Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Definice nezabezpečení

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Alternativní investice  > Definice nezabezpečení

Definice nezabezpečení

Co je to nezabezpečení?

Cenný papír, který není cenným papírem, je alternativní investicí, která není obchodována na veřejné burze, jako jsou akcie a dluhopisy. Aktiva jako umění, vzácné mince, životní pojištění, zlato a diamanty – to nejsou cenné papíry.

Cenné papíry podle definice nejsou likvidními aktivy. To znamená, že je nelze snadno koupit nebo prodat na vyžádání, protože neexistuje žádná směna za jejich obchodování.

Non-cenné papíry jsou také známé jako skutečná aktiva.

Pochopení jiných než cenných papírů

Existují jednotlivé trhy professional jiné než cenné papíry, od aukcí až po soukromé výpisy. Jedná se však o obecně specializované zdroje. Cenné papíry nelze zakoupit na veřejné burze, jako je NYSE nebo NASDAQ.

Shrnutí

  • Cenné papíry, které se také nazývají skutečná aktiva, jsou investice, které nelze koupit nebo prodat na veřejných burzách.
  • Mohou však být součástí investice, která se obchoduje veřejně, například ETF.
  • Diamanty a výtvarné umění jsou příklady investic jiných než bezpečnost.

I když neobchodují na burzách veřejného trhu, mohou to být složky balíčků investičních nabídek, které se obchodují na veřejných burzách, jako jsou fondy obchodované na burze (ETF).

Investoři s vysokým čistým jměním mohou mít komplexní portfolia, která zahrnují cenná nezajištěná aktiva, jako jsou výtvarné umění, drahé kovy a nemovitosti. Investoři mohou také nakupovat fondy, které spravují portfolia skutečných aktiv, jako je zlato. Tyto fondy se obchodují na veřejných burzách.

Příkladem je ETF SPDR Gold Shares. Portfolio je plně investováno do zlatých prutů. Tento ETF snižuje překážky pro investory, kteří by chtěli mít ve svém portfoliu skutečná aktiva ze zlata.

Některá osobní finanční aktiva, jako je životní pojištění, lze nazvat nedůvěrnými.

Samotná aktiva, která nejsou cennými papíry, však sama neprocházejí institucionalizovaným procesem veřejného obchodování na burzách. To z nich dělá vysoce nelikvidní investice, na rozdíl od cenných papírů, jako jsou akcie, podílové fondy a dluhopisy.

Oceňování jiných než cenných papírů

Proces oceňování jiných než cenných papírů se také liší. Odborníci na trh s každým typem nezabezpečení je obvykle odhadují, aby odhadli svá ocenění. V některých případech mohou cenné papíry vyžadovat ověření a registraci, aby podpořily jejich použití a potenciální prodej.

Tato aktiva však nevyžadují podporu upisovatele nebo banky a zahrnují mnohem méně dokumentace a papírování.

Osobní finanční aktiva jako jiné než cenné papíry

Některá osobní finanční aktiva, jako je životní pojištění a anuity, lze považovat za jiné než cenné papíry.

Investoři mají možnost investovat do těchto nezajištěných aktiv prostřednictvím pojišťovny. Životní pojištění a anuity jsou dva typy jiných než zabezpečovacích aktiv, která nejsou veřejně obchodovatelná, ale spíše smluvní dohody uzavřené se sponzorující společností.

Životní pojištění a anuity vyžadují pravidelné platby pojistného, ​​které pomáhají vybudovat portfolio, které v budoucnu nabízí výplatu. Plány životního pojištění lze použít k zajištění závislých osob po smrti člena rodiny. Anuitní plány mohou také nabízet rezervy na životní pojištění. Často se však používají jako prostředky professional důchodové úspory s konzistentními výplatami anuity naplánovanými tak, aby sledovaly cílené datum výplaty.

To z nich dělá aktiva, i když to nejsou cenné papíry.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web