Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Definice obchodního obchodníka

AkciePrůvodce.cz > Obchodování  > Futures a komodity  > Definice obchodního obchodníka

Definice obchodního obchodníka

Co je to komerční obchodník?

Komerční obchodník se může odkazovat na každého obchodníka, který obchoduje jménem firmy nebo instituce.

Na komoditním trhu má Commodity Futures Trading Fee (CFTC) zvláštní klasifikaci pro komerční obchodníky a popisuje je jako obchodníky, kteří využívají futures trh primárně k zajištění svých obchodních aktivit.

Shrnutí

  • Komerční obchodník je každý obchodník, který obchoduje jménem firmy nebo instituce.
  • Na komoditních trzích definuje CFTC obchodního obchodníka jako někoho, kdo používá trh futures k primárnímu zajištění svých obchodních aktivit.
  • Na komoditních trzích vydává CFTC týdenní zprávu Commitments of Traders, která odhaluje velikost pozic komerčních a nekomerčních obchodníků.

Pochopení obchodního obchodníka

Komerční obchodníci jsou obchodníci, kteří obchodují ve prospěch obchodního nebo institucionálně spravovaného portfolia.

Na komoditním trhu má CFTC určenou klasifikaci pro komerční obchodníky, především pro účely sledování obchodu. CFTC produkuje týdenní zprávu nazvanou Commitments of Traders (COT), která poskytuje rozpis činnosti od komerčních a nekomerčních obchodníků.

Institucionální obchodní obchodníci

Institucionální obchodníci obchodují v zájmu podnikání, professional které byli najati k práci.

Obchodníci mohou pracovat pro tým správy portfolia a obchodovat podle pokynů týmu pro spravované portfolio. Portfolia spravovaná různými strategiemi budou vyžadovat komerční obchodníky s různými obchodními znalostmi. Spravované portfoliové fondy mohou být k dispozici institucionálním nebo retailovým investorům k investování.

Další typ instituce, který obchodník obchoduje, umisťuje obchody na podporu příjmů a obchodních operací firmy, pro kterou jsou zaměstnáni. Komerční obchodníci jsou korporacemi využíváni k řízení obchodních rizik, hledání příležitostí a pomáhají vyrovnat výkyvy podkladové komodity za účelem stabilizace nebo zvýšení výnosů.

Institucionální komerční obchodníci se také používají ke spekulativním účelům, například když si ropná společnost najme obchodníky k nákupu a prodeji futures kontraktů na ropu za účelem zisku (nikoli zajištění), nebo když má banka vlastní obchodní zastoupení, jehož jediným účelem je vydělat více peněz pomocí peněz banky.

Obchodní obchodníci CFTC

Na komoditním trhu věnuje CFTC zvláštní pozornost obchodům, které uzavřely, a professional účely hlášení je kategorizuje podle komerčních a nekomerčních. CFTC vydává týdenní zprávu „Commitments of Traders“, která ukazuje počet obchodů a uzavřených kontraktů komerčních a nekomerčních obchodníků. Zpráva Commitments of Traders je poskytována prostřednictvím webových stránek CFTC.

Mezi subjekty, které tvoří klasifikaci komerčních obchodníků, mohou patřit obchodníci s futures provizemi, zahraniční makléři, členové clearingového systému nebo dokonce investiční banky, které nakupují indexové futures za účelem zajištění současných dlouhých pozic. Zpráva Commitments of Traders může být použita různými investičními profesionály jako investiční zdroj professional obchodování na futures trzích.

Komerční obchodníci představují velkou část celkového futures trhu a jako takoví jsou primárními vlivy na ceny komodit. Zprávy Commitments of Traders mohou ukázat rovnováhu dlouhých pozic a krátkých pozic v různých sektorech termínových trhů, což může obecně poskytnout velký přehled o síle cenového trendu.

Mnoho obchodníků považuje komerční obchodníky za „chytré peníze“, protože obchodníci pracují ve skutečném komoditním průmyslu, a mají přehled o tom, jak si toto odvětví vede, na základě toho, co vidí ve společnosti kolem sebe.

Příklad obchodního obchodníka na komoditních trzích

Komerční obchodník s ropnou společností může na termínových trzích prodávat ropu jménem své společnosti.

Předpokládejme, že společnost produkuje 100 000 barelů ropy měsíčně, což odpovídá specifikacím pro fyzickou dodávku v rámci futures kontraktu na ropu uvedeného na Chicago Mercantile Trade (CME).

Každý futures kontrakt na ropu představuje 1 000 barelů ropy. Úkolem obchodníka je tedy prodat 100 kontraktů na ropu měsíčně, což odpovídá 100 000 barelům vyprodukované ropy.

Tyto transakce zajišťují produkci společnosti, která definuje obchodníka CFTC.

Na opačné straně transakce může spekulant nebo zajišťovací fond koupit některé z těchto kontraktů v očekávání růstu ceny. Toto je nekomerční obchodník. Alternativně může smlouvy koupit jiná společnost, protože potřebuje olej pro své podnikání.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: