodníka s cennými papíry

Definice obchodníka s cennými papíry

Co je to makléř?

Burzovní makléř je profesionální obchodník, který nakupuje a prodává akcie jménem klientů. Burzovní makléř může být také známý jako registrovaný zástupce nebo investiční poradce.

Většina makléřů pracuje pro makléřskou společnost a zpracovává transakce professional řadu individuálních a institucionálních zákazníků. Burzovní makléři jsou často placeni na základě provize, i když se způsoby kompenzace liší podle zaměstnavatele.

Makléřské firmy a makléři-obchodníci jsou také někdy označováni jako makléři. Patří sem jak zprostředkovatelé whole-assistance, tak diskontní makléři, kteří provádějí obchody, ale nenabízejí individuální investiční poradenství.

Většina on line makléřů jsou slevoví makléři, přinejmenším na jejich základní úrovni služeb, ve kterých jsou obchody prováděny zdarma nebo za malou provizi za stanovenou cenu. Mnoho online brokerů nyní nabízí služby na prémiové úrovni s vyššími poplatky.

Shrnutí

  • Burzovní makléř nebo makléř nakupuje a prodává akcie podle pokynů klientů.
  • Většina objednávek na nákup a prodej se nyní provádí prostřednictvím on-line zprostředkovatelů slev. Tento automatizovaný proces snižuje poplatky.
  • Bohatí jednotlivci a instituce i nadále využívají makléře s úplnými službami, kteří nabízejí služby poradenství a správy portfolia i dokončování transakcí.

Pochopení function obchodníka s cennými papíry

Nákup nebo prodej akcií vyžaduje přístup k jedné z hlavních burz, jako je New York Inventory Trade (NYSE) nebo NASDAQ. Abyste mohli obchodovat na těchto burzách, musíte být členem burzy nebo patřit do členské firmy. Členské firmy a mnoho jednotlivců, kteří professional ně pracují, mají licenci jako makléři nebo makléři od Fiscal Regulatory Authority (FINRA).

I když je možné, aby jednotlivý trader kupoval akcie přímo od společnosti, která je emituje, je mnohem jednodušší pracovat s makléřem.

Až do posledních permit bylo získání přístupu na akciové trhy neúnosně nákladné. Bylo to nákladově efektivní pouze pro investory s vysokou čistou hodnotou nebo professional velké institucionální investory, jako jsou správci penzijních fondů. Využili makléře s úplnými službami a za provedení obchodu mohli zaplatit stovky dolarů.

Vzestup internetu a související technologický pokrok však vydláždily cestu pro zprostředkovatele slev, aby poskytovali on the net služby s levným, rychlým a automatizovaným přístupem na trhy. V poslední době se aplikace jako Robinhood a SoFi zaměřují na mikroinvestory, což umožňuje i dílčí nákupy akcií. Většina účtů na dnešních trzích je spravována vlastníky účtů a vedena slevovými makléři.

Zprostředkovatelé, kteří jsou zaměstnáni ve slevových makléřských firmách, mohou pracovat jako agenti po telefonu, kteří jsou k dispozici k zodpovězení krátkých otázek, nebo jako vedoucí poboček na fyzickém místě. Mohou také konzultovat s klienty, kteří se přihlásili k odběru prémiových úrovní on the web brokera.

Aplikace professional mobilní telefony, jako jsou Robinhood a SoFi, zajišťují mikroinvestory, což umožňuje i zlomkové nákupy akcií.

Poměrně menší počet makléřů pracuje pro investiční banky nebo specializované makléřské společnosti. Tyto společnosti zpracovávají velké a specializované objednávky pro institucionální klienty a jednotlivce s vysokou čistou hodnotou.

Dalším nedávným vývojem v oblasti makléřských služeb je zavedení roboadvisers, algoritmické správy investic prováděné prostřednictvím webového nebo mobilního rozhraní aplikace. Existuje minimální individuální interakce, která udržuje nízké poplatky.

Vzdělávací požadavky na makléře

U obchodníků s cennými papíry je obvykle vyžadován bakalářský titul v oboru financí nebo obchodní administrativy. Professional práci v této oblasti je užitečné silné pochopení finančních zákonů a předpisů, účetních metod, principů ekonomiky a měny, finančního plánování a finančních předpovědí.

Nejúspěšnější makléři mají výjimečné mezilidské dovednosti a jsou schopni udržovat pevné prodejní vztahy.

Licenční požadavky na makléře

Každá země má své vlastní požadavky na pověřování obchodníků s cennými papíry.

V Usa musí být registrovaní makléři držiteli licencí FINRA Sequence 7 a Sequence 63 nebo 66 a musí být sponzorováni registrovanou investiční společností. Minimální makléři v United states musí být také členy burzy, kde pracují.

V Kanadě by potenciální obchodníci s cennými papíry měli být v současné době zaměstnáni u makléřské společnosti a musí absolvovat Kanadský kurz cenných papírů (CSC), Příručku chování a praxe (CPH) a 90denní vzdělávací system pro investiční poradce (IATP).

V Hongkongu musí uchazeči pracovat professional licencovanou makléřskou společnost a složit tři zkoušky z Hongkongského institutu cenných papírů (HKSI). Ti, kteří úspěšně absolvují zkoušku, musí být pro získání licence stále schváleni finančním regulačním orgánem.

V Singapuru vyžaduje získání obchodního zástupce složení čtyř zkoušek, modulů 1A, 5, 6 a 6A, které spravuje Institut bankovnictví a financí. Licenční autorita má Financial Authority of Singapore (MAS) a Singapore Trade (SGX).

Ve Velké Británii je obchodování s cennými papíry přísně regulováno a makléři musí získat kvalifikaci od Fiscal Perform Authority (FCA). Přesná kvalifikace závisí na konkrétních povinnostech požadovaných od makléře i zaměstnavatele.

Globální pověření jsou také stále více vyhledávaná jako signály legitimity a finanční prozíravosti. Mezi příklady patří označení certifikovaného finančního plánovače (CFP) a certifikovaného finančního analytika (CFA).

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

  • Obsah článku

  • Přihlásit se k odběru novinek o investování